Меню

Місяць вагітності

4-й місяць вагітності – Все про 4-й місяць вагітності

Почався четвертий місяць вагітності, а разом із ним і другий триместр. Зараз симптоми ранньої вагітності вщухли. Тепер завдання для наступних тижнів – просто насолоджуватись життям! Тому що фізична напруга, викликана зростаючою дитиною, все ще знаходиться в межах норми. А ось у вагітних матусь раптом знову з'являється багато енергії та жадоба діяльності. Не дивуйтеся, якщо ви раптом станете трохи забудькуваті: це викликано підвищенням рівня естрогену в крові. Але не хвилюйтеся - це обов'язково пройде після пологів або, найпізніше, після грудного вигодовування.

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як учасник Клубу Ви отримуватимете регулярні повідомлення про вагітність електронною поштою!

 • Найкраще підготуватися до пологів
 • Важливі контрольні списки
 • Плюс набори продуктів, подарунки та багато іншого для вас!

Реєструйтеся безкоштовно

Що відбувається зараз з вашою дитиною

У цьому місяці вагітності ваша дитина змінюється з розміру ківі до розміру граната. З кожним тижнем пропорції її тіла стають все більш схожими на ті, які будуть у дитини під час народження: тулуб, руки та ноги ростуть, а голова тепер збільшується у розмірах трохи повільніше. Органи дитини також удосконалюються та диференціюють свої наступні функції, особливо печінка, серце та нирки все більше готуються до життя поза утробою матері.

До кінця 15 тижня тіло вашої дитини покриває тонкий м'який пушок волосся. Це волосся лануго чи вовняне волосся слугує "залишком хутра" для її захисту і майже повністю зникає ще до народження. Органи почуттів дитини також розвиваються. Вона вже сприймає звуки – хоча чує їх ще не вухами, а через передачу звуку кістками черепа. Наприклад, вона чує биття вашого серця та приплив крові у венах. Однак, вам доведеться почекати приблизно до початку шостого місяця вагітності, перш ніж дитина зможе чути ваш голос і реагувати на нього.

До речі: якщо ви помітили, що несвідомо ведете діалог зі своєю дитиною, що ще не народилася - це супер! Тому що таке допологове спілкування зміцнює ваш зв'язок з дитиною і водночас є важливим стартовим посібником для подальшого розвитку мови.

Огляд розвитку дитини

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ ЕТАПИ РОЗВИТКУРОЗМІР ТА ВАГА
13 - тиждень п'є амніотичну рідину; скелет окостенів6-7 см і 20 г
14 -й тиждень волосся та нігті виростають 7-8 см і 31 г
15-й тижденьволосся лануго захищає тіло 9,5–10 см і 70 г
16-й тиждень практикується дихання (амніотична рідина "вдихається/видихається"); розвивається почуття дотику, подразники передаються через шкіру10,8-11,6 см і 100 г

Так почувається майбутня мама

Для більшості вагітних жінок ранкова нудота закінчується так само несподівано, як і виникла. І енергія та бажання діяльності також різко повертаються!

Примітка: Якщо ранкова нудота не припиняється або якщо вас нудить багаторазово і постійно протягом тривалого періоду часу, вам слід поговорити про це з вашим гінекологом.

Збільшення ваги у зв'язку з вагітністю становить уже 1,5 -2,5 кг, матка росте все далі в черевну порожнину і вже відчувається трохи вище лобкової кістки. Деякі вагітні жінки зараз відчувають легке потягування або пощипування у нижній частині живота, що викликано тим, що матка, що росте, тягне за так звані "материнські зв'язки". Зазвичай, про це не варто турбуватися. Легкі, зручні штани або спідниці вже зараз можуть розвантажити чутливу область живота, і тоді ні ви, ні ваше маля не відчуєте тісноти.

Коли ви знову відчуєте себе у формі та енергійною, займіться помірним спортом або гуляйте багато на свіжому повітрі.

Відчуваються рухи дитини

У разі першої вагітності ви, як майбутня мама, вперше відчуєте рухи дитини, можливо, лише наприкінці 4 місяця вагітності. Але якщо ви вже маєте дітей, то перші рухи можуть бути відчутними вже на початку 14-го або 15-го тижня.

Багато жінок описують це відчуття як тріпотіння чи булькання у нижній частині живота. Іноді перші помітні рухи помилково плутають зі спорожненням кишечника. Якщо плід рухається в матці, матерям первістків легше зрозуміти відчуття від рухів дитини.

Ви ще нічого не відчуваєте? Не хвилюйтеся, ви не завжди одразу відчуєте рухи дитини. Залежно від положення матки, плаценти та товщини черевної стінки, ви можете почати відчувати рухи і пізніше.

Для майбутнього батька на четвертому місяці вагітності ще не так багато цікавого. Скористайтеся часом, коли ви можете зробити щось спонтанно, як пара. Подумайте разом про те, як ви уявляєте собі ваш «дитячий» медовий місяць.

Згідно з календарем вагітності, наступне серйозне обстеження, включаючи УЗД, має бути проведене лише на наступному місяці вагітності – до цього часу будуть документуватися лише показники артеріального тиску, сечі та ваги із щомісячними інтервалами.

Продукція HiPP Mamasanft

Красива та доглянута вагітність!

Розроблено з урахуванням особливих потреб вашої шкіри 100% натуральна

Хороша їжа для мами

Здорове та збалансоване харчування має сенс із самого початку вагітності. Тепер, не пізніше за другий триместр, є ще одна важлива причина для правильного харчування, тому що гормональний вплив уповільнює активність кишечника. Деякі вагітні жінки стали частіше стикатися із запорами.

У цьому можуть допомогти наступні заходи:

 1. Пийте достатньо відповідно до спраги, особливо воду та несолодкі напої.
 2. Включіть до раціону достатню кількість клітковини і білка, тобто, зелені овочі, горіхи, насіння, цільне зерно, сухофрукти та свіжі фрукти. Їжте меншими порціями протягом дня та уникайте великих порцій.

А ви знали? Амніотична рідина швидко вбирає різні уподобання вашої їжі. Поки ваша дитина п'є амніотичну рідину, вона вже тренує свої смакові рецептори і перетворюється на маленького гурмана ще до народження.

Огляд симптомів вагітності

ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ РОЗВИТОК ВАГІТНОСТІСИМПТОМИ ВАГІТНОСТІ
13 тижденьзалозиста тканина грудей збільшуєтьсянудота та втома зменшуються
14 тижденьнижня частина живота повільно випинаєтьсяквітучий вигляд зі здоровим волоссям та шкірою
15 тижденьнезначне збільшення потреби у калоріях, проблеми із травленнямпідвищене сечовипускання
16 тижденьматка пальпується на 2 поперечних пальця вище лобкової кістки (рівень основи близько 16 см)можлива напруга, свербіж шкіри

Перевірка на вагітність з використанням потрійного тесту

На четвертому місяці вагітності майбутні батьки можуть вибрати додатковий тест, в якому певні маркери генетичних змін можуть бути визначені за допомогою аналізу крові. Однак якщо тест позитивний, це не означає, що дитина має захворювання. Тест дає лише статистичну оцінку того, чи дозволяють генетичні відхилення зробити висновки про особливості у майбутньої дитини. Для точного діагнозу завжди необхідно проводити додаткові обстеження.

Необхідність проведення тесту залежить від сімейної історії та віку майбутніх батьків. Ваш гінеколог проконсультує вас із цього приводу та відповість на ваші запитання, якщо ви захочете пройти цей тест.

Хлопчик чи дівчина?

Якщо ви хочете дізнатися, якої статі буде ваша дитина, то ультразвукове дослідження у другому триместрі вагітності – найкращий спосіб це зробити. Однак діагноз статі залежить від того, як лежить або рухається ваша дитина і чи показує вона свої геніталії. Бажано заздалегідь обдумати, чи бажаєте ви отримати сюрприз, щоб не мати небажану новину під час огляду гінеколога.

Іноді тільки один із батьків хоче знати стать, а інший ні: обговоріть це відкрито з вашим гінекологом та вашим партнером перед обстеженням.

Примітка: Чи буде ваша дитина дівчинкою, хлопчиком, стане ясно тільки після народження. Іноді просто неможливо визначити стать дитини під час вагітності, і деякі діти, які мали бути хлопчиками, насправді під час народження виявляються дівчатками, і навпаки.

Найкращі поради для четвертого місяця вагітності

Для більшості вагітних жінок 4-й місяць вагітності - спокійний місяць. Животик ще маленький, нудота і запаморочення зникли, а гімнастичні вправи малюка ще ледь помітні. Проте вже зараз вам слід звернути увагу на кілька речей:

 • Як і раніше діє: ніякого алкоголю та нікотину!
 • Візьміть невелику відпустку, щоб розслабитись.
 • Включіть у свій щотижневий графік фізичні вправи та помірні заняття спортом.
 • Забезпечте відпочинок і повноцінний сон.
 • Дбайте про своє тіло і душу і, час від часу, робіть щось хороше для себе!
 • Придбайте нові бюстгальтери чи бюстьє.

Важливі питання про 4 місяць вагітності

1.Чи можу я відчути свою дитину на четвертому місяці?

Іноді ви можете відчути перші рухи вашої дитини на четвертому місяці вагітності. Особливо мами, які мають більше однієї дитини, можуть раніше помітити ніжні рухи. Не пізніше кінця 16-го тижня стають помітними гімнастичні вправи плода.

Однак мине деякий час, перш ніж майбутній тато чи інші члени сім'ї також зможуть відчути ворушіння.

2. Чи можу я дізнатися на 4 місяці вагітності, буде хлопчик чи дівчина?

На четвертому місяці вагітності статеві органи повністю сформовані. Це також означає, що УЗД може вже показати стать, якщо ваша дитина лежить у сприятливому положенні. Однак на цьому, поки що ранньому етапі, можливо, що чіткої картини не складеться. Найпізніше на 5-му чи 6-му місяці вагітності можна з відносною впевненістю визначити стать.

Якщо ви віддаєте перевагу сюрпризу, вам слід повідомити про це свого гінеколога, щоб не було небажаного "викриття".

3.Чи може моя дитина відчувати мене на четвертому місяці вагітності?

Ненароджені діти мають ранню чутливість і вже можуть відчувати зовнішні впливи. Своїми рухами малюк вже реагує на приємні чи неприємні подразники, а також розвиває почуття рівноваги. Тепер, у другому триместрі, він починає реагувати на сенсорні стимули та яскравість, а також сприймати зміни в амніотичній рідині. Материнські гормони надходять до його маленького організму через плаценту, тобто якщо ви відчуваєте стрес, то і ваша дитина теж; якщо вам добре, то і ваш малюк почувається добре.

4. На скільки я можу збільшити вагу на 4 місяці вагітності?

Вага під час вагітності часто повільно збільшується на четвертому місяці, особливо у тих, хто народжує вперше. На четвертому місяці може статися збільшення ваги від 1,5 до 3 кг.

Чи була ваша ранкова нудота особливо сильною в перші кілька тижнів і чи коштувала вона вам кількох кілограмів? Тоді ви, можливо, просто повернулися до своєї початкової ваги.

У міру розвитку вагітності ви наберете від 10 до 15 кг лише за рахунок дитини, збільшення об'єму крові, амніотичної рідини та плаценти, збільшення тканин молочних залоз, затримки води тощо. Найкраще поговорити про це з іншими вагітними жінками у HiPP M Mein y BabyClub.