Меню

Дозволи і заборони при грудному вигодовуванні

Після того, як довгоочікувана дитина нарешті з'явилася на світ, і настав час годувати грудьми, багато молодих мам відчувають себе невпевнено. Що я повинна їсти і пити, чого слід уникати? Чи можу я займатися спортом? Наш посібник містить кілька важливих порад щодо годування грудьми.

Ваша дієта під час грудного вигодовування

Якщо ваша дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, здорова і збалансована дієта має вирішальне значення для вас обох. Дуже ймовірно, що Ви будете голодніше, ніж зазвичай, тому що Ваше тіло витрачає більше калорій при грудному вигодовуванні. Фрукти, овочі, цільнозернові і молочні продукти, нежирне м'ясо і риба забезпечують Вас і Вашу дитину необхідними поживними речовинами. Бобові і цибуля можуть викликати гази, помідори і лимони - алергію,  але майте на увазі, що для цього немає ніяких наукових підстав. Переконайтеся, що Ви не вживаєте певні продукти без необхідності – тестуйте різні продукти в невеликих кількостях, щоб з'ясувати, що корисно для Вашої дитини, а що ні.

Якщо Вам дуже хочеться солодкого - спробуйте перекусити фруктами, фруктовим салатом і сухофруктами (можливо, в суміші з йогуртом або сиром). Фруктові пюре HiPP для цього також ідеально підходять.

Якщо Ви дотримуєтесь вегетаріанської або веганскої дієти і все ще хочете годувати грудьми, будь ласка, поговоріть зі своїм лікарем.

Споживання рідини при годуванні груддю

При грудному вигодовуванні Ви втрачаєте більше рідини, і тому особливо важливо пити в достатній кількості, в ідеалі - два-три літри рідини на день. Ми рекомендуємо негазовану воду, несолодкі трав'яні чаї, такі як «Чай для підвищення лактації»  HiPP, або, як альтернативу, стакан соку, розведеного мінеральною водою. Вам не потрібно повністю виключати ранкову каву, але переконайтеся, що Ви не п'єте більше однієї-двох чашок на день. Спостерігайте за тим, чи не з'явилися у Вашої дитини ознаки збудження після того, як Ви випили кави – деякі діти реагують навіть на невелику кількість кофеїну.

Алкоголь і нікотин слід повністю уникати під час годування грудьми.

Вправи під час годування грудьми

Це не відповідає реальності, що фізичні вправи знижують вироблення молока в організмі. Проте, рекомендується почекати шість-вісім тижнів після пологів, перш ніж знову приступити до вправ. Після цього, помірні вправи – це добре, просто переконайтеся, що Ви не виснажуєте себе, оскільки це може вплинути на смак Вашого молока. Це не означає, що Ваше молоко стане кислим або зіпсованим, просто воно буде трохи відрізнятись на смак. Прислухайтеся до свого тіла і робіть те, що Вам підходить!

Медикаменти

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж приймати ліки під час грудного вигодування. Деякі види ліків підходять для годуючих матерів, інших - краще уникати.