Меню

Коли діти посміхаються ...

… батьки відчувають, що їхнє серце тане – і безсонні ночі, і виснажлива щоденна рутина раптом здаються того вартими. Перша посмішка дитини – це очікувана подія і справді особливий момент. Незважаючи на те, що перші спроби дитини посміхнутися можуть бути ненавмисними, моменти, коли ми думаємо, що бачимо посмішку на обличчі дитини, є благословенням.

Рефлекторна посмішка

новонароджена дитина

Усмішка, яку ми бачимо протягом перших тижнів життя новонародженого, викликана інстинктивною напруженістю м'язів, яка змушує рот складатись в маленьку посмішку. Це відбувається в основному, коли новонароджений спить. Якщо Вам пощастить, Ви зможете спостерігати цей вираз на одному з ультразвукових знімків дитини ще до народження.

Соціальна посмішка

новонароджені діти

Не існує жорстких правил щодо того, коли дитина починає усміхатися свідомо. Багато дітей починають видавати «правильну» свідому посмішку, коли їм близько п'яти тижнів. Відтепер вони будуть дарувати її всім, хто виявляє дружелюбність по відношенню до них.

Специфічна посмішка

Особлива посмішка дитини зазвичай присвячується її батькам або ряду інших людей, яких вона особливо добре знає. Більшість дітей починають видавати специфічну посмішку, коли їм близько п'яти місяців. Ці посмішки особливо виразні і щасливі. Ваш малюк тепер знає Ваше обличчя і реагує відповідним чином.

Немає необхідності вчити малюка посміхатися, посмішка – це вроджена здатність, яка розвивається сама по собі. Ви також не зможете змусити дитину посміхнутися. Хоча кумедні вирази обличчя, лоскіт та ігри допоможуть, але діти посміхаються дійсно відкрито лише тоді, коли їм дійсно подобається те, що вони бачать! Фактично, ця щирість робить сміх дитини однієї з безцінних речей в житті, яку просто не можна купити за гроші.