Меню

32-й тиждень вагітності: Ваш живіт продовжує збільшуватись

32 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Протягом 32-го тижня, останнього тижня восьмого акушерського місяця вагітності, Ви наближаєтесь до фінальної прямої, і вже невдовзі зможете тримати свою дитину на руках. Втім, Ваш прийдешній пакуночок щастя ще має багато роботи до того, як це трапиться.

Розмір тіла Вашої дитини на 32-му тижні

На 32-му тижні середній розмір тіла дитини становить 43 см, а маса тіла невпинно збільшується і, наразі, досягла десь 1775 г. На час народження зріст ще збільшиться, та й ваги дитина ще набере, у вигляді жиру.

Розвиток дитини

Якщо Вам пощастило, і Ви очікуєте двійню, Вам і лікареві буде все складніше оцінювати розвиток за результатами ультразвукового обстеження. Вони будуть приблизно на одній стадії розвитку, хоча, ймовірно одна дитина з двійні буде більша і важча.

Приблизно одна вагітність з 250 завершується народженням двійні, отже, це – не рідкість, а для жінок, які завагітніли шляхом ЕКЗ, шанси народити двійню збільшуються. На 32-му тижні тіло дитини майже повністю сформувалось, сформувались і внутрішні органи, залишилось лише «тонке налаштування» деяких аспектів їхнього функціонування. Це стосується і легенів, бо альвеоли вже працюють ефективніше завдяки захисному сурфактанту. Цей білок запобігає їхньому злипанню, і він потрібен буде в більшій кількості вже дуже скоро.

Оскільки місця для вільного ворушіння в утробі вже не залишилось, дитина скручуватиметься все тісніше в положення ембріону. Малюки й надалі полюблятимуть це положення, та згортатимуться на боці уві сні, як плід. Фактично, дорослі роблять те саме.

Ноги дитини підтягнуті до тіла, інколи вона навіть смокче великий палець ноги, щоб тренувати смоктальний рефлекс. Ручки схрещені на животику, а між ними проходить пуповина, яку дитина навмисно смикає час від часу. Здається, вони і дихання також тренують, бо Ви відчуваєте гикавку дитини все сильніше.

На цій стадії дитина вже майже повністю розвинена і вже виглядає, як маленький новонароджений. Але ій треба ще накопичити підшкірний жир, який допоможе трохи округлитись, позбавитись кількох зморшок, що залишились, та слугуватиме як резерв протягом перших кількох днів поза утробою, поки у вас не з’явиться зріле молоко.

Також дитина продовжує тренувати та розвивати сенсорні відчуття, що дозволяє сприймати та реагувати на довкілля після народження. Однією з важливих навичок, яку дитина засвоює, є вміння регулювати температуру тіла – після народження вона здатна певною мірою (і надалі все більше) підтримувати температуру та утримувати себе теплою.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 32-му тижні вагітності

Ваша вагітність стає все більш обтяжливою -  наскільки саме, залежить від розміру живота та фізичної підготовки. Непогано було би припинити робити все, що вам робити складно, а партнерові, друзям та родині необхідно втрутитись та допомогти зробити те, що має бути зробленим - наприклад, зібрати дитячі меблі.

Наразі також набуває актуальності питання декретної відпустки для Вас чи батька дитини. Вам потрібно повідомити працедавця про дату початку декретної відпустки та надати заяву на отримання грошової допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами. Також, можливо, Ви маєте право на грошову допомогу для батьків або на виховування дитини, отже, потрібно дізнатись та надати відповідну заявку.

Часті ознаки та симптоми

Ви помічаєте тренувальні перейми

Ви часто відчуваєте задишку, але цей симптом стає трохи легшим, коли починаються тренувальні перейми. Десь за три – чотири тижні до пологів Ви почнете відчувати, що живіт твердіє чи доволі інтенсивно напружується, що може викликати навіть біль в животі та викликати нудоту.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Такі скорочення відомі також, як тренувальні перейми, і живіт в результаті трохи опускається. Завдяки цьому зменшується тиск матки на легені і стає легше дихати. З іншого боку, виникає потреба відвідувати туалет все частіше, оскільки збільшується тиск на сечовий міхур, а шлунок відтепер здатен сприймати все менші порції.

Рухи дитини стають все потужнішими

Ви вже відчуваєте не лише окремі рухи дитини в животі, вона вже ворушиться в усьому животі. Тіло дитини побільшало, і вона намагається повернутись в утробі, щоб зайняти правильне положення для пологів.

Симптоми минулого тижня залишаються

Ноги та щиколотки можуть і надалі боліти та набрякати. Ймовірність цього збільшується, якщо цей період випадає на спекотні літні місяці, частота та імовірність взимку є меншими.

Залишається і проблема потреби частого відвідування туалету, ознаки незначного нетримання під час напруження також поки зберігаються.

Порада акушерки

«Не турбуйтесь, якщо проблема нетримання сечі залишиться і після пологів. Вашому тілу потрібен певний час на відновлення. Якщо у Вас виникли питання щодо цього порушення, Ваша акушерка чи гінеколог будуть поряд, щоб відповісти».

Dorothee Kutz, акушерка

Багато жінок почуваються значно краще одразу після пологів, і це робить їх ще більш нетерплячими. Ви думатимете: поспішай, дитинко!

Зміна сексуальних звичок

Намагайтесь проводити час якісно разом, як пара. Ви можете залишатись чуттєвою та сексуальною навіть зі своїм величезним животом. Притуляйтесь, пригортайтесь до свого партнера, це буде приємно і вам обом, і дитині, оскільки тілесний контакт та дотики сприяють виділенню окситоцину, гормону задоволення та спокою. Це відчуття емоційного зв’язку є саме тим, що робить наші стосунки з коханою людиною дійсно особливими.

Головні поради

  • Якщо у вас набрякають чи болять ноги, придбайте брюки без еластичної стрічки внизу, щоб вона не врізалась в ноги. Також користуйтесь кожною нагодою сидіти з піднятими ногами (буквально!).
  • Коли прийде час купувати перший одяг для дитини, пам’ятайте, що необхідно обирати боді чи повзунки з урахуванням пори року. Це важливо, оскільки дитина не любить, якщо її часто перевдягають у перші дні життя.
  •  Купуючи джемпери для дитини, обирайте ті, що мають розріз із застібкою на кнопках на плечі, це трохи допоможе їх надягати (діти часто категорично проти натягування одежі через голову).
  • Переконайтесь, що надали заяву на декретну відпустку на отримання грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами / на грошову допомогу для батьків або на виховування дитини, тощо, оскільки на обробку цих документів може знадобитись час.
  • Слинявчики з мусліну будуть у пригоді довгий час після народження дитини, як щось, до чого можна пригорнути голову дитини, або як серветка, коли потрібно щось накрити.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.