Меню

Місяць вагітності

9-й місяць вагітності – Все про 9-й місяць вагітності

Якщо ваша дитина зараз особливо поспішає, вона все ще вважається недоношеною - але не пізніше 36-го тижня вагітності пологи, що починаються, як правило, вже не зупиняються. Шанси вашої дитини надзвичайно високі, оскільки вона вже майже повністю розвинена, а термін вагітності швидко добігає кінця.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

 • Найкраще підготуватися до пологів
 • Важливі контрольні списки
 • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Що зараз відбувається з вашою дитиною

На 9-му місяці вагітності ваша дитина менше росте у довжину – тепер у першу чергу йдеться про вагу. Спочатку плід важить трохи менше двох кілограмів, але до кінця 36-го тижня вагітності він зазвичай важить 2700 грамів і більше.

Сенсорні сприйняття слуху та смаку, що були повністю розвинені протягом деякого часу, тепер також обробляються когнітивно. Ваша дитина слухає! Її зіниці реагують на світлові подразники, розширюються у темряві та звужуються під час сильного світла.

Функція легенів вже настільки розвинена, що плід, будучи недоношеною дитиною, мабуть, міг би добре дихати без особливої підтримки. До кінця 9-го місяця альвеоли остаточно готові до використання.

Однак ви дізнаєтеся, чи дійсно калькулятор овуляції та калькулятор дати пологів були правильними, тільки десь між 37-м та 42-м тижнями.

Огляд розвитку дитини

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУРОЗМІР ТА ВАГА
33-й тиждень нігті та шкіра повністю сформовані43,5-43,8 см та 1980 г
34-й тиждень вушна раковина повністю розвинена; ріст мозку триває 45 см та 2237 г
35-й тиждень повіки відкриті у разі неспання, закриті під час сну; зіничні рефлекси на світло і темряву46 см та 2500 г
36-й тиждень наднирник виробляє гормони 47 см та 2700 г

Так почуває себе майбутня мама

На 9-му місяці багато вагітних жінок досягають того стану, коли вони вже не можуть з посмішкою відноситися до дискомфорту вагітності. Бути активною стає дедалі важче. Взуття тепер застібається на липучки, а про спокійний сон на цьому терміні вагітності зазвичай не може бути й мови.

Любителям сну на спині доведеться змінити свої звички не пізніше ніж зараз, тому що ніколи не слід лежати на спині протягом тривалого часу. Велика кровоносна судина в черевній порожнині, порожниста вена, може бути здавлена між маткою і хребтом і викликати запаморочення та нудоту. Однак, якщо лежати на лівому боці з гарною опорою, це може допомогти вам пережити ніч досить добре. Не соромтеся використовувати подушки для сну на боці чи для годування груддю або ж покласти плоску подушку між колінами. Для підтримки підкладіть під спину підпірку. Дізнайтеся більше про найкращу позу для сну під час вагітності.

Проти постійної тяжкості в ногах може допомогти:

 • Тримати ноги у піднятому положенні
 • Йога для вагітних
 • Плавання
 • Вправи для ніг та ступнів
 • Масаж щіткою та холодний душ
 • Ходьба по воді або росі
 • Ніжні ванни та рефлексологічний масаж ніг

Однак вам більше не можна піднімати важкі предмети, наприклад, у разі великих покупок. Також старших братів та сестер краще нехай бере на руки батько.

Порядок дня такий: розслабтеся! Підніміть ноги, насолоджуйтеся своєю декретною відпусткою та вільним часом, коли можете.

Періодичність обстежень змінюється

Починаючи з 32 тижня вагітності, періодичність обстежень змінюється. З цього моменту ви повинні відвідувати свого гінеколога чи акушерку частіше. Якщо за медичними показаннями необхідно провести КТГ (= реєстратор переймів, вимірює серцебиття дитини та перейми матері), вам доведеться виділити ще близько півгодини часу на ці обстеження.

Якщо це не було зроблено на 8-му місяці вагітності, на наступному огляді ваша кров буде перевірена на гепатит В.

Огляд симптомів вагітності

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІСИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ
33-й тиждень матка тисне на шлунок, кишечник та сечовий міхурбіль у шлунку, печія, утворення геморою, запори
34-й тижденьцентр тяжіння тіла зміщується даліпроблеми з рівновагою; запаморочення; болі у спині
35-й тиждень у разі росту живота шкіра розтягується ще більшесухість, свербіж; розтяжки
36-й тиждень діафрагма виштовхується вгору піднятою маткою задишка

Тренувальні перейми, низхідні перейми, справжні перейми: що є що?

Особливо для матерів первістків це найактуальніше питання: як розпізнати справжні перейми? І тиск у спині є тривожним чи нормальним?

Тренувальні та низхідні перейми схожі. І те, й інше не викликає пологів, тобто шийка матки залишається закритою під час цих форм переймів. І те, і інше слугує для тренування матки до наступних переймів. Низхідні перейми також допомагають дитині повільно просувати головку або сідниці до родового каналу та входити в таз.

Сприйняття переймів у різних жінок є різним. Однак багато вагітних жінок описують наступні симптоми:

 • легке або сильне відчуття тягнення у спині;
 • іноді неприємні відчуття у спині, що віддають у стегна;
 • легке відчуття тиску (як від занадто туго затягнутого ременя);
 • "твердий живіт" протягом від кількох до максимум 30 секунд.

В цілому, ані низхідні, ані тренувальні перейми за фізичних навантажень не є болючими, та й не повинні бути такими. Легке тепло, відпочинок та розслаблення, зазвичай, швидко призводять до їх зникнення.

Якщо ви поки що нічого не відчуваєте, це теж цілком нормально. Потім ви можете помітити протягом 9-го місяця вагітності за формою живота, що злегка змінилася, що ваш живіт поступово розкривається у напрямку до родового каналу.

Захист материнства

Ви, мабуть, знайомі з абсолютною забороною працювати вісім тижнів після пологів - у разі багатоплідних і передчасних пологів це навіть і більше. До пологів ви також маєте право на десять тижнів декретної відпустки, хоча ви можете продовжувати працювати протягом цього часу, якщо захочете.

Однак більшість вагітних жінок хочуть взяти повну декретну відпустку. І тому вас звільняють від роботи не пізніше 9-го місяця вагітності. Якщо є якісь формальності, які необхідно залагодити з відділом кадрів, зробіть це зараз. Незадовго до або відразу після пологів у вас не буде цього часу, а декретні виплати зазвичай потрібні швидко.

Найпізніше під час декретної відпустки, ви можете відчути бажання почати облаштовувати своє гніздечко: кімната малюка має бути підготовлена, одяг має бути готовим, і все має бути максимально закінчено. Не перенапружуйтесь у цей час і будьте терплячі: до себе і свого тіла, яке зараз напружено працює, і до близької людини, яка може бути не в змозі зробити саме ті речі, які ви хотіли б зробити так швидко і точно.

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Найкращі поради для дев'ятого місяця вагітності

Поради для 9-го місяця вагітності залежать, переважно, від вашого самопочуття. Ви відчуваєте себе у формі? У такому разі займіться організаційними справами, легким спортом та насолоджуйтеся часом до народження дитини. Ви постійно змучені та втомилися? Тоді відпочиньте і накопичуйте якомога більше енергії перед пологами.

 • Як і раніше діє: ніякого алкоголю та нікотину!
 • Плануйте помірне фізичне навантаження.
 • Найпізніше зараз: зробіть фотографію дитячого живота або його гіпсовий зліпок.
 • Масаж стоп для втомлених ніг.
 • Масаж з маслом для тіла творить дива зі сверблячою шкірою.
 • Підготуйте дитячий одяг.
 • Зберіть сумку для пологового будинку.

Важливі питання 9-го місяця вагітності

Як я впізнаю перейми?

На 9-му місяці частими супутниками є тренувальні та низхідні перейми. Вони не викликають пологів, шийка матки залишається закритою. Вагітні жінки відчувають їх по-різному, в основному, у вигляді тиску або сильного відчуття, що тягне в спині до стегон. Цей тип скорочення зазвичай не болісний і, як правило, залишається постійним. Інтервали між ними не скорочуються. Якщо ви сумніваєтеся, зателефонуйте до свого лікаря.

Цікаво, як інші вагітні жінки описують низхідні перейми? Чому б не поділитися своїм досвідом у HiPP Mein BabyClub?

Як довго ви вагітні – 9 чи 10 місяців?

Хоча люди говорять про дев'ять місяців, насправді вагітність триває в середньому 40 тижнів, тобто десять місяців. Різниця виникає через різні способи підрахунку тижнів вагітності, які розраховують дату народження за останньою менструацією або ймовірним зачаттям.

Який розмір моєї дитини на 9-му місяці вагітності?

У період з 33-го по 36-й тиждень ваша дитина сильно додасть у вазі. За ці чотири тижні його або її вага збільшується приблизно з 1980 до 2700 г. Крім того, він зростає від 43,5 см до добрих 47 см.

Проте тепер ви можете чітко відчувати кожен новий грам власної ваги. Дізнайтеся більше про вагу та розмір вашої дитини.

Чи може моя дитина знову повернутись на 9‑му місяці?

Майже 90 відсотків усіх малюків на початку 9‑го місяця вже приймають правильне положення для народження. Трохи менше 5 відсотків переходять із досить несприятливого положення в головне лише десь між 33-м та 36-м тижнями вагітності і таким чином оптимально готуються до майбутніх пологів.

Проте на 9-му місяці вагітності для цього залишається не так багато місця – плід прилягає до стінки матки і вже не може плавати так вільно, як на попередньому місяці вагітності. Тому після досягнення родової позиції, вона зазвичай зберігається.