Меню

14 тиждень вагітності: головне питання - дівчинка чи хлопчик?

14 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 14-му тижні Ви перебуваєте на половині четвертого місяця вагітності, і зараз перебуваєте на другому триместрі.

Розмір Вашої дитини на 14-му тижні

Ваша дитина виросла до розміру 8 см (приблизно розмір персика), а її вага зараз становить близько 31 грама (приблизно вага половини персика).

Розвиток Вашої дитини

Риси обличчя Вашої дитини продовжують розвиватися. Її голова все ще непропорційно велика, але її ріст сповільнюється таким чином, що тіло починає нагадувати тіло новонародженого. Її очі зараз у правильному положенні  - в центрі обличчя, а вуха - там, де вони повинні бути, збоку посередині голови.

Ви вирішили, чи хочете знати стать дитини - це дівчинка чи хлопчик? Або хочете, щоб це стало сюрпризом? Цього тижня Ваш гінеколог може сказати, чекаєте Ви хлопчика чи дівчинку. Якщо Ви не хочете цього знати, повідомте її перед ультразвуковим скануванням, оскільки зараз розвиваються специфічні статеві органи Вашої дитини. Майте на увазі, що на цьому етапі не завжди вдається визначити це за допомогою УЗД, тому не варто сильно розчаровуватися, якщо Ваш лікар не може сказати, якої статі Ваша дитина - по -перше, дитина рухається весь час (це унеможливлює хороший огляд цієї частини тіла, особливо якщо одна з ніжок  заважає).

Ваша дитина буде пити навколоплідні води (для практики ковтання) і виводити їх, і приблизно кожні три години навколоплідні води замінюватимуться через кров. Дитина також продовжує тренувати свій смоктальний рефлекс, який тепер практикує частіше, і навмисно смокче великий палець. Вдосконалення смоктального рефлексу потрібно,  щоб він відмінно працював під час годування грудьми після народження.

Як виглядає майбутня мама на 14-му тижні

Більшість членів Вашої родини та друзів тепер знають, що Ви вагітні, що, ймовірно, стане полегшенням - дуже важко тримати таку новину в тайні протягом такого тривалого часу.

Скористайтеся можливістю реорганізувати свій робочий графік і давайте собі більше перерв, щоб Ви могли трохи більше відпочити і поїсти, коли захочете. Якщо Ви працюєте за письмовим столом, переконайтеся, що Ви зручно можете сидіти, не змушуючи тримати себе в одному положенні. Також непогано час від часу робити короткі вправи, щоб уникнути судом. Зрештою, все, що Ви робите, має бути зосереджене на Вашому здоров’ї та розвитку Вашої дитини.

Загальні ознаки та симптоми

Збільшення ваги

Ви будете продовжувати набирати вагу, хоча точні цифр не можна передбачити  - це залежить від кожної окремої жінки. До 25-го тижня Ви будете набирати близько 250-300 грамів на тиждень, а потім до 40-го тижня -близько 400-500 грамів на тиждень. Ваша вага на кінець вагітності буде складатися з наступного:

• Обсяг Вашої крові: 1500-2000 грам

• Тканинна вода: 2000 - 3000 грам

• Навколоплідні води: 1000-1500 грам

• Вага матки: 1000-1500 грам

• Вага грудей: 500-1000 грам

• Запаси жиру та білку: 1900 грам

• Вага Вашої дитини: 3000-4000 грам

• Жирова тканина: 3500-5000

• Плацента: 500 - 1000 грам

Це приблизні значення, які, звичайно, стосуються не кожної жінки, але вони чітко дають зрозуміти, як Ваша вага збільшується під час вагітності.

Рухи Вашої дитини

Можливо, Ви вже можете відчути, як Ваша дитина рухається у Вашому животі, іноді досить енергійно, особливо якщо це не перша вагітність. Якщо це Ваша перша вагітність, приділіть час і спробуйте заспокоїтися - Ви можете просто відчути легке поколювання, як метелик, що махає крилами. Це Ваша дитина, чиї рухи викликають брижі в навколоплідних водах. Будьте терплячими і пам’ятайте: хоча це не те, що Вам хочеться, але треба трохи перечекати, щоб Ваш живіт був спокійним і тихим. Це той випадок, коли Ви хочете заснути, але малюк постійно рухається, тренує свої рефлекси і намагається спілкуватися з Вами.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Перетворення у Вашому тілі

Крім болю в грудях, до 14 -го тижня у Вас не повинно виникнути інших серйозних симптомів. Ви не повинні відчувати себе такою втомленою, як раніше, хоча, можливо, Ви не настільки міцні, як до вагітності. Це може засмутити багатьох вагітних жінок, але пам’ятайте, що Ваше тіло виконує подвійний обов’язок - тому зробіть все можливе, щоб допомогти йому.

Більше немає ризику викиднів, але Ви повинні негайно повідомити лікаря, якщо помітите раптову кровотечу, оскільки це може бути серйозним. Це стосується всієї вагітності.

Найкращі поради

  • Регулярно приймайте їжу невеликими порціями і намагайтеся їсти фрукти, якщо у Вас виникає бажання їсти більше.
  • Ви можете придбати м’ячі для фітнесу з опорами, на яких сидіти зручніше, ніж на стільцях.
  • Придбайте ароматизований камінь з улюбленим ароматом, який Ви можете взяти з собою, куди б Ви не поїхали, щоб ніколи не залишатися без запаху, який змушує вас почуватись краще.
  • Завжди тримайте під рукою термос з улюбленим чаєм або пляшку води, яка нагадуватиме вам про рідину і допоможе отримувати 2 літри на день.
  • Холодний або теплий душ може допомогти позбутися будь-якої млявості, яку Ви можете відчувати вранці. Це не тільки розбудить Вас, але і допоможе запобігти розтяжкам.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Медична термінологія

Лікарі мають свою мову, коли вони розмовляють між собою, і їх часто буває важко зрозуміти. Не соромтеся - запитайте, що вони мають на увазі, коли вживають те чи інше слово. Майбутні мами різні, тому, якщо Вам потрібно знати кожну деталь, щоб заспокоїти свій розум, ідіть і запитайте!

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.