Меню

Склад грудного молока:

Всі важливі поживні речовини

У перші місяці життя маляти грудне молоко – єдине джерело усіх найважливіших поживних речовин, необхідних дітям для здорового росту. Тому особливо важливо, щоб харчування мам під час грудного вигодовування було здоровим та збалансованим. Свіжі фрукти, овочі, цільнозернові продукти і, принаймні, один раз на тиждень риба важливі для забезпечення малюка потрібними вітамінами, мінеральними речовинами, мікроелементами та життєво важливими жирними кислотами.

Омега-3 та Омега-6

Омега- 3 та Омега- 6 – довголанцюгові поліненасичені жирні кислоти. Вони відіграють важливу роль у розвитку мозку, нервової системи та зору малюка. 
Омега-3 і Омега-6 не синтезуються організмом, а тому обов'язково мають надходити з їжею. Адже саме в ранньому віці жирні кислоти Омега-3 важливі для розвитку мозку та нервових клітин. Протягом перших двох років життя мозок дитини росте та дозріває найбільшою мірою, тому регулярне споживання жирних кислот Омега-3 особливо важливе: 0,5% добової потреби в енергії немовляти має надходити з жирними кислотами Омега-3.

Пробіотики

Грудне молоко містить різні культури молочнокислих бактерій, які допомагають дітям на грудному вигодовуванні в розвитку здорової кишкової флори. Через грудне молоко мама передає своїй дитині захисні культури молочнокислих бактерій. Природні захисні культури, що містяться в грудному молоці, заселяють кишківник і можуть запобігти поширенню небажаних або патогенних мікробів у ньому. Крім того, діти на грудному вигодовуванні таким чином створюють собі особливу захисну оболонку, оскільки 70% клітин імунної системи перебуває в кишківнику.

Пребіотики у грудному молоці

Пребіотики — олігосахариди грудного молока, які є живильним середовищем для захисних культур молочнокислих бактерій та сприяють формуванню здорової кишкової мікрофлори.

Інші цінні захисні речовини грудного молока

Із грудним молоком Ваш малюк отримує й інші важливі речовини, які сприяють його здоровому розвитку. 
Ось деякі приклади:

  • антитіла (імуноглобуліни) і лізоцим: впливають на бактерії;
  • антиоксиданти та різні медіатори: допомагають організму боротися з інфекціями;
  • лактоферин: допомагає організму засвоювати залізо, а також виявляє антибактеріальну дію;
  • точна функція деяких компонентів грудного молока ще не відома;
  • багато інших компонентів ще до кінця не досліджені.