Меню

Пити достатню кількість рідини

Організму потрібно багато рідини

Незалежно від того, вагітні Ви чи ні, споживання достатньої кількості рідини дуже важливе.

Пийте в достатній кількості, тому що саме під час вагітності Ваш організм потребує води, яка служить не тільки «транспортним засобом», але й сприяє додатковому утворенню крові й навколоплідної рідини, а також харчуванню Вашої майбутньої дитини. Повноцінними напоями є, наприклад, мінеральна вода, фруктові соки, розведені водою, овочеві соки, фруктові й трав'яні чаї.

Спробуйте соки HiРР, які можна розбавити мінеральною водою у співвідношенні 1:2, отримавши, таким чином, легкий фруктовий напій.

Від чого треба відмовитися?

Вагітним потрібно обмежити вживання фруктових нектарів, фруктових напоїв і лимонаду, тому що вони містять багато цукру, а  отже — зайві калорії. Крім того, заради здоров'я дитини Вам необхідно повністю відмовитися від алкогольних напоїв.

Рекомендується скоротити вживання зернової кави й чорного чаю по можливості до 2-3 чашок на день, тому що надмірне споживання кофеїну може негативно вплинути на матір і дитину. Краще пити каву без кофеїну або запашний трав'яний чай. 

Навіть тому, хто не відчуває спраги, потрібна рідина.

Той, хто не може багато пити, може собі допомогти. Пийте напої, які Вам подобаються, в один і той самий час, наприклад вранці, під час обідньої перерви та наприкінці робочого дня. Навчитися пити – це справа тренування, але ми часто просто забуваємо про це.

Навіть тому, хто не відчуває спраги, потрібна рідина. Тому завжди тримайте поблизу пляшку мінеральної води або термос із чаєм – і на письмовому, і на кухонному столі. І пам’ятайте: під час лактації потреба організму в рідині зростає.

Потреба в рідині

Жінка (не вагітна) Вагітна жінкаМама, що годує дитину
Напої1410 мл1470 мл1710 мл
Тверда їжа860 мл890 мл1000 мл
Загалом2270 мл2360 мл2710 мл
Підвищена потреба +90 мл+440 мл