Меню

Місяць вагітності

2-й місяць вагітності – Все про 2-й місяць вагітності

З початком 2-го місяця вагітності, тобто на 5‑му тижні вагітності, зачаття було приблизно три тижні тому. Поєднання яйцеклітини та сперматозоїда перетворилося на ще крихітний, але постійно зростаючий ембріон. На початку п'ятого тижня він стає розміром із насінину. Маленьке серце б'ється вдвічі швидше, ніж серце мами. Порівняно з крихітним "тілом", воно тепер здається непропорційно великим.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкраще підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Що відбувається зараз із вашою дитиною

На другому місяці вагітності ембріон, переважно, зростає. Закладається мозок та нервові шляхи, формуються органи та, особливо, серце. Формується скелет і до кінця 8 тижня вагітності нагадує маленьку саламандру з хвостовим відростком і зяброподібними отворами між серцем і носом. Не хвилюйтеся, ці проміжні етапи повністю зміняться під час подальшого розвитку органів.

На початку 6-го тижня вагітності ембріон ще ледь помітний, але до кінця 8-го тижня можна побачити череп, мозок, серце та кінцівки у вигляді маленьких тендітних прикріплень. Ваша дитина продовжуватиме швидко рости протягом наступних кількох місяців і народиться повноцінною маленькою людиною наприкінці 40-го тижня вагітності.

Ви вже знайомі з калькулятором вагітності HiPP? Він вже зараз повідомляє вам, коли може настати термін пологів.

Огляд розвитку дитини

На другому місяці вагітності в організмі ембріона розвивається дуже чутлива нервова система. У цей час особливо важливо, щоб на зростання ембріона не впливали алкоголь, нікотин та наркотики.

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУРОЗМІР ТА ВАГА
5-й тиждень утворюються органи 1-2 мм
6-й тиждень серцебиття видно на УЗД; скелет та кінцівки сформовані (але ще занадто малі, щоб бути видимими)2-3 мм
7-й тижденьформуються перші м'язові нитки; формується обличчя з ніздрями та очницями5 мм
8-й тиждень хребет сформований1,5 см

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Ось що відчуває майбутня мама

Другий місяць вагітності, а насправді поки що мало що помітно. Живіт майже не росте, а вага якщо і збільшується, то зовсім трохи.

Тим не менш, деякі майбутні мами почуваються виснаженими, втомленими і відчувають від легкого до тяжкого нездужання. Однією з причин цього є зміна гормонального балансу. Організм спрямовує всю свою енергію на малюка, що зростає у животі. Спіть якнайбільше, якщо робота або вже наявні діти не заважають цьому.

Невеликі перекуси протягом дня також полегшують нудоту, яку називають "ранковою нудотою", але насправді вона може виникати протягом усього дня. Деяким жінкам допомагають маленькі ковтки чаю чи води, інші воліють постійно перекушувати фруктами чи горіхами.

Огляд симптомів вагітності

Ви вже зробили кілька тестів на вагітність для підтвердження? Тоді типові симптоми вагітності не стануть для вас сюрпризом. Якщо вагітність настає досить несподівано, багато жінок спочатку сприймають тягнучі відчуття у грудях і легкий дискомфорт у животі як передвісників менструації.

Типовими симптомами вагітності на другому місяці є:

  • Тягнучі відчуття у грудях
  • Легка кровотеча
  • Легкий абдомінальний біль/тяжкість у нижній частині живота
  • Чутливість до запахів
  • Пристрасті та незвичайні харчові бажання
  • Легке запаморочення
ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІ ДОСЛІДЖЕННЯ
5-й тиждень легка нудота; запаморочення  -
6-й тиждень легка нудота; запаморочення  -
7-й тижденьлегка нудота; запаморочення; можлива легка кровотеча. Аналіз сечі/крові та/або вагінальне УЗД для підтвердження вагітності; можливо, прямий тест на антитіла та тест на ВІЛ
8-й тиждень можлива легка кровотеча, сильніша нудота, легкий тягнучий біль у животіАналіз сечі/крові та/або вагінальне УЗД для підтвердження вагітності; можливо, прямий тест на антитіла та тест на ВІЛ

Перше обстеження

Між 7 та 12 тижнем вагітності проводиться перше обстеження у гінеколога. Це обстеження ще не є частиною допологового спостереження, а застосовується, передусім, для підтвердження вагітності. Пропонується, переважно, аналіз крові чи аналіз сечі. Багато лікарів також проводять вагінальне УЗД для підтвердження нормальної вагітності. Якщо серцебиття ще не можна визначити на 5-му або 6-му тижні вагітності, пропонується, переважно, повторний прийом протягом наступних двох тижнів.

Важливо:

Загалом, вагітні жінки можуть погодитись на будь-яке обстеження або відмовитися від нього. Однак, медичний персонал зобов'язаний запропонувати різні консультаційні послуги та надати вам найповнішу інформацію про важливі медичні обстеження. Зокрема, реєстрація показників крові та сечі (рівень заліза, феритину та білка у крові тощо) слугує здоров'ю матері та дитини.

Щоб підготуватися до прийому, буде корисно, якщо ви зможете відповісти на наступні запитання:

  • Коли був перший день вашої останньої менструації? Як довго зазвичай тривають місячні?
  • Чи можете ви визначити дату зачаття, наприклад, за допомогою калькулятора овуляції?
  • Чи були попередні вагітності, пологи чи викидні?
  • Чи є у вашій сім'ї спадкові захворювання?
  • Чи були ви щеплені? Коли було зроблено останні щеплення (особливо проти краснухи)?

Чи приймаєте ви якісь ліки? Якщо так, то які?

Після прийому ви отримаєте паспорт вагітної, у який надалі будуть внесені всі важливі дані, результати обстежень, а також подальший перебіг вагітності. Цей документ супроводжуватиме вас протягом усієї вагітності.

На цьому прийомі ви, за можливості, повинні записати свою вагу, щоб стежити за її зміною під час вагітності.

Ваш гінеколог також порекомендує здати аналіз на антитіла та тест на ВІЛ.

Емоційні американські гірки

Перший місяць вагітності проходить дуже швидко, і лише на другому місяці багато пар раптом розуміють: ми станемо батьками!

Для одних це великий сюрприз, для інших – довгоочікуване завершення тривалого етапу бажання мати дітей. Емоційні американські гірки для всіх однакові. Вагітність приносить так багато змін і водночас багато нових та чудових аспектів у відносинах.

Сумніватися у вирішенні стати батьками протягом короткого часу – це абсолютно нормально. Занепокоєння про майбутнє, незважаючи на все передчуття народження дитини та подальшої вагітності, також є нормальним. Як правило, тихі сумніви або занепокоєння зникають, коли дитину стає чіткіше видно, маленьке серце починає битися, а живіт мами продовжує округлюватися.

Кращі поради для другого місяця вагітності

Зараз найкращий час для перших думок про майбутній допологовий догляд. Знайдіть відповідну гінекологічну клініку. HiPP Mein BabyClub - це гарне місце, де можна поспілкуватися з іншими майбутніми мамами, поставити питання та разом радіти майбутнім тижням і місяцям. Вам також слід мати на увазі наступне:

  • Уникайте алкоголю, нікотину, наркотиків і не прописаних ліків.
  • З появою втоми та нудоти робіть перерви на відпочинок.
  • Частіше їжте легкі закуски, щоб полегшити легке відчуття нудоти.
  • Приймайте харчові добавки (особливо фолієву кислоту) за погодженням з гінекологом та, можливо, додайте йод.
  • Запишіться на прийом до стоматолога, щоб до пологів вилікувати всі пошкодження зубів та ясен.

Наш календар вагітності допоможе вам протягом наступних хвилюючих місяців!

Важливі питання щодо 2-го місяця вагітності

Що відбувається на другому місяці вагітності?

Ембріон росте і росте: від менше  1-2 міліметрів на 5-му тижні вагітності та приблизно 15 міліметрів на 8-му тижні вагітності. Наразі більшість вагітних жінок вперше відвідують гінеколога для підтвердження вагітності за допомогою аналізу сечі або крові та, за необхідності, вагінального УЗД. Після цього ви отримаєте паспорт вагітної та зможете записатися на наступні огляди. На другому місяці вагітності ви ще не зможете відчути рух дитини.

Чому на другому місяці вагітності ще нічого не видно?

З 5-го по 8-й тиждень вагітності ембріон ще зовсім крихітний, тому, зазвичай, ви нічого не помічаєте навколо маминого живота. Однак деякі вагітні жінки відчувають легке здуття живота або дискомфорт, а тісні штани вже можуть помітно заважати. Якщо у вас вже є один або кілька дітей, животик, що росте, може стати помітним набагато швидше - іноді навіть на другому місяці вагітності.

Чому я так втомлююся на другому місяці вагітності?

Сильна втома – це абсолютно нормально, особливо на початку вагітності. Важливий гормон вагітності - прогестерон – зараз швидко збільшується. А прогестерон має сильну гальмуючу дію. Деякі вагітні жінки вже відчувають легку нудоту, а іншим доводиться частіше мочитися – це точно не робить сон спокійнішим.

Наскільки розвинена моя дитина на другому місяці вагітності?

Наприкінці 8-го тижня вагітності розмір дитини становить 15 міліметрів. Її органи формуються та збільшуються, у мозку розвиваються нервові клітини. Розвивається обличчя - з'являються очі, повіки та кінчик носа, формується внутрішнє вухо. Тепер ембріон має яскраво виражені людські риси. Маленький шлунок та нирки вже функціонують, плацента і пуповина також починають працювати.

У вас ще є питання? Тоді чому б не обмінятися думками з іншими мамами на форумі HiPP Mein BabyClub.