Меню

Місяць вагітності

7-й місяць вагітності – Все про 7-й місяць вагітності

Живіт, що зростає, і вже давно добре видний, тепер повільно переміщається в поле вашого зору, коли ви намагаєтеся подивитися вниз на пальці ніг. У той же час на цьому етапі вагітності багато що відбувається всередині вашого живота. Особливо швидко йде набір ваги і ніжний плід поступово перетворюється на справжню людську дитину.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

 • Найкраще підготуватися до пологів
 • Важливі контрольні списки
 • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Що відбувається зараз з вашою дитиною

У цей та наступні місяці ваша дитина дуже швидко зростає. Кожна калорія використовується для підготовки до періоду після пологів. Очі та ніс також повинні бути відкритими для цього, чи не так? Досі ніздрі та повіки були закриті. Зараз, приблизно на 27 і 28 тижні, вони нарешті відкриваються.

Ваше маленьке диво в животі також старанно перевіряє, чи смачна ще амніотична рідина – і продовжує постійно її потягувати. Таким чином, дитина може спробувати різні смаки страв, включених у ваше меню. Це розвиває її відчуття смаку, а система травлення виконує свою функцію.

Кількість альвеол збільшується щотижня. Приблизно з 28 тижня вагітності дитина виробляє так званий сурфактант-фактор - речовину, яка підтримує життєво важливий розвиток альвеол під час першого вдиху. Якщо дитина народиться передчасно на цій стадії, дозрівання легень в утробі матері буде перерване. Але з кожним днем збільшуються шанси на те, що ваша дитина матиме хороші шанси на виживання, якщо народиться зарано.

Огляд розвитку дитини

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУРОЗМІР ТА ВАГА
25-й тижденьплід часто відповідає на звуки, світлові подразники та дотики34-35 см і 750г
26-й тижденькількість альвеол збільшується 35-36 см і 750-900г
27-й тиждень відкриваються очі36-36,6 cм і 940г
28-й тижденьплід може розрізняти смак амніотичної рідини; ніздрі вже відкриті; початок дозрівання легень37-37,2 см і ~ 1100 г

Як справи у майбутньої мами

Обсяг амніотичної рідини збільшився з трохи менше ніж 20 мілілітрів на 7-му тижні вагітності до 600 мілілітрів на 25-му тижні. Ця вага, разом із вагою вашого „співмешканця“, плаценти та всього іншого, тепер добре помітна. Адже календар вагітності зараз наближається до останнього триместру – наприкінці 7-го місяця вже розпочинається останній етап вагітності!

Задишка і недосипання роблять майбутні місяці складнішими для багатьох вагітних жінок. Саме тому бажання відпочити та розслабитись сильно зростає, починаючи з 7‑го місяця. Робіть перерви за будь-якої можливості! Якщо ви будете при цьому піднімати ваші набряклі ноги, це піде їм на користь. Дізнайтеся більше про найкращу позу для сну під час вагітності.

Огляд симптомів вагітності

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУСКАРГИ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ
25-й тиждень амніотична рідина збільшується приблизно до 600 мл печія та проблеми з травленням
26-й тиждень центр тяжіння зміщується вперед (більш виражена западина спини) біль у спині;
утримання води
27-й тиждень розширення судин та збільшення об'єму крові, помітне завдяки видимим змінам вен, видимі вени важкість у ногах; задишка
28-й тиждень потреба в енергії збільшується приблизно на 10 відсотків зміни на шкірі (темна лінія на животі, пігментні плями)

Наближається огляд на 7-му місяці

Між 24-м та 28-м тижнями вагітності, на додаток до звичайного щомісячного огляду, кожна вагітна жінка проходить тест на цукор (oGTT = оральний тест на толерантність до глюкози), щоб виключити гестаційний діабет. Тільки за певних умов тестування проводиться раніше.

Аналіз антитіл також слід повторити не пізніше сьомого місяця, якщо він ще не був проведений.

Крім того, КТГ (кардіотокографія) може знадобитися з 26 тижня вагітності, якщо існує ризик передчасних пологів, виявляються зміни серцевого ритму або передчасні перейми.

Акушерка чи гінеколог прослуховує звуки серця без КТГ, як і за попередніх оглядів.

 

Важливо: Якщо вас турбують передчасні перейми, поговоріть про це зі своїм лікарем

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Це перейми?

Іноді вже на 6-му місяці вагітності, але частіше на сьомому, вагітні жінки відчувають перші перейми: живіт стає твердим і стискається. Якщо ви вагітні вперше, ви, мабуть, питаєте себе: це вже перейми?

Так! Однак це не родові перейми, які викликають пологи, а "тренувальні", які також називають переймами Брекстона-Хігса або хвилями Альвареса. Вони можуть виникати більш менш регулярно або тільки спорадично. Навіть якщо вони не викликають пологів, ці тренувальні перейми мають важливі завдання:

 • cприяти припливу крові до плаценти та матки (хвилі Брекстона-Хігса/Альвареса),
 • для стимуляції подальшого росту матки (хвилі Альвареса),
 • "тренування" для наступних переймів (Брекстон-Хігс).

Вони часто виникають після великих навантажень, після занять спортом чи сексом, а також під час стресу чи нестачі рідини.

Однак, порівняно з родовими болями, які ефективні під час пологів, перейми від фізичних вправ:

 • практично не викликають болю,
 • не викликають дозрівання та скорочення шийки матки,
 • не викликають розкриття шийки матки.

Ймовірно, ви відчуватимете тренувальні перейми як короткі фази, під час яких частини живота або навіть весь живіт раптово стають твердими. Куля стає важкою, і здається, що все навколо дитини стискається. Деякі вагітні жінки в цей час відчувають легку задишку, але для інших перейми ледь помітні.

Ці фази, зазвичай, тривають менше 30 секунд, не стаючи інтенсивнішими. Зазвичай зміна положення тіла, ковток рідини, тепло чи тривалий відпочинок допомагають переймам знову вщухнути.

Важливо: Інтенсивність переймів збільшується або ви відчуваєте сильний тиск, який, здається, тягне живіт вниз? Тоді якнайшвидше зверніться до гінеколога або акушерки. У вихідні дні або вночі ви також можете зателефонувати до найближчого пологового будинку.

Емоційна підготовка до пологів

Завдяки більш частим тренувальним переймам досвід пологів стає набагато відчутнішим, ніж раніше, особливо для тих, хто народжує вперше. А разом з ним може посилитись і емоційна невизначеність, пов'язана з цим різким переживанням. Часто виникає питання, чи будуть пологи такими, на які сподівається вагітна жінка. Чи буде біль стерпний? Чи все пройде добре, щоб мама та малюк змогли залишити лікарню чи пологовий будинок здоровими?

Також подальше життя, з усіма невизначними моментами про догляд за дитиною та фінансовою нестабільністю, ставить багато питань для більшості пар наприкінці другого триместру.

Говоріть про свої тривоги та страхи! Певною мірою, страх перед майбутніми пологами є нормальним. Але якщо у вас виникли сильні страхи, вам може допомогти професійна підтримка. Акушерки та гінекологи, зазвичай, можуть допомогти вам подолати ваші страхи, надавши вам інформацію, або порекомендувати відповідні контактні та консультаційні центри.

Найкращі поради для сьомого місяця вагітності

Зростаюча потреба у відпочинку поступово дає про себе знати. Ось чому найкращі поради для 7-го місяця вагітності - це ті, що зроблять більш розслабленим та комфортним:

 • Ніякого алкоголю та нікотину!
 • Оглядайте місця народження, наприклад, клініки або пологові будинки.
 • Плануйте/організуйте дитяче свято.
 • Теплі повні ванни для розслаблення/у разі болю у спині.
 • Розслаблена підготовка до пологів чи йога для вагітних.
 • Масаж спини та стоп від партнера.
 • Онлайн-покупки для власного задоволення.
 • Робіть перерви, щоб розслабитись.

Важливі питання про 7-й місяць вагітності

Як лежить моя дитина на сьомому місяці вагітності?

Деякі діти лежать у краніальній позиції, тобто головою донизу, вже на 7-му місяці вагітності. Проте з 25-го по 28-й тиждень вагітності в матці ще достатньо місця, і дитина може часто повертатися і рухатися.

У той же час, з 25-го тижня вагітності відчуття рівноваги у вашого плода розвивається ще більше, він може вирівнювати себе все краще і краще і вміло – і часто пробує це за допомогою гімнастичних вправ. Ці вправи можуть бути помітні як легкі рухи плода, аж до болючих ударів об сечовий міхур або ребра.

Який розмір та вага плода на 7-му місяці?

На початку 7-го місяця вагітності довжина вашого дива у животику становить приблизно 34-35 сантиметрів, а вага – близько 750 грамів. До кінця 2-го триместру на 27-му тижні вагітності його довжина складе вже від 36 до 36,6 сантиметрів, а вага – трохи менше 940 грамів!

У клубі HiPP Mein Baby Club ви можете поспілкуватися з іншими вагітними жінками з аналогічним терміном вагітності про те, як ви переживаєте свою вагітність.

Коли починається третій триместр?

Третій триместр починається на початку 28 тижня вагітності, тобто рівно наприкінці 7-го місяця вагітності. І ось уже розпочався останній етап вашої вагітності, який, як правило, буде фізично найважчим із трьох етапів.

Які обстеження важливі у 7-му місяці?

Регулярний щомісячний огляд включає перевірку ваги матері та сечі, також вимірюється кров'яний тиск та визначається рівень гемоглобіну. Пальпується положення лонного зчленування та положення дитини. Це обстеження може проводити як ваша акушерка, так і ваш гінеколог.

У період між 24-м та 28-м тижнями вагітності слід також провести скринінг на гестаційний діабет та аналіз на антитіла.