Меню

36-й тиждень вагітності: дитина переміщується у передпологове положення

36 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Ваша дитина вже повністю розвинена і має усі відчуття, якими користуватиметься з початку життя поза утробою. Якщо дитина народиться зараз, її вважатимуть «трохи недоношеною», і, як правило, жодних ускладнень бути не повинно. Якщо дитина народиться наприкінці наступного тижня (тобто, на 37-му тижні), вона вважатиметься «доношеною» дитиною.

Розмір тіла Вашої дитини на 36-му тижні

Дитина у вашій утробі збільшилась ще на один сантиметр і наразі її розмір становить близько 48 см, а маса тіла становить вже приблизно 2700 г, і наближається до ваги під час народження. Головні події відтепер і до народження полягатимуть у збільшенні маси тіла, також дитина трохи підросте.

Розвиток Вашої дитини

Протягом останніх кількох тижнів дитина накопичила резерв жиру, «захисну подушку». Це дозволить їй регулювати температуру тіла більш менш самостійно, хоча вона ще потребує тепла, яке Ви можете забезпечити протягом перших днів життя поза утробою. Дуже важливо тримати дитину в теплі після народження, щоб вона витрачала якомога менше запасів жиру для підтримки температури тіла, бо інакше вага дитини зменшиться ще більше порівняно з тим, що дитина вже втратила. Дитина, зазвичай, втрачає від 5 до 10 відсотків маси тіла у перші дні життя, оскільки у цей період у Вас буде поки лише молозиво, і в невеликій кількості (хоча й багате на антитіла). Надалі Ваші груди наллються та з’явиться зріле грудне молоко, вміст жирів в якому є достатнім, щоб дитина знов почала набирати вагу.

Усі органи, головний мозок, сенсорні відчуття, система провідності та рефлекси працюють надійно - так, як треба, щоб дитина вижила поза утробою – тоді вона готова до народження та життя новонародженого. Майже напевно дитина вже перемістилась у передпологове положення до 36-го тижня, тобто, опустилась до області малого тазу. Тренувальні перейми, що Ви періодично відчуватимете, сприяють цьому процесові та просуванню дитини до пологового каналу.

Якщо Ви очікуєте двійню, усе відбувається трохи інакше – перша дитина з двійні повинна бути в головному передлежанні (так саме, якби ви чекали на одну дитину), а друга, як правило, «їде» за першою. В 45% вагітностей двійнею обидві дитини розташовані в нормальному передпологовому положенні одна за одною. Після того, як перша дитина з двійні минула вузький пологовий канал, настає черга другої дитини, отже, виникає певний проміжок між народженням першого та другого близнюків.

На 36-му тижні дитина вже чудово поінформована щодо світу поза утробою, розрізняє голоси, чує музику та помічає, якщо Ви відчуваєте напругу чи стрес. Отже, дуже важливо на цій фінальній стадії вагітності бути максимально розслабленою, фокусуватись на собі та дитині та накопичувати сили для майбутніх пологів. Дитина наразі перебуває в обмеженому просторі і перебуватиме аж до народження. Відтоді, як кажуть, вороття вже немає. Через положення, в яке перемістилась дитина, вона рухається вже менше, і це не є проблемою, просто вона також збирається з силами, щоб зустріти прийдешнє.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 36-му тижні вагітності

Якщо Ви вважатимете за доцільне, Ви перебуватимете під ретельним моніторингом лікаря та акушерки. Відвідувати лікаря необхідно вже частіше, і лікар щоразу перевірятиме серцебиття дитини. Можливо, буде проведена кардіотахографія (КТГ) для реєстрації серцебиття та перевірки, чи відбуваються скорочення, тоді як для оцінки розміру, маси тіла та загального розвитку проводитимуть ультразвукове обстеження та тактильне обстеження живота. 

Зокрема, лікаря та акушерку цікавитимуть ваш артеріальний тиск, затримка рідини та розмір живота. На 36-му тижні рекомендоване також проведення вагінального мазка на стрептококи групи В, оскільки ця бактерія може інфікувати дитину під час проходження пологового каналу та викликати серйозне захворювання. За позитивного результату аналізу необхідне належне лікування до пологів.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Часті ознаки та симптоми

Відчуття тиску зростає

Якщо у Вас вже відбулись тренувальні перейми - Ви відчуватиме зростання тиску на таз. Затиснутим є і сечовий міхур, оскільки внаслідок таких скорочень дитина переміщується вниз, в область малого тазу, тобто, в правильне положення для проходження через пологовий канал. Також може підсилитись і біль в спині, і Ви можете помічати молочно-білі виділення. Їхнім джерелом є слизова пробка в шийці матки, але вони не є ознакою того, що пробка відійшла і пологи є неминучими (як вважають багато людей). Якщо тиск на таз є занадто сильним, і не можливо його терпіти, виконуйте прості вправи, які допоможуть розслабити тазове дно та зменшити напруження.

Користь тренувальних переймів полягає у тому, що буде легше дихати, оскільки матка вже не тисне на легені. Це додасть трохи свободи, дозволить рухатись дещо більше та покращить сон.

Головні поради

  • Якщо відчуття тиску на область малого тазу стає нестерпним, кругові рухи стегнами допоможуть розслабити тазове дно та зменшити тиск.
  • Користуйтесь натуральними прокладками без ароматизаторів на випадок виділень та нетримання під час напруження.
  • Обговоріть майбутні візити з лікарем чи акушеркою та переконайтесь, що Вам відомо, що потрібно робити, якщо у вас виникли сумніви.
  • Дізнайтесь у своєї родини та друзів, чи зможуть вони якось допомогти у перші дні та тижні після пологів, зокрема, якщо це – не перша дитина. Така допомога дозволить зосередити усі зусилля на дитині, створенні зв’язків з дитиною та навчанню тому, як задовольняти її потреби. І звісно, потрібний відпочинок після пологів.
  •  Якщо Ви бажаєте влаштувати вечірку з приводу скорого народження дитини, наразі найкращий час для неї. Запросіть своїх друзів, щоб вони могли привітати Вас та принести перші подарунки дитині.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Регулярно вимірюйте артеріальний тиск

Артеріальний тиск у вагітних жінок підвищений внаслідок наявності певних гормонів в крові та потреби постачання поживних речовин дитині. Підвищується також і серцебиття та серцевий ритм, щоб збільшити транспорт крові в організмі.

Метод Рива-Роччі, названий за ім’ям винахідника, полягає в особливій процедурі з використанням належного обладнання вимірювання артеріального тиску. Регулярні перевірки в період вагітності допомагають переконатись в тому, що дитина отримує усі необхідні поживні речовини та такий необхідний їй кисень з Вашої крові.

Вимірювання артеріального тиску дозволяє лікарю перевірити, чи не перевтомився Ваш організм та чи не виник гострий стан, часто можливий після 36-го тижня вагітності. Виникнення подібних ускладнень означає, що дитина не отримує усе необхідне, і її здоров’я може постраждати.

Отже, дуже важливо, щоб лікар чи акушерка регулярно вимірювали вам артеріальний тиск та реєстрували отримані результати, щоб переконатись в тому, що жодні ускладнення вагітності не залишились непоміченими.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.