Меню

6-й тиждень вагітності: Вашу дитину тепер можна побачити за допомогою ультразвукового сканування

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 6-му тижні

На 6-му тижні Ви можете чітко побачити свою дитину при ультразвуковому скануванні як маленьку грудочку в навколоплідному міхурі у вигляді чітко визначеної чорної порожнини. Ця грудка буде рости кожного тижня, але наразі вона становить приблизно 3-4 міліметри (приблизно, як сочевиця).

Розвиток Вашої дитини

Маленьке серце «горішка» б'ється швидко, і, якщо Ви знаєте, що хочете побачити, Ви зможете розрізнити задню частину (яка з часом сформує його спину) і пасмо, яке утворюватиме хребет.

Ця нитка опускається від шиї дитини до двох окремих «гілочок», які сформують ніжки Вашої дитини. Вона закінчується нижче наче маленький хвостик  - який згодом зникне.

На цьому етапі лікар зможе виявити, чи Ви вагітні двійнею, за допомогою УЗД за биттям двох маленьких сердець у Вашій утробі.

У перші кілька тижнів вагітності голова Вашої дитини велика в порівнянні з рештою тіла, оскільки її голова повинна розвиватися, щоб розмістити мозок, який контролюватиме подальший ріст.
План розвитку цієї маленької людини, включаючи кожен етап, був детально визначений під час запліднення.

Протягом перших кількох тижнів вагітності Ваша дитина особливо вразлива до розладів, оскільки саме тоді розвиваються її важливі органи. Шкідливий зовнішній вплив може завдати довгострокової шкоди Вашій дитині на цій ранній стадії, тому ризик викидня ще, на жаль, великий.

Щоб «горішок» отримував усе необхідне під час вагітності, тепер утворюється плацента і пуповина. Пуповина - це поживна «лінія» від плаценти до Вашої дитини, яка дає їй все необхідне, і вона з’єднується з її тілом у тому місці, де буде пупок після пологів, коли пуповина буде перерізана. Це означає, що пупок - це маленький шрам, що буде постійною ознакою того, що дитина колись була пов’язана з Вами, хоча після народження це не відіграє особливої ​​ролі.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Що відбувається у майбутньої мами на 6-му тижні

Ви все ще відчуватимете, що у Вас траплятимуться емоційні «гойдалки». На 6-му тижні у Вас в голові будуть з'являтися всілякі думки про Вашу дитину та Вашу вагітність, яка тільки починається. На цьому етапі Ви не знаєте, що Вас чекає, але Ваш інстинкт буде робити все, щоб Ваша дитина зростала здоровою.

Загальні ознаки та симптоми

Гормональні зміни

Гормональні зміни викликають ряд симптомів, які триватимуть протягом першого триместру, тобто до кінця третього місяця Вашої вагітності. Часті симптоми включають ранкову нудоту, серцеві проблеми та біль у грудях, а також відчуття втоми та млявості. Через три місяці Ваше тіло трохи звикне до змін, що відбуваються, і симптоми, які Ви будете відчувати в першому триместрі, повинні зникнути.

Деякі жінки відчувають важкі симптоми, тоді як інші відчувають лише симптоми легкого характеру, або вони взагалі відсутні. Також можливо, що протягом перших трьох місяців у Вас не буде нудоти. Симптоми та їх ступінь тяжкості можуть сильно відрізнятися, і вони значною мірою залежать від Вашого психологічного стану, хоча адаптованість Вашого організму також відіграє важливу роль.

Болі в животі
Інші симптоми вагітності протягом перших кількох тижнів можуть включати тягнучі відчуття внизу живота або навіть болі в животі. Це пов’язано з тим, що зв’язки, що утримують матку, розтягуються, і їм потрібно щось робити, щоб адаптуватись до Вашої зростаючої матки в міру прогресування вагітності. Згущення захисних виділень на шийці матки також іноді може призвести до посилення вагінальних виділень, що є нормальним явищем, якщо воно не пахне і має прозорий або молочно-білий колір.

Найкращі поради

  • Якщо Ви регулярно не носите бюстгальтер, тепер його завжди слід носити, оскільки це допоможе зменшити біль у грудях.
  • Обов’язково їжте багато свіжих фруктів та овочів. Вітаміни В6 і В12, фолієва кислота, залізо, цинк і магній зараз надзвичайно важливі.
  • Ароматерапія може бути дуже корисною, якщо Ви відчуваєте втому та нудоту - з’ясуйте, які аромати Вам найбільше допомагають.
  • Переконайтеся, що Ви не стомлюєтесь на роботі чи по домашніх справах.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Ознаки потенційного викидня

Спазми у животі, тягнучі відчуття в животі та інші болі в животі - ознаки вагітності і вони можуть бути, але можуть відрізнятися за ступенем важкості. Якщо Ви відчуваєте посилення або ритмічні болі, або якщо у Вас менструація сильніше, ніж зазвичай у менструальні дні, це може бути ознакою викидня. Негайно зверніться до лікаря, якщо Ваші симптоми нечіткі або мають тривалий характер.

Інформація щодо автора:
Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.