Меню

15-й тиждень вагітності: у малюка з’являються перші крихітні волосинки

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 15-му тижні Ви перебуваєте на третьому тижні четвертого місяця вагітності і у другому триместрі.

Розмір Вашої дитини на 15-му тижні

Наразі Ваша дитина має розмір від 9,5 до 10 см, тобто приблизно такий самий, як апельсин, і важить близько 70 грамів. Її серце повністю розвинене, і тепер йому просто потрібно рости. Ви зможете почути, як воно б’ється під час УЗД, і почувши це  - обов’язково стане особливим моментом для Вас та Вашого партнера: це життя Вашого малюка, який росте всередині!

Статеві органи Вашої дитини також повністю сформовані і їх можна побачити на УЗД. Раніше лікар не міг сказати, якої статі дитина, оскільки яєчка хлопчика дуже схожі на виступаючі статеві губи дівчинки. На 15-му тижні Ваш лікар може вже визначити стать малюка, але поки не сприймайте те, що він говорять, як остаточне, оскільки може виявитись протилежне протягом наступних кількох тижнів.

Відтепер Ваш лікар буде використовувати ультразвуковий сканер для вимірювання біпарієтального розміру, який є мірою голівки плода. Він є дуже важливим, оскільки це найефективніший спосіб визначення розвитку та росту Вашої дитини.

Плацента буде цілодобово забезпечувати Вашу дитину поживними речовинами та киснем, які їй потрібні, а для того, щоб вона правильно розвивась і росла здоровою, їй потрібно дуже багато. Це означає, що плацента відіграє ключову роль у диханні малюка та виведенні речовин, які він виділяє. Оскільки його легені не повністю розвинені і не почнуть працювати до народження, вони отримують кисень з крові, що тече по пуповині прямо до його тіла.

Розвиток Вашої дитини

На 15-му тижні шкіра Вашої дитини ще напівпрозора, тому її кровоносні судини будуть видні. Вона також покрита тонкими волосинками, які називаються лануго, і кожен з цих крихітних волосинок має сальну залозу, яка виробляє речовину, яка називається вернікс казеоза. Волосся лануго забезпечують прилипання верхівки казеози до шкіри, і разом вони захищають дитину від навколоплідних вод.

Що відбувається у майбутньої мами на 15-му тижні вагітності

Тепер Ваше тіло якнайкраще адаптувалося до Вашої вагітності, і другий триместр вважається найкращим із трьох триместрів. Сподіваюся, тепер Ви зможете насолодитися цим захоплюючим часом сповна.

Загальні ознаки та симптоми

Оптимізм

На 15-му тижні у Вас буде все добре, оскільки Ваші гормони впливають на гарний настрій - Вам може захотітися часто посміхатися. Ваші думки будуть наповнюватися цим оптимізмом, а також певною материнською обережністю.

Ще рано відчувати рухи Вашої дитини, але Ви робите все можливе для її благополуччя. Зрештою, Ви будете постійно думати про крихітну людину всередині Вас, яку незабаром будете носити в своїх обіймах.

Ваше тіло змінюється

Починаючи з 15-го тижня, на Вашому тілі буде помітно, що Ви чекаєте на дитину. Ваш животик буде рости. Ви будете відчувати тягнучі відчуття в животі або в паху, коли Ваша утроба буде росте. Але не треба турбуватися, якщо Ви не відчуваєте інших симптомів та різкого болю.

Ваше тіло також накопичує невелику кількість жиру, який вам пізніше знадобиться для виробництва грудного молока.

Ми рекомендуємо щоденний ніжний масаж з якісним маслом, щоб уникнути розтяжок.

Ви також помітите зміни у своїх грудях. Незалежно від того, чи Ваші груди великі чи маленькі, Ваші гормони змусять їх значно зростати під час підготовки до грудного вигодовування. Оскільки шкіра на грудях теж розтягується, масаж з олією бережно захистить шкіру. Ваші молочні залози зараз повільно прискорюють вироблення грудного молока, тому Ваші груди можуть час від часу відчувати легкий біль - будьте обережні, коли обіймаєте людей. Хороший, підтримуючий бюстгальтер для вагітних підійде найкраще.

Ви будете надягати достатню кількість "широких речей", тому переконайтеся, що Ви харчуєтесь здоровою та збалансованою їжею, а не їсте за двох! Раніше це була порада для майбутніх мам, але вона швидко призводить до надмірного збільшення ваги. Вагітним жінкам достатньо 255 додаткових калорій на день (приблизно так само, як натуральний йогурт і порція фруктів), хоча, звичайно, це може відрізнятися від жінки до жінки. Дізнайтеся більше за допомогою нашого калькулятора ваги вагітності.

Часто буває важко схуднути після пологів, а надмірна вага під час вагітності може викликати так званий гестаційний діабет. Це буде проблематично не тільки для Вас, але і для Вашої дитини. Гестаційний діабет означає, що Ваша дитина стане більшою і важчою за середній показник, тому, якщо Ви турбуєтесь, зверніться до лікаря, оскільки він зможе перевірити це на 24–28-му тижні.

Зміцнення м’язів і тазового дна

Якщо Ви цього ще не зробили, радимо записатися на курс вагітності. Інструктор навчить Вас м’яким вправам для зміцнення м’язів тазового дна протягом часу, коли Ваш животик зростає, тому зараз на Вашому тазовому дні буде надмірна вага та зусилля.

Школи вагітності також допоможуть Вам познайомитися з іншими вагітними жінками, з якими Ви можете поговорити і з досвіду яких Ви можете отримати користь, а викладач матиме багато корисних порад та рекомендацій щодо вагітності.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Найкращі поради

  • Переконайтеся, що Ви щодня отримуєте достатню кількість фолієвої кислоти
  • Переконайтеся, що Ви отримуєте достатню кількість кальцію щодня
  • Уникайте надмірного або зайвого споживання калорій
  • Щодня робіть масаж з пощипуванням живота для запобігання розтяжок
  • Заплануйте відвідування курсу фізичних вправ при вагітності
  • Вдягайте зручний одяг для вагітних
  • Не забувайте про постійні зустрічі з гінекологом або акушеркою

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Болі і відчуття, що щось тягне в животі

Якщо Ви тривалий час страждаєте від болю та відчуття, що щось тягне в животі, або відчуваєте інші тривожні симптоми, негайно відвідайте свого гінеколога. Якщо Ви відчуваєте ритмічні, болючі спазми або кровотечу, рекомендується ретельне обстеження.

Підйом важких предметів

У Вас вже є дитина вдома? Тоді Ви знаєте про те, як сильно діти хочуть, щоб Ві їх брали на руки. Фахівець може показати Вам найкращий спосіб піднімання їх  (або інші важкі предмети) на руки, не пошкодивши тазове дно. Дотримуйтесь цих порад у повсякденному житті, і Ви уникнете небажаних симптомів.

Заспокійливий догляд від болю

Ваші молочні залози починають розвиватися на 15-му тижні для того, щоб в майбутньому Ви могли годувати дитину грудьми. А це може призвести до неприємної хворобливості та відчуття болю. Акушерки можуть показати вам різні способи зменшення болю: наприклад, є олії, що містять корисні інгредієнти, які одночасно зволожують шкіру і допомагають зменшити інші симптоми, викликані розтягенням шкіри.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.