Меню

Вітамін В6

Чому вітамін В6 такий важливий?

Цільнозернові продукти та овочі багаті на вітамін В6.

Вітамін В6, також відомий як піридоксин, належить, як і фолієва кислота, до вітамінів групи В. Вітамін в6 функції: він відповідає за те, щоб така життєво важлива поживна речовина, як білок, що міститься в харчових продуктах, оптимально засвоювалася нашим організмом. У вагітних жінок підвищена потреба в білку, а відтак і у вітаміні В6. Крім того, вітамін В6 бере участь у процесі кровотворення. А оскільки об’єм крові у період вагітності збільшується більш ніж на один літр, він також виключно важливий для кровотворення. Крім того, вітамін B6 також виконує важливі функції нервової системи та підтримує здоровий імунітет.

Головні постачальники вітаміну В6

В яких продуктах є вітамін в6? Риба або м'ясо, цільнозернові продукти або овочі – вітамін В6 міститься в багатьох харчових продуктах. Продукти багаті на вітамін В6 - боби та банани.

Якщо ви знаєте, де міститься вітамін В6, вам не буде складно додати ці продукти до раціону. Увага: вітамін В6 украй чутливий. Він розчиняється у воді та майже не переносить впливу ультрафіолетових променів.Тому намагайтеся купувати тільки свіжі продукти та відразу готувати їх із мінімальною обробкою. Дослідження показали, що нестача вітаміну B6 може виникнути особливо в останньому триместрі вагітності. 

Вітамін В6 продукти досить розповсюджені, і зазвичай вистачає тільки повноцінного та різноманітного харчування, щоб уникнути дефіциту цієї речовини. При цьому передозування цим вітаміном майже неможливе через його швидкий метаболізм.
 

Ознаки дефіциту в організмі

Серйозними виявами дефіциту вітаміну В6 є ушкодження шкіри, нервів і очей, а також розвиток анемії. Тому в жодному разі не нехтуйте вітаміном В6!