Меню

8-й тиждень вагітності: Ваша дитина зв`язана з Вашею системою крові

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 8-му тижні Вашої вагітності Ви наближаєтесь до кінця другого місяця, і Ви все ще перебуваєте в першому триместрі.

Розмір Вашої дитини на 8-му тижні

Розмір зародка становить приблизно 1,5-1,6 см, що робить його приблизно таким, як ожина (а опуклості, які будуть продовжувати формуватися на пальцях рук і ніг, навіть трохи схожі на форму ожини). Ваша дитина все ще перебуває у стадії «холодцю», оскільки її руки та ніжки схожі на вигляд як желе. Щотижневі УЗД можуть показати, що дитина постійно збільшується, і хоча зважувати її ще рано, лікарі підрахували, що в середньому дитина важить близько 0,25 грамів на цьому етапі.

Розвиток вашої дитини

На 8-му тижні  Ваша дитина вперше піднімає голову і розтягується. Її кінцівки продовжують розвиватися, її руки, ноги, пальці рук і ніг повільно набувають форми. Між пальцями рук і ніг є трохи шкіри, яка виглядає як лямка: це дуже швидко зникне, і невдовзі Ваша дитина зможе рухати окремими пальцями рук і ніг.

Над очима видно невелику складку шкіри, яка згодом сформує повіку, хоча ще пройде деякий час, перш ніж очі сформуються повністю і почнуть працювати.

Як буде формуватися мозок, тепер також можна побачити на УЗД: як скупчення бульбашок, оскільки голова дитини починає формуватися, наближуючись до народження.

Шлунок і нирки малюка  - це перші внутрішні органи, які починають формуватися, оскільки їм  потрібно найбільше часу для розвитку їх анатомічної структури та фізіологічної функції. Усі інші життєво важливі органи також будуть розвиватися  протягом найближчих кількох тижнів.

Починаючи з 8-го тижня, Ваша дитина починає повільно переростати з ембріона в плід.

Її маленьке серце б’ється вдвічі швидше, ніж серце дорослого, постійно прокачуючи багату киснем кров навколо свого тіла, щоб допомогти всім органам розвиватися правильно. Кисень має вирішальне значення для розвитку Вашої дитини, і його завжди слід доставляти в достатній кількості - це робота плаценти.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Що відбувається у майбутньої мами на 8-му тижні

Ви вже могли помітити, що типові симптоми вагітності поступово послаблюються, оскільки Ваше тіло все більше звикає до зміни рівню гормонів. До кінця третього місяця вагітності нудота, блювання і тягнучі болі в животі повинні вже зникнути. Ваші груди будуть продовжувати збільшуватися під час підготовки до годування дитини після її народження, але біль і підвищена чутливість Ваших сосків до цього моменту зменшаться.

Продовжуйте робити все можливе, щоб доглядати за своєю дитиною та уникати зайвих ризиків. Будьте розумними, коли мова йде про стимулятори, такі як кава та інші напої, що містять кофеїн (як і газовані напої), і Вам слід повністю уникати алкоголю та нікотину, щоб не нашкодити здоров’ю Вашої дитини.

Загальні ознаки та симптоми

Емоційні злети та падіння
Поки що жодних ознак вагітності немає, тому для ваших друзів та сім’ї немає видимих підказок, що Ви вагітні. Тільки близькі члени родини або друзі можуть помітити зміни у вашому емоційному стані: однієї хвилини Ви перебуваєте щасливі та смієтесь, наступної у Вас майже сльози. Бувають випадки, коли Вам хочеться плакати, і буває важко утримати свої емоції під контролем і приховати їх від оточуючих Вас людей, будь то ваші колеги по роботі чи Ваші друзі. Цей вихор емоцій цілком може нагадувати Вам про стадію статевого дозрівання, коли гормональні зміни викликали всілякі різні емоції та почуття.

Найкращі поради

  • Вирішіть з партнером, кому і коли Ви хочете повідомити цю чудову новину.
  • Регулярні прогулянки допоможуть Вам краще заснути і забезпечать Вам достаток свіжого повітря та кисню.
  • Їжте багато овочів (варених або сирих), щоб задовольнити підвищений попит організму на вітаміни та інші життєво важливі речовини.
  • Якщо у Вас нудота, продовжуйте пити легкі чаї протягом дня, які допоможуть відновити рівень рідини.
  • Придбайте або позичте одну з багатьох книг про вагітність, яка допоможе Вам і Вашому партнерові зрозуміти, що відбувається.

Ви чули про листи для батьків від HiPP? Приєднуйтесь до HiPP BabyClub сьогодні, і ми будемо надсилати Вам регулярні листи з корисними порадами та інформацією щодо кожного етапу Вашої вагітності.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Фолієва кислота, вітамін В та йод

Не забувайте постійно їсти свіжу їжу, що містить багато фолієвої кислоти, і ще Вам також слід переконатися, що Ви отримуєте достатньо вітаміну В з раціону та/або з добавками, якщо це необхідно. Вам також знадобиться більше йоду під час вагітності, щоб щитовидна залоза дитини правильно розвивалася.
Попросіть свого лікаря порадити відповідну добавку або вітаміни, яка додатково збагатить Ваш організм  на фолієву кислоту, вітамін В та йод, які вам потрібні. Після пологів фолієвої кислоти Вам буде потрібно не так багато, як під час вагітності, але жінкам, які годують грудьми, все одно потрібно більше цього інгредієнту, ніж іншим дорослим жінкам.

Запобігання пошкодженню Вашої натуральної зубної емалі

Якщо протягом останніх кількох тижнів у вас регулярно була блювота, Вам слід звернутися до стоматолога. Агресивна кислота в шлунку, яка повертається в ротову порожнину під час блювоти, може завдати довгострокової шкоди Вашим зубам і емалі (навіть якщо ви промиваєте рот і чистите зуби після цього).
Ваш стоматолог може сказати Вам, чи вже пошкоджена захисна емаль, і пояснить, що Ви можете зробити, щоб захистити зуби.
 

Інформація щодо автора:
Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.