Меню

Вітамін В12

Чому вітамін В12 такий важливий?

Молоко містить вітамін В12

Вітамін В12 сприяє утворенню еритроцитів. Крім того, вітамін В12, як і фолієва кислота, бере участь у процесі формування клітин і регулює процеси росту в організмі. Тому очевидно, що вітамін В12 особливо важливий під час вагітності, коли відбувається формування й ріст маленького організму.

Головні постачальники вітаміну В12

Вітамін В12 міститься тільки в продуктах тваринного походження, таких як печінка, м'ясо, яйця, молоко та сир. Тому для деяких вегетаріанців (так званих веганів), які повністю відмовляються від тваринної їжі, забезпечення організму вітаміном В12 є проблемою. У вегетаріанців, раціон яких містить молочні продукти та яйця в достатній кількості, нестача вітаміну В12 зустрічається рідше.

Порівняно з іншими поживними речовинами, вітамін В12 скоріше стійкий до зовнішніх впливів і необхідний організму лише в мінімальних кількостях, які, однак, життєво важливі.

Ознаки дефіциту в організмі

Про нестачу вітаміну В12 свідчить аналіз крові, що показує знижений вміст збільшених за розмірами еритроцитів. Крім того, виникають проблеми з формуванням нових клітин і неврологічні розлади. Першими ознаками є такі загальні симптоми, як слабкість, блідість, прискорене серцебиття, задишка й швидка стомлюваність.