Меню

Що робити при закрепах?

Позитивний вплив на травлення

Майже у кожної вагітної жінки виникають проблеми із травленням, а тверді випорожнення і закрепи – звичайне явище. Причини для цього різні: по-перше, знову винні гормони, адже вони блокують м’язи кишківника, у результаті чого він рухається повільніше. По-друге, матка розширюється й просто зсуває кишківник убік. І ще дуже часто вагітна жінка п'є недостатньо рідини.

Замість рекомендованих 1,5-2 літрів рідини багато вагітних жінок випивають  тільки половину, а часто і менше. Тримати поруч із собою пляшку з мінеральною водою і пити з неї — має стати Вашою звичкою. Фруктові й трав'яні чаї також стимулюють травлення.

Правильне харчування може значно посприяти нормалізації травлення. Необхідним є природне регулювання роботи кишківника. У цьому допоможуть баластні речовини. Вони містяться в цільнозернових продуктах, мюслях, свіжих фруктах і овочах. У поєднанні з рідиною вони набухають і роблять вміст кишківника м'яким. Крім того, травленню можна допомогти за допомогою молочнокислих бактерій, які містяться в молочних продуктах і йогурті.

Легкий спорт також сприяє роботі кишківника й, тим самим, поліпшенню травлення. Однак якщо цих заходів недостатньо, необхідно звернутися до лікаря!