Меню

Мова тіла дитини

 

Немовлята не можуть говорити, але вони досить добре висловлюють свої бажання і потреби через мову тіла. Але що це означає, коли дитина багато хмуриться або б'є ніжками?

Рот

Сміх або посмішка дитини: цей сигнал майже неможливо неправильно інтерпретувати. Коли діти посміхаються, вони щасливі і задоволені. Дітям не потрібна особлива причина, щоб відчути себе щасливим. Посміхаючись і сміючись, Ваша дитина говорить вам: «У мене все відмінно!»

Коли діти чмокають губами або смокчуть пальці - вони часто голодні. Однак, якщо вони тільки що поїли і не показують жодних інших ознак голоду, вони можуть через смоктання просто намагатися заспокоїтися, що є інстинктивним рефлексом для багатьох дітей.

Очі

Коли Ваша дитина дивиться на Вас великими круглими очима, це може означати кілька речей: уважні батьки швидко починають розуміти, що означають особливо широко розкриті очі: радість, переляк або здивування. Коли очі дитини виглядають маленькими, з прикритими повіками, вона може нудьгувати або бути втомленої.

Підняті брови сигналізують про те, що малюк здивований. Зморшки навколо очей і на лобі можуть бути ознакою того, що малюк погано себе почуває.

Коли погляд здається трохи «скляним», дитина знаходяться в процесі «виключення» і розслаблення -  і, ймовірно, хочеться тиші і спокою.

Руки і ноги

Немовлята, які розмахують руками і часто б'ють ніжками, роблять це з різних причин. Щоб правильно інтерпретувати всі ці рухи, потрібно завжди спостерігати за поведінкою дитини. Іноді діти б'ють ногами, щоб привернути увагу і пограти. Якщо немовлята метушяться під час рухів ногами і здаються незвично неспокійними, це може бути ознакою того, що їх щось турбує, наприклад, гази або коліки.

Діти, які сміються і верещать під час ударів ногами, просто висловлюють свою радість до життя!

Мова тіла дитини унікальна і не завжди може бути чітко витлумачена. Однак у міру того, як батьки краще пізнають свою дитину, вони вчяться правильно читати сигнали своєї дитини і розуміти, що вона намагається їм сказати.