Меню

Грудне вигодовування

В який час і як часто слід годувати малюка?

Прикладайте малюка до грудей щоразу, коли він зголоднів. Таким способом малюк харчується за вимогою, і, протягом декількох днів, Ваш організм пристосовується виробляти потрібну кількість молока. Якщо апетит Вашого маляти зростає, воно частіше просить груди: це стимулює лактацію, а Ваш організм адаптується до «підвищеного попиту». Як тільки груди починають виробляти більше молока, перерви між годуваннями автоматично збільшуються. 

 

Чи вистачає моїй дитині молока?

Кількість молока, яке споживає Ваша дитина, може варіюватися – від годування до годування, день у день. Ознакою того, що Вашому маляті вистачає грудного молока, є гарне збільшення ваги та достатні проміжки між годуваннями.

 

Перехід із грудного молока на молочну суміш: яку суміш вибрати, коли і в якій кількості починати?

Чітких правил для припинення годування грудьми немає. Мати і дитина повинні поступово настроїтися на нову ситуацію, і це відбувається у всіх по-різному. Незалежно від того, йде ініціатива від Вас або від Вашої дитини, поступове відлучення дитини від грудей проходить завжди простіше і легше для обох, ніж раптове. Якщо Ви вирішили відлучити дитину від грудей, ми рекомендуємо Вам запланувати це як поступовий і плавний процес.