Меню

Місяць вагітності

3-й місяць вагітності – Все про 3-й місяць вагітності

Коли настає 9-й тиждень вагітності, дитина у вашому животі вже перетворилася з ледь помітної істоти до розміру з вишню. З цього моменту ваше маленьке диво помітно росте у довжину та ширину. З боку ще мало що видно, якщо ви вагітні вперше. У разі другої та кожної наступної вагітності нижня частина живота вже може трохи округлитися.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкраще підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Ось що відбувається з вашою дитиною зараз

Розміром з вишню, диво, що росте, на 9-му тижні вагітності ще зовсім крихітне. Мозок та нервові шляхи продовжують старанно зростати і починають з'єднуватися між собою. Хрящова тканина формує череп навколо мозку. У наступні кілька тижнів вагітності розвиваються ніс, рот та очі, а також ніжні маленькі пальчики та ступні. Приблизно на 10-му тижні вагітності всі життєво важливі органи розвинені та функціонують. Відростають нігті та перші ніжні пухнасті волосинки. Ваша дитина грає пальчиками рук і ніг у теплій амніотичній рідині і старанно смокче великий палець, щоб розвинути смоктальний рефлекс.

До кінця 12 тижня її розмір збільшується майже вдвічі. Статевий розвиток дитини завершено, плід рухає руками та ногами, повертає голову і вже може стискати кулачки. Всі рухи є рефлексами спинного мозку, і плід не розуміє їх на цій ранній стадії. Як мати, ви, ймовірно, ще нічого цього не помічаєте – рухи дитини зазвичай помітні лише на четвертому місяці вагітності або наприкінці 12-го тижня у вигляді легкого тріпотіння у животі.

Огляд розвитку дитини

Починаючи з 9 тижня вагітності, ембріон називається плодом. Розмір визначається за допомогою УЗД за довжиною між верхівкою та крижом і записується у карту вагітної під час кожного огляду.

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУРОЗМІР ТА ВАГА
9-й тиждень тонка робота над органами; утворюються кістки черепа2,6 см
10-й тижденьформуються кисті рук, пальці рук та ніг 2,8 - 3,1 см
11-й тижденьнаростають шари шкіри; контури плода стають менш прозорими 3,7-4,1 см
12-й тижденьшлунок повільно починає працювати; плід починає заковтувати невелику кількість амніотичної рідини; статевий розвиток завершено 5 – 5,5 см

Так почувається майбутня мама

Чим далі просувається ваша вагітність, тим краще ви почуваєтеся. Ваша втома, легке запаморочення, а також нудота поступово минатимуть.

Поради:

Якщо нудота не минає, зверніться до гінеколога. Деякі вагітні жінки страждають від надмірної блювоти навіть за порожнього шлунку, яка може тривати весь день і навіть уночі. Це постійне блювання фізично та емоційно дуже напружує та виснажує організм. Це також підвищує ризик розвитку дефіциту рідини, електролітів, вітамінів та інших життєво важливих речовин, яких згодом не вистачатиме і майбутній дитині. Тому дуже важливо, щоб за цим станом стежив лікар.

Приплив енергії може змусити вас згадати про спорт: це припустимо і, безсумнівно, має сенс. Легка гімнастика для вагітних, йога та прогулянки на свіжому повітрі підуть вам на користь. Також рекомендується збалансоване здорове харчування, особливо на третьому місяці вагітності. Організм компенсує будь-яке недоїдання, спочатку використовуючи всі важливі харчові компоненти, такі як залізо, цинк, селен, магній тощо із запасів матері для плода, що росте. Здорове та збалансоване харчування допоможе вам поповнити запаси.

Багато вагітних жінок починають свідомо балувати себе та своє тіло після того, як перші симптоми вагітності проходять. Ви зараз робите величезну роботу, тому програма оздоровлення для вагітних абсолютно доречна! Особливо зараз шкіра потребує догляду. Майбутній батько також може відіграти тут важливу роль: чому б вам не запровадити спільний ритуал із доглядом за шкірою та масажем живота – це ще більше згуртує вас як пару під час вагітності.

Ніжний масаж живота може зробити вагітність буквально "відчутною" для майбутнього батька. Таким чином, він також бачить, як росте животик день у день.

Емоційні американські гірки на ранніх термінах вагітності

Незалежно від того, чи була ваша вагітність запланованою та довгоочікуваною чи настала досить несподівано, перші тижні вагітності є емоційно складними для більшості жінок. Страхи перед майбутнім чергуються з радісним передчуттям життя з дитиною, а настрій відповідно варіюється між сонячним світлом та дощем.

Деякі вагітні жінки помічають у себе сильні перепади настрою. Депресивні фази та великі сумніви у вирішенні народити дитину можуть також з'явитися раптово – і це не залежить від того, чи була вагітність запланованою чи довгоочікуваною.

Дуже важливо:

Негативні думки, страхи та занепокоєння - це нормально і зараз припустимо. Головними "винуватцями" емоційних американських гірок є гормони, які працюють на повну потужність в організмі, щоб усе підготувати до появи дитини. Майбутній батько має бути поінформований про те, що перепади настрою можуть бути прямим наслідком гормональних змін. Багато терпіння та розуміння – ось що зараз найбільше потрібно майбутнім мамам від своїх партнерів.

Найкращі ліки проти страхів та занепокоєння про майбутнє: поговоріть про свій душевний стан із партнером, друзями, членами сім'ї або гінекологом. Поговоривши з ними, можна знайти відповіді на більшість запитань. Церковні благодійні організації, соціальні асоціації та інші установи пропонують безкоштовну підтримку, наприклад, консультації з питань сім'ї та вагітності. Це саме ті місця, куди можна звернутися, наприклад, якщо ви турбуєтеся про свою фінансову безпеку або потребуєте допомоги в управлінні майбутнім повсякденним життям з дитиною.

Оголошення про вагітність

До кінця третього місяця вагітності багато пар вирішують розповісти про дитину родичам, друзям і навіть роботодавцю вагітної жінки. На момент досягнення дитиною 12 тижнів вагітності ризик викидня і проблем із розвитком значно знижується. Саме тому 12‑й тиждень зазвичай є часом, коли з радістю передається перша фотографія УЗД або надсилаються маленькі приємні повідомлення друзям та родичам.

Якщо ви досі не повідомили свого роботодавця про вагітність, вам слід подумати про це з цього моменту. Однак немає обов'язку робити це, якщо ви не виконуєте роботу, яка може зашкодити вашому здоров'ю і, отже, здоров'ю дитини. Як тільки ваш роботодавець отримує повідомлення, набуває чинності Закон про охорону материнства з його всеосяжним захистом – серед іншого, існує заборона на роботу у святкові дні, у нічний час та відрядну оплату праці.

Профілактичний огляд за допомогою ультразвуку

На третьому місяці вагітності ви пройдете перший обов'язковий огляд. Як вагітну жінку вас зважать, виміряють кров'яний тиск, перевірять сечу на вміст цукру та білкових компонентів, а також перевірять рівень заліза в крові (або гемоглобіну).

Не пізніше ніж на першому скринінгу проводяться наступні дослідження:

  • Визначення групи крові та резус-фактора
  • Скринінгові тестування на антитіла (AK)
  • Визначення гемоглобіну
  • Аналіз крові на наявність вірусу краснухи та збудників сифілісу
  • Тест на ВІЛ
  • Інші за призначення лікаря

Сюди також входить ультразвукове дослідження, яке проводить гінеколог та під час якого перевіряється

  • серцебиття,
  • розвиток, що відповідає віку,
  • реєструються довжина верхівки-крижів та діаметр голови.

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Під час першого обстеження на УЗД, зазвичай, цілеспрямовано відображується серцебиття та перевіряється ймовірність того, що в матці може бути кілька плодів. Для багатьох пар це дуже зворушливий момент: вони вперше бачать свою майбутню дитину на моніторі апарату УЗД. Навіть якщо ембріон або плід ще дуже малий, вже можна розрізнити голову, тулуб та ноги.

До кінця 12 тижня вагітності відхилення від норми, виявлені на УЗД, можуть бути перевірені також за допомогою інших пренатальних діагностичних тестів. До них відноситься вимірювання потиличної складки. Вона дає інформацію про підвищення ризику хромосомного розладу (трисомія 18 або 21). Якщо так, можна провести додаткові дослідження. Однак ви також можете прийняти рішення про відмову від подальших процедур пренатальної діагностики або відмовитися від подальших досліджень, незважаючи на оцінку ризику.

Важливо:

Як батьки, ви маєте право на отримання повної інформації про можливі вади розвитку та ризики. Однак у вас також є право «не знати нічого». Найкраще обговорити це питання зі своїм гінекологом або фахівцем з пренатальної діагностики. Докладнішу інформацію та допомогу можна отримати у консультаційних центрах пренатальної діагностики.

Наступне серйозне обстеження за допомогою ультразвуку проводиться між 19‑м та 22-м тижнями вагітності.

Огляд симптомів вагітності 

Нудота зникає, але груди набухають, а сечовий міхур постійно переповнений. Однак більшість вагітних жінок починають почуватися стабільно краще, починаючи з третього місяця вагітності, повертається енергія та драйв.

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІСИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ
9-й тижденьзбільшення ваги через збільшення об'єму крові, плаценту, амніотичну рідину залозисті тканини грудей повільно осідають; періодично важке/тягнуче відчуття у грудях; здуття живота.
10-й тижденьзадишка через підвищену потребу у кисні зміна смакових відчуттів відбувається повільно; періодично важке/тягнуче відчуття у грудях; здуття живота.
11-й тижденьпідвищені позиви до сечовипускання через матку, що росте та тисне на сечовий міхур, поступово стихають періодично важке/тягнуче відчуття у грудях; здуття живота.
12-й тижденьматка продовжує розширюватись у тазу, повільно опускається іноді важке/тягнуче відчуття у грудях; здуття живота.

У деяких вагітних жінок зміна пігментації шкіри відбувається на третьому місяці. Соски також стають темнішими. Це пов’язано з гормоном естрогеном, який стимулює утворення шкірного пігменту меланіну для захисту шкіри від ультрафіолетових променів. Не варто турбуватися: плями зникнуть самі по собі після вагітності.

Найкращі поради для 3-го місяця вагітності

Перша порада залишається незмінною: алкоголь і нікотин, як і раніше, залишаються табу. В іншому, робіть те, що вам подобається. Здорове харчування, фізичні вправи та якнайбільше відпочинку також є хорошими порадами для цієї фази вагітності. Крім того, необхідно дотримуватися наступного:

  • Уникайте алкоголю, нікотину та наркотиків!
  • Повідомте роботодавцю про свою вагітність.
  • Виконуйте легкі фізичні вправи або гімнастику для вагітних.
  • Купуйте вільний, легкий одяг на найближчі тижні та місяці.
  • Їжте (або попросіть когось приготувати) смачну, здорову та свіжу їжу.
  • Поінформуйте сім'ю.
  • Купуйте перші дитячі альбоми або картки зі знаменними подіями вагітності.
  • Вимірюйте та фотографуйте живіт, що росте, для дитячого альбому.
  • Доглядайте за животом.
  • Спілкуйтеся з іншими вагітними жінками.

Важливі питання 3-го місяця вагітності

Чи можу я вже відчути рухи дитини?

На третьому місяці зріст плода становить від 2,6 до 5,5 см, і у животі майбутньої мами ще достатньо місця. Саме тому зазвичай не відчувається жодних рухів плода. Однак наприкінці 12-го тижня матері, що мають більше однієї дитини, іноді відчувають дуже легке, ніжне тремтіння, яке можна віднести до рухів плода. Починаючи з 10-го тижня, плід вже перекидається в амніотичній рідині та відпрацьовує рухи руками, пальцями та ногами.

Чи визначається стать дитини на 3-му місяці вагітності?

На 3-му місяці вагітності статеві органи повністю сформовані, але, як правило, їх ще не видно під час першого УЗД. Стать, зазвичай, стає очевидною тільки на другому великому скринінгу приблизно на 20-му тижні вагітності.

Коли проводиться перше велике обстеження під час вагітності?

Перший серйозний огляд проводиться між 9‑м та 12-м тижнями вагітності. Плід вимірюють від верхівки до крижів і перевіряють, чи регулярно б'ється серце. Перевіряються показники крові та сечі матері, вимірюється її вага та артеріальний тиск. Усі показники заносяться у карту вагітної, щоб постійно стежити за здоров'ям мами та малюка.

Чи можна займатись спортом під час вагітності?

Помірні заняття спортом дуже рекомендовані вагітним жінкам. Як і хороша, збалансована дієта, фізичні вправи допомагають вам підготуватися до місяців вагітності в хорошій формі і здоровому стані.

Рекомендуються тривалі прогулянки або йога для вагітних. На третьому місяці вагітності початкові неприємні відчуття, пов'язані з вагітністю, зазвичай зникають настільки, що вагітні жінки відчувають справжній приплив сил. Тоді фізичні вправи це те, що потрібно.