Меню

25-й тиждень вагітності: Ви помічаєте перші скорочення м’язів, коли Ваше тіло готується до пологів

25 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір дитини на 25-му тижні

Маючи розмір від 34 до 35 сантиметрів, Ваша важить близько 750 грам. Це означає, що вона набрала ще 50 грамів в порівнянні з минулим тижнем, і цей показник  -  50 грамів на тиждень  - триватиме до народження.

Якщо Ви чекаєте на близнюків, вага дітей, звичайно, буде розвиватися дещо інакше: вони будуть набирати менше.

На 25-му тижні у дитини ще є місце для гімнастики, якою вона із задоволенням займається, хоча і не так багато, як раніше - в якийсь момент для цього важливого заняття не залишиться місця. Незабаром вона почне відчувати себе трохи незручно у вашій утробі, і з тижнями Ви будете це відчувати все більше і більше.

Розвиток Вашої дитини

До 25-го тижня очі Вашої дитини  вже будуть повністю розвинені, малюки продовжують відкривати і закривати їх. На цьому етапі не вистачає лише кольору їх райдужної оболонки очей, хоча це вже визначено в момент зачаття з генетичного матеріалу Вас та Вашого партнера, і він з’явиться з часом.

У підшкірних шарах шкіри зараз починає розвиватися капілярна система (складається з крихітних кровоносних судин, так званих капілярів, які транспортують багату киснем кров і забезпечують шкіру основними поживними речовинами). Тепер, коли шкіра постачається кров'ю, вона все більше набуватиме рожевого кольору.

Також розвивається почуття рівноваги у дитини, щоб вона могла вдосконалювати свої рухи і рухатися більш точно і з більшим контролем, ніж раніше.

Наприклад, тепер вона може торкнутися кінчика носа пальцем і підняти великий палець до рота, щоб смоктати його.

Коли малюки активні, вони будуть постійно змінювати свою позицію. Під час відпочинку вони зазвичай сидять у положенні сидячи, зігнувши коліна до тіла і опустивши голову.

Розвиток легень дитини

Легенева тканина дитини зазвичай починає формуватися на 16-му тижні, і як тільки це почнеться, складний розвиток її легень швидко почне прогресувати. Вашій дитині знадобляться легені, щоб дихати, як тільки вона вийде з утроби матері і більше не матиме пуповини для забезпечення киснем.

До 25-го тижня її легені ще не повністю розвинені, тому дитина ще не може дихати самостійно. Це означає, що її шанси вижити поза утробою матері надзвичайно низькі, хоча неонатологи (лікарі, які спеціалізуються на новонароджених та недоношених дітях) тепер мають навички та технології, щоб дати їй шанс на боротьбу та виживання.

Ваш лікар може дуже чітко побачити на УЗД, як розвиваються легені малюка. Це може бути вирішальним, якщо існує ризик передчасних пологів, оскільки існують ліки, які можуть прискорити розвиток легень майбутньої дитини.

Що відбувається у майбутньої мами на 25-му тижні вагітності

У Вашому животі відбувається постійний рух, і Ви, можливо, зможете визначити, коли крихітні ручки або ніжки дитини тиснуть на черевну стінку у вигляді невеликих рухів або горбків. Тепер Вам стане зрозуміло, що дитина напрочуд сильна.

Загальні ознаки та симптоми

Біль у животі

Існує кілька можливих причин болю в животі під час вагітності: тиск, який матка чинить на навколишні органи, перевантажений шлунок, дуже повний сечовий міхур або кишковий метеоризм. Ці симптоми є нормальними, але якщо вони стають більш сильними, відвідайте лікаря.

Поради акушерки

«Якщо Ви відчуваєте ці симптоми, Вам слід почати їсти менші порції їжі, а не одну велику. Це дозволить уникнути перевантаження Вашого шлунку. ”Дороті Куц, акушерка

Тренувальні скорочення м’язів перед пологами

Щось інше, що Ви можете помітити на 25-му тижні - це те, що Ваша матка стискається протягом коротких періодів часу. Ці тренувальні скорочення (офіційно названі скороченням Брекстона-Хікса) можуть відбуватися без будь -якого попередження в будь-який час, вдень або вночі, і є способом Вашого тіла підготувати м’язи до майбутніх пологів.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Навіть якщо це трапиться під час якоїсь іншої діяльності, це не буде боляче. Ваша матка скорочується, але ці практичні скорочення ще не такі інтенсивні, якими вони повинні бути під час пологів, оскільки Ваше тіло ще не виробляє необхідних гормонів. В результаті ці тренувальні скорочення не призведуть до розширення шийки матки.

Загальновідомо, що на ці скорочення також може впливати психічний стан майбутньої мами: стрес або емоційне навантаження можуть зробити їх більш інтенсивними або частішими. Якщо це Вам знайоме, запишіться на прийом до лікаря, щоб переконатися, що ці скорочення не вплинули на шийку матки.

Головні поради

• Обов’язково робіть регулярні перерви.

• Спробуйте подрібнити фініки, інжир, горіхи кеш’ю, какао-порошок та кокосову олію та змішати їх у “енергетичну кульку” - це може бути чудовим способом для швидкого збільшення енергії.

• Знайдіть зручне положення для сну на боці, щоб вага матки не тиснула на внутрішні органи або судини.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Напевно, на 25-му тижні у Вашій голові з'являються всілякі питання. Завжди варто записати їх, щоб не забути спитати про них при наступному відвідуванні свого гінеколога.

Інтенсивність тренувальних скорочень

Якщо Ви не впевнені, чи дійсно Ваші скорочення нешкідливі, зверніться до лікаря. Він зможе заспокоїти Вас, що це не справжні скорочення, що відбуваються передчасно, провівши кардіотокографію (КТГ), щоб перевірити, чи шийка матки така, якою має бути.

Варто знати, що практично кожній вагітній жінці рано чи пізно буде зроблено КТГ, зазвичай це відбувається приблизно з 29-го тижня. Пульс дитини буде перевірятися щоразу, коли Ви йдете на прийом, і оскільки це неможливо почути за допомогою стетоскопа до відносно пізнього терміну вагітності, лікар зазвичай використовує фетальний монітор або КТГ для його прослуховування (це також має перевагу в тому, що Ви його також можете почути). Звичайна КТГ зазвичай не потрібна під час вагітності і проводиться лише за певних обставин, наприклад, якщо існує ризик передчасних пологів, якщо є передчасні скорочення, якщо Ви не народили до терміну, або якщо у дитини є нерегулярне серцебиття.

Вживання невеликої кількості їжі за раз

Акушерка може порадити Вам, які звички в харчуванні ви повинні дотримуватись з 25-го тижня, щоб Ви та дитина отримували необхідні поживні речовини і почувалися добре. Вам буде все важче і важче їсти великі порції, і Ваша система травлення може викликати деякі незручності.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.