Меню

17-й тиждень вагітності: Ваша дитина швидко росте

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 17-му тижні

Зараз розмір Вашої майбутньої дитини становить до 13 сантиметрів від верхівки до куприка, а вага 140 грамів. На 17-му тижні головними подіями є ріст Вашої дитини, риси обличчя, рефлекси та почуття. Незабаром вона почне набирати вагу у вигляді підшкірного жиру, що буде мати вирішальне значення для виживання поза утробою матері.

Розвиток Вашої дитини

На момент  17-го тижня обличчя Вашої дитини майже повністю сформоване. Її очі перемістилися з боку обличчя до центру, ніс утворився з початкових хрящів, і її унікальні та особисті риси швидко стають чіткішими.

Ваша дитина тепер відчуває запах, чує та відчуває смак, а розвиток її чутливих клітин у різних частинах тіла означає, що вона починає відчувати. Малюк може навіть налякатися гучними звуками в результаті цієї підвищеної чутливості: якщо Вам доведеться в цей час зробили ультразвукове дослідження, Ви зможете побачити, як їх маленьке тіло здригається. Тож, мабуть, не найкраще йти на галасливий концерт або дивитися бойовик у кінотеатрі.

Щось нове, що Ваша дитина може сприйняти на 17-му тижні - це яскравість і темрява, наприклад, коли сонце світить на Ваш живіт. Її увагу привертає яскравість і тепло, і вона на це реагує.

Що відбувається у майбутньої мами на 17-му тижні вагітності

Тиждень 17-й - це час різних почуттів у вагітних жінок, подібних до емоційних при статевому дозріванні. Цілком природно, що Ви будете турбуватися про будь -яку кількість речей - це все-таки новий виклик для вас, і Ви будете зосереджені як на здоров’ї та благополуччі дитини, так і на тому, як Ви як сім’я впораєтесь із усім, коли вона з'явиться на світ.

Жінки, які з нетерпінням чекають зустрічі зі своєю дитиною та планують своє сімейне життя, також будуть переживати хвилини невимовного щастя. Тиждень 17-й - це також час, коли багато майбутніх мам помічають свій інстинкт «гніздування»: Ви почнете наполегливо працювати, щоб підготуватися до життя як мама, плануючи заздалегідь і починаючи купувати речі, необхідні для того, щоб Ваш будинок був готовий до Вашої дитини.

Поради акушерки

«Очевидно, Ви хочете, щоб все було ідеально для Вашої дитини, але Вам не потрібно купувати все відразу! На цьому відносно ранньому етапі Вам не потрібно так багато, як Ви думаєте. У Вас буде час купувати речі, коли дитина з’явиться на світ, коли Ви зрозумієте, що якість речі Вам дійсно потрібні. ”Дороті Куц, акушерка

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Ваші емоційні почуття також будуть впливати на Ваші думки, інколи у Вас будуть з'являться якість страхи та невпевненість. Але інстинкт материнства додасть  Вам впевненості, що Ви сильні і зробите все можливе для своєї дитини.

Загальні ознаки та симптоми

Ваші думки під час вагітності

Ви готуєте чашку чаю, а потім Вас перериває дзвінок телефону. Поклавши трубку, Ви забули, що заварили чай. Це звучить знайомо? Якщо так, то не переживайте з цього приводу: це те, що люди називають «думки під час вагітності», забуттям, яке часто відчувають майбутні мами. Це відбувається тому, що Ви перевантажені. На 17-му тижні на Вас впливає стільки нових відчуттів, почуттів та інформації, що Ви не можете легко все це обробити. Не потрібно соромитися цього тимчасового симптому - Ви зможете посміятися над цим пізніше!

Відчуття рухів Вашої дитини

Якщо це Ваша друга вагітність, Ви злегка відчуєте, як Ваша дитина рухається, починаючи з 17-го тижня. Якщо це Ваша перша дитина, Вам доведеться почекати трохи довше. Що Ви будете відчувати, коли це станеться? Найкраще це описати як своєрідне лоскотання або поколювання, яке поступово стає все сильнішим і сильнішим. Відчуття руху дитини - це момент піднесення та щастя для більшості вагітних жінок.

Ваша утроба стає все більшою і більшою

З ростом Вашої утроби Ви можете відчути зв’язки, які її підтримують, коли вони розтягуються, викликаючи своєрідне відчуття стискання та тягнучі відчуття. Не варто турбуватися, якщо немає інших симптомів. Однак, якщо Ви відчуваєте ритмічні болі, кровотечу або виділення з піхви, Вам слід негайно відвідати лікаря, оскільки Вашій дитині може загрожувати небезпека.

Існують вправи, які Ви можете виконувати, щоб зменшити біль, викликаний зростаючою маткою, зміцнити тазове дно і розслабити ці зв’язки. Навіть просто виходячи з квартири та гуляючи навколо, для Вас та Вашої дитини буде позитивно, оскільки це допоможе отримати Вам обом більше кисню.

Варикозне розширення вен на ногах

Іноді Ви можете помітити невеликі вени на ногах, відомі як варикозне розширення вен або вени павука. Це абсолютно нормально і не є приводом для занепокоєння: Ваше тіло має багато працювати і переробляє більшу кількість крові (ще один симптом цього - незначні кровотечі з носа). Рекомендуємо носити компресійні колготки.

Ваш животик стає круглішим

На 17-му тижні люди, яких Ви зустрінете, вже зможуть помітити, що Ви чекаєте на дитину. Ви будете помічати цікаві погляди, оскільки люди зрозуміють, що Ви напевно вагітні.

Цього місяця Ви будете продовжувати збільшувати вагу -  близько 250 грамів на тиждень. Цей приріст ваги значною мірою обумовлений постійним зростанням Вашої утроби, хоча плацента та навколоплідні води також відіграють свою роль при зміні ваги.

Збільшений об'єм грудей, ширші стегна і більший животик означає, що Ви вже маєте свою фігуру вагітності. Це відображення Вашого щастя і піде Вам на користь, коли Ваша дитина народиться, а Ви будете годувати її грудьми.

Найкращі поради

  • Рекомендується регулярне тренування тазового дна.
  • Гуляти на свіжому повітрі завжди добре.
  • Вживайте легкі страви зі свіжих інгредієнтів.
  • Проводити час разом із друзями - це хороший спосіб для розслаблення майбутніх мам.
  • Почніть купувати перший одяг дитини.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Вправи для тазового дна

Запитайте свою акушерку/гінеколога про те, які вправи можна робити для зміцнення тазового дна. Воно буде тримати велику вагу протягом наступних кількох місяців, і ці вправи допоможуть уникнути симптомів та побічних ефектів.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

У Вас варикозне розширення вен?

Перевірте симптоми варикозного розширення вен на ногах при консультації з лікарем, він скаже Вам, чи вони у нормі для вагітних чи ні. Також лікар може дати Вам поради, як доглядати за ногами, щоб мінімізувати ці симптоми.

Ефективне та здорове харчування

Попросіть у лікаря прості рецепти, в ідеалі - для страв, багатих клітковиною та поживними речовинами. Ви також можете знайти більше інформації про харчування під час вагітності в онлайн - посібниках.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.