Меню

Місяць вагітності

1-й місяць вагітності - Все про 1-й місяць вагітності

Нарешті вагітна! У перший місяць вагітності багато майбутніх мам навіть не підозрюють, що в їхньому животику з'явився малюк. Іноді це просто слабка надія на те, що все нарешті здійснилося. Чи, може, перші симптоми вагітності наприкінці четвертого тижня вагітності стали великою несподіванкою? У будь-якому випадку ми супроводжуватимемо вас під час вагітності аж до народження вашої дитини.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

 • Найкраще підготуватися до пологів
 • Важливі контрольні списки
 • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Місяць вагітності – ось як розраховується термін вагітності

Майбутня дата народження обчислюється за допомогою маленьких хитрощів: перший день останньої менструації суто математично є початком вагітності і, відповідно, першого місяця вагітності. Саме зачаття - момент зустрічі яйцеклітини та сперматозоїда - зазвичай відбувається наприкінці другого або третього тижня вагітності.

Звичайно, є калькулятори вагітності, які можуть бути дуже корисними під час визначення дати народження. Це можна розрахувати так:

Дата першого дня останньої менструації – 3 місяці + 7 днів + 1 рік.

Якщо, наприклад, 3 липня був останнім днем менструації, це означає 03.07. - 3 місяці = 03.04. + 7 днів = 10.04. Тоді 10 квітня наступного року буде датою народження.

Визначення дати народження важливе для того, щоб мати можливість спостерігати, чи розвивається дитина в строк і з якого часу перевищено термін пологів.

Однак цей розрахунок має невелику похибку: він передбачає стабільний 28-денний цикл, відхилення не враховуються. У випадку укорочених циклів необхідно відняти 

відповідні дні або додати їх у разі подовжених циклів.

Ви перебуваєте в середині фази фертильності? Тоді ви, напевно, спочатку використовуєте калькулятор овуляції, щоб визначити свої фертильні дні.

Ось що відбувається зараз із вашою дитиною

На першому та другому тижнях вагітності ваша дитина ще навіть не на підході! Однак одна з ваших майже 400 000 яйцеклітин, які вже були повністю сформовані, коли ви народилися, вже чекає свого часу, щоб бути використаною. Тільки на третьому тижні вагітності яйцеклітина та сперматозоїд поєднуються. З цього моменту все відбувається дуже швидко: починається поділ клітин.

З цього моменту вся генетична інформація вашої дитини вже зафіксована. Відтепер клітини діляться до тих пір, поки їхня кількість не досягне приблизно 100.

Між третім і четвертим тижнями вагітності запліднена яйцеклітина повільно рухається фаллопієвою трубою до матки, де вона імплантується у м'яку слизову оболонку, яка добре постачається кров'ю. Іноді це призводить до появи світло-рожевих або світло-коричневих плям. Ця невелика кровотеча нічого не говорить про благополучну імплантацію або здоров'я ембріона.

Багато крихітних клітин продовжують ретельно ділитися і на четвертому тижні вагітності починають спеціалізуватися для своєї подальшої функції в печінці, нирках або серці.

Огляд розвитку дитини

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУРОЗМІР ТА ВАГА
1-й тиждень - -
2-й тиждень - -
3-й тиждень зачаття та перший поділ клітини; Імплантат у матці розміром менше 1 міліметра
4-й тиждень (імплантація у матці) Форма жовткового мішка розміром менше 1 міліметра

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Так почувається майбутня мама

Менструація починається та проходить. Після цього в матці утворюється нова слизова оболонка, і зріла яйцеклітина пробирається фаллопієвою трубою до матки. Проте більшість жінок практично цього не помічають.

Деякі жінки відчувають овуляцію приблизно через два тижні після початку циклу – справа, ліворуч або посередині нижньої частини живота. Якщо ви зазвичай не помічаєте овуляцію, це також цілком нормально.

Пари, які хочуть мати дітей, часто використовують тести на овуляцію, щоб перевірити, в якій точці циклу вони вже перебувають і коли шанси на вагітність є особливо високими.

Ранні ознаки вагітності

Щодень багатьом жінкам перестає подобатися звична кава, дим від цигарок раптом стає нестерпним - і навіть бажання випити келих вина пропадає. І вони навіть не знають, що вагітні! Навіть дуже легка імплантаційна кровотеча – це нормально, але не обов'язково має відбутися.

Наприкінці четвертого тижня вагітності починаються перші ранні гормональні зміни:

 • Тяжкість у грудях.
 • Перші легкі ознаки нудоти.
 • Легкий металевий присмак у роті.
 • Тягнучі відчуття або легкий біль у животі.

На третьому та четвертому тижні вагітності часто ще рано проводити тест на вагітність. Гормон вагітності ХГЛ зазвичай можна виявити у крові не раніше кінця четвертого тижня вагітності, а в сечі – з п'ятого чи шостого тижня.

І тому деякі майбутні матусі відчувають легкий дискомфорт, але ще не можуть бути певні у вагітності. Напружене передчуття можливого успішного зачаття робить свою справу: можливо, ви не можете заснути через хвилювання.

У перший місяць вагітності ваша вага зазвичай залишається стабільною. Тільки на 5-6-му тижні вагітності деякі майбутні мами починають відчувати нудоту, що часто ще трохи знижує початкову вагу.

Огляд симптомів вагітності

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІСИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ
1-й тиждень менструація-
2-й тиждень дозрівання нової яйцеклітини; можлива овуляціяможливий овуляторний біль
3-й тиждень яйцеклітина переміщається з фаллопієвої труби у матку; сперматозоїд та яйцеклітина зустрічаються; починається поділ клітинможлива втома, легка імплантаційна кровотеча.
4-й тижденьформується амніотична порожнина та плацентагруди можуть бути пружними; стають помітними перепади настрою та чутливість до запахів.

Вагітність у перший місяць: «тихі» викидні

На цій ранній стадії вагітності трапляється, що запліднена яйцеклітина не імплантується у стінку матки. Надалі вагітність закінчується зазвичай нормальною менструацією.

Пари, що активно відстежують фертильні дні, іноді помічають ці тихі переривання вагітності. Біль від невдалої спроби завагітніти може бути дуже сильним, особливо якщо ви давно хотіли дитину. Але тут важливо знати: багато вагітностей закінчуються у перший місяць, не впливаючи на ймовірність народження дитини надалі.

За оцінками, близько 50 відсотків яйцеклітин у жінок молодших 30 років закінчують своє існування, а у жінок старшого віку цей показник може бути ще вищим. Ризик викидня значно знижується лише на 11-12-му тижні вагітності.

Найкращі поради для першого місяця вагітності

Вам, напевно, цікаво, на що слід звернути увагу в перший місяць вагітності. У перший місяць вагітності та й у всі наступні місяці дуже важливо приділяти увагу собі та своїм потребам.

Не поспішайте і спостерігайте за змінами у своєму тілі. Почуття часто переходять у безумство, ваш настрій коливається між неймовірним щастям і сильним смутком. Гормональні зміни можуть бути складними для розуміння партнером та членами сім'ї. Активно вимагайте розуміння – зрештою, у вашому животі росте маленька людина!

Що хорошого ви можете зробити для себе в перший місяць вагітності? Ми узагальнили для вас найкращі поради:

 • Не вживайте алкоголь та нікотин, щойно запідозрите вагітність.
 • Зменште стрес.
 • Не займайтеся більше садівництвом та прибиранням котячого туалету; добре мийте фрукти та овочі (як засіб захисту від збудників токсоплазмозу, якщо ви раніше не хворіли на нього).
 • Щодня приймайте добавку фолієвої кислоти.
 • У разі виникненні втоми стежте за достатнім відпочинком.
 • Заплануйте тест на вагітність.
 • Запишіться на прийом до свого гінеколога.

Про те, як протікає вагітність, ви можете дізнатися з нашого календаря вагітності.

Важливі питання щодо 1-го місяця вагітності

Чи можу я відчути імплантацію?

Деякі жінки повідомляють, що відчувають легкий біль у нижній частині живота приблизно через сім-вісім днів після передбачуваного зачаття. Іноді спостерігаються світлі виділення, які тривають трохи більше одного-двох днів. Якщо кровотеча більш рясна або світло-червона, а не світло-коричнева, слід негайно звернутися до лікаря.

Проте більшість жінок не помічають імплантацію. Це абсолютно нормально і не означає патології вагітності. У клубі HiPP Mein BabyClub майбутні мами діляться з цього питання своїм досвідом.

Чи є тест на вагітність у перший місяць вагітності надто раннім?

Тест на вагітність дає достовірні результати до 90-98% приблизно з 8-го дня після зачаття. Це відповідає приблизно трьом-п'яти дням, після яких, зазвичай, повинна була б початися менструація.

Тест вимірює наявність гормону вагітності ХГЛ у сечі майбутньої матері. Результат має бути підтверджений вашим гінекологом шляхом аналізу крові.

Так звані експрес-тести можна використовувати вже через кілька днів після передбачуваного зачаття, але вони не такі точні через низький рівень ХГЛ. Якщо фертильні дні добре відомі і час відповідає останньому сексу, експрес-тест слід повторити через кілька днів, навіть якщо результат негативний.

Чому моя остання менструація має значення для розрахунку дати народження?

Точний час зачаття та запліднення яйцеклітини важко визначити у ретроспективі. Для того, щоб з певним ступенем впевненості визначити дату народження для середньої вагітності в 40 тижнів, ми розраховуємо її від першого дня останньої менструації. Строго говорячи, майбутні мами не вагітні протягом перших двох тижнів вагітності.

Справжня вагітність зазвичай починається на третьому чи четвертому тижні вагітності.

Який розмір моєї дитини на першому місяці вагітності?

На третьому тижні вагітності ембріон має розмір менш ніж один міліметр і складається всього з декількох клітин. Тому рухи плода на цій ранній стадії ще не відчуваються.

Наприкінці четвертого тижня вагітності у слизовій оболонці матки вже є крихітне поглиблення. Однак ембріон розвивається швидко і має серце, що б'ється.