Меню

4-й тиждень вагітності: починається нове життя

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Можливість отримати подарунки, знижки та багато чого іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Після успішного запліднення яйцеклітини починається другий тиждень Вашої вагітності. Яйцеклітина поділилася багато разів, і всі важливі будівельні блоки для росту людини вже присутні.

Час від запліднення до кінця четвертого тижня - це перший місяць Вашої вагітності, і в кінці цього Ви мали б очікувати на менструацію. Коли цього не відбувається, це перша ознака того, що Ви вагітні. Це означає, що у Вас є вже місяць вагітності, перш ніж Ви дізнаєтесь, що Ви точно вагітні.

Розмір Вашої дитини на 4-му тижні

На 4-му тижні Вашої вагітності, після імплантації заплідненої яйцеклітини, на жаль, ще неможливо побачити свого двотижневого «горішка» неозброєним оком. Він буде розвиватися із статевих клітин, але на даний момент те, що стане Вашою дитиною, виглядає як крихітна чорна крапка, якщо дивитись під мікроскопом.

Розвиток Вашої дитини

Що відбувається на 4-му тижні?

Після імплантації статевої клітини ваше тіло почне виділяти гормон ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини), який виробляється деякими клітинами, що містяться в плаценті. Ці клітини також складають основу для розвитку амніотичної порожнини, жовткового мішка і, звичайно, Вашої дитини. Жовтковий мішок виконує важливу роль, направляючи поживні речовини в амніотичну порожнину, поки плацента не почне виконувати свою роботу з годування дитини через пуповину.

Виділення ХГЧ - це перша велика зміна, яку Ваше тіло робить на початку вагітності. Гормон лежить в основі всіх тестів на вагітність, хоча його недостатньо на 4-му тижні, щоб визначити, вагітні ви чи ні.

Однак до 5-го тижня з сечею можна очікувати позитивного результату тесту:
• Ранні тести на вагітність можна робити за 4-6 днів до того, як мала б початися у Вас менструація;
• Тести на вагітність можна проводити через 3-5 днів після того, як мала б початися Ваша менструація.
З 5-го тижня ультразвукове сканування виявляє навколоплідну порожнину.

На цій ранній стадії людина, життя якої тільки починається, надзвичайно слабка і вразлива. З цієї причини багато жінок чекають до кінця 12 тижня, перш ніж повідомляти людям, що вони вагітні. 

Що відбувається у майбутньої мами на 4-му тижні

Навіть до того, як позитивний результат тесту запевнить Вас,  що Ви вагітні, у Вас можуть виникнути деякі переживання. На 4-му тижні вагітності Ви відчуватимете різні емоції, і Вам може здаватися, що Ви часто плачете. Це ще одна ознака того, що Ви вагітні (хоча це все  ще припущення).
Це відчуття пов’язане з гормонами, що виробляються Вашим організмом для захисту Вашої вагітності.
Ви з нетерпінням чекатимете моменту, коли з’ясуєте, чи вагітна Ви, пропустивши менструацію, зробивши тест або зробивши ультразвукове сканування.
Потенційні ознаки та симптоми

Груди відчувають напругу і біль
Тепер Ваші груди можуть почати відчувати напругу і біль. Вони починають збільшуватися, і, зазвичай, молочні залози набрякають, щоб вони могли годувати Вашу дитину після народження. Болі в грудях - одна із ознак, що свідчить про вагітність, якщо надійний тест ще не можна зробити.

Збільшення виділень
Ви також можете відчути легкий «тягнучий» біль у животі або у різних частинах спини без очевидної причини. Іншим можливим симптомом є посилення виділень, що відбувається внаслідок того, що слизова пробка (яка ущільнює шийку матки під час вагітності та розкривається безпосередньо перед пологами) стає густішою. Пробка утворює своєрідний захисний бар’єр для вашої майбутньої дитини, блокуючи патогени та шкідливі бактерії до матки.

Відчуття втоми, слабкості або млявості
Якщо Ви іноді відчуваєте втому, слабкість або млявість, це пов’язано з гормонами, через які Ваш метаболізм працює повільніше, ніж зазвичай. Це тимчасовий симптом, який полегшиться протягом наступних двох місяців Вашої вагітності.

Нудота
Коливання рівня гормонів у Вашому організмі може призвести до однієї дуже поширеної скарги серед вагітних жінок: нудота. Зазвичай це відбувається вранці після пробудження, оскільки ваше тіло виділяло велику кількість ХГЧ (гормону вагітності) протягом ночі. Тому тести на вагітність слід проводити вранці, коли Ви вперше йдете в туалет після пробудження, оскільки саме тоді гормон має найвищу концентрацію, достатню для того, щоб тест дав Вам правдивий результат.

Порада: Після блювоти прополощіть рот і почистить зуби, щоб зберегти їх у чистоті та здоров’ї.

Найкращі поради

  • Якщо менструація не настала, а тест на вагітність був позитивним, треба відвідати свого гінеколога.
  • Якщо у вас посилюються виділення, використовуйте прокладки, щоб захистити нижню білизну.
  • Відвідайте лікаря, якщо Ви не впевнені у своїх симптомах.
  • Уникайте підняття та перенесення важких предметів.
  • Відтепер уникайте сирої риби, сирого м’яса, яєць та сирих молочних продуктів, щоб запобігти зараженню.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю або акушерці

Державна допомога матерям

Спитайте свого гінеколога, коли Вам потребіно стати на облік. Коли Ваша вагітність зареєстрована, Ви будете отримувати багато інформації та рекомендацій від лікаря

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Хвороби в сім’ї

Ви повинні повідомити лікарів, якщо у Вас генетичне або хронічне захворювання. Вони організують подальші тести та зроблять все можливе, щоб Ваша дитина могла розвиватися здоровою.

Інформація про автора:
Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.