Меню

39-й тиждень вагітності: відтепер це може трапитись будь-якої миті

39 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 39-му тижні прийшов час зупинитись, відпочити та просто чекати – більшість дітей народжуються на цьому тижні вагітності. Триває третій тиждень десятого акушерського  місяця вагітності, яка вже дуже скоро завершиться.

Розмір тіла Вашої дитини на 39-му тижні

Розмір вашої дитини становить приблизно 50 см, а маса тіла – 3250 г. В середньому, вага новонародженої дитини становить 3200-3500 г, а розмір – 50-52 см, хоча Ваша дитина може бути більшою / меншою чи важчою / легшою, це залежить головним чином від генетичних особливостей та віку під час народження.

Розвиток Вашої дитини

Внутрішні органи вже сформовані повністю, і кожний орган та система досягли стадії здатності забезпечити дитину усім, що потрібно, щоб вижити після народження. Це стосується усіх метаболічних процесів, задачею яких є розщеплення їжі, яку вони отримують, щоб організм міг її засвоїти.

На величезне запитання, як виглядає дитина, відповідь буде відсутня, допоки вона не народиться, але усі новонароджені мають одну спільну рису - усі вони схожі на тата. Ця схожість зумовлена природнім процесом, який допоможе появі емоційних зв’язків у Вашого партнера з дитиною, та спонукатиме його піклуватись про маленьке диво якомога краще. Мине кілька тижнів та місяців, допоки у дитини сформується власна зовнішність, в якій поєднаються риси обох батьків. Отже, протягом початку свого життя дитина інколи виглядатиме більше схожою на матір, а інколи – на батька.

Очі дитини не набудуть фінального забарвлення до 12-18 місяців. Це зумовлене тим, що пігмент поки що лише утворюється, отже очі дитини на цьому етапі є мінливими – зеленими, згодом – блакитними або сірими.

Нерегулярні скорочення матки, які Ви можете помічати, штовхають дитину все нижче і нижче донизу в ділянку малого тазу.

З наближенням завершення вагітності кількість амніотичної рідини в матці зменшується, зрештою вона залишить Ваш організм разом з дитиною під час пологів.

Як це відчувається - бути майбутньою мамою на 39-му тижні вагітності

Наразі вагітність перетворюється на справжній тягар для багатьох жінок, і Ви мрієте лише про те, щоб пологи нарешті почались. Це добре і, фактично, корисно, оскільки поволі прибирає можливі страхи щодо пологів.

На 39-му тижні дитина може бути дуже активною чи дуже спокійною, ситуація може різнитись (навіть під час пологів одні діти багато рухаються, а інші ніби сплять). Втім, Ви повинні час від часу відчувати ворушіння дитини.

Часті ознаки та симптоми

Симптоми застуди

Оскільки організм сконцентрував усі сили на підготовку до пологів, імунна система є дещо менш міцною, ніж зазвичай, і Ви можете помітити незначні симптоми застуди. Втім, не хвилюйтесь, вони не заважатимуть народити дитину та не зашкодять дитині, оскільки її власна імунна система вже почала працювати.

Як розпізнати, що пологи ось-ось почнуться

Ви прислухатиметесь до себе весь час і, ймовірно, зможете сприйняти будь-що за ознаку того, що пологи починаються - будь то тягнуче відчуття у животі, головний біль, виділення чи нудота. Можливі також і попередні перейми - хоча вони і можуть навести на думку, що час настав, не будьте легковірною. Лише певні симптоми, такі, як нудота, супроводжувана діареєю чи істотним болем в животі, є ознаками того, що дитина скоро народиться.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Відчуття пощипування у ногах

Інколи у вас може виникати відчуття пощипування в ногах, ніби по ним повзають мурахи. Воно виникає внаслідок навантаження, яке дитина та матка створюють на нервові закінчення в області малого тазу, порушуючи їхню роботу. Вони надсилають хибну інформацію до головного мозку, через що і виникають такі фантомні відчуття. На завершальному етапі вагітності ці симптоми є абсолютно нормальними і не потребують лікування, одразу після народження дитини вони минуть, і Ви не відчуватимете жодного пощипування, оскільки нерви знов працюватимуть нормально.

Головні поради

  • Якщо Ви відчуваєте пощипування у ногах - влаштуйтесь так, щоб ноги були підняті та натріть їх бальзамом з екстрактом кінського каштану.
  • Якщо виникають дуже інтенсивні попередні перейми (тобто такі, що не є регулярними), робіть в перервах між ними дихальні вправи, яким Ви навчились на курсах для вагітних.
  • А чому б не зробити гіпсовий зліпок? Гіпсовий зліпок вашого живота – чудова річ, яка нагадуватиме вам про вагітність. Пізніше, за нагоди, Ви зможете допомогти своїй дитині розмалювати та декорувати цей зліпок.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Стимуляція пологів

Ваш лікар постійно буде напоготові розвіяти будь-які сумніви, які можуть виникати під час наближення пологів. Навіть без ультразвукового обстеження він знатиме, що відбувається у Вашому животі та приблизний час, що залишився до народження дитини.

Якщо у Вас відбуваються часті нерегулярні перейми, а пологи не починаються, він порадить, як стимулювати пологи.

Секс з партнером є одним із способів підштовхнути події, оскільки чоловіча сперма містить простагландини, які пом’якшують шийку матки та сприяють її розширенню, отже, у багатьох випадках може творити справжні дива (до того ж, це приємно).

Ще одна ефективна методика (також часто пов’язана із заняттям коханням) полягає у стимуляції сосків. У відповідь на пестощі сосків у Вашому організмі виділяється гормон окситоцин, здатний запустити пологи на цьому етапі.

Втім не вважайте себе зобов’язаною виконувати усі ці поради – лише якщо цього хочеться! Ваша дитина неминуче залишить утробу, коли буде готова до цього.

Порада акушерки

«Спеції, такі як імбир, кориця, гвоздика та кардамон, можуть стимулювати пологи, отже, спробуйте індійські чи інші азійські страви, пийте чай з прянощами. Втім, це лише підштовхне Ваш організм, а відповість він тільки тоді, коли буде готовим». Dorothee Kutz, акушерка

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.