Меню

Вітамін В6

Чому вітамін В6 такий важливий?

Цільнозернові продукти та овочі багаті на вітамін В6.

Вітамін В6, також відомий як піридоксин, належить, як і фолієва кислота, до вітамінів групи В. Він відповідає за те, щоб така життєво важлива поживна речовина, як білок, що міститься в харчових продуктах, оптимально засвоювалася нашим організмом. У вагітних жінок підвищена потреба в білку, а відтак і у вітаміні В6. Крім того, вітамін В6 бере участь у процесі кровотворення. А оскільки об’єм крові у період вагітності збільшується більш ніж на один літр, він також виключно важливий для кровотворення. Крім того, вітамін B6 також виконує важливі функції нервової системи та підтримує здоровий імунітет.

Головні постачальники вітаміну В6

Риба або м'ясо, цільнозернові продукти або овочі – вітамін В6 міститься в багатьох харчових продуктах. Особливо багаті на вітамін В6 боби та банани. Увага: вітамін В6 украй чутливий. Він розчиняється у воді та майже не переносить впливу ультрафіолетових променів. Тому намагайтеся купувати тільки свіжі продукти та відразу готувати їх із мінімальною обробкою. Дослідження показали, що нестача вітаміну B6 може виникнути особливо в останньому триместрі вагітності. 

Ознаки дефіциту в організмі

Серйозними виявами дефіциту вітаміну В6 є ушкодження шкіри, нервів і очей, а також розвиток анемії. Тому в жодному разі не нехтуйте вітаміном В6!