Меню

5-й тиждень вагітності: невизначеність минула

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 5-му тижні починається другий місяць Вашої вагітності. Минуло три тижні з моменту появи Вашої дитини, коли сперма запліднює яйцеклітину.

Розмір дитини на 5-му тижні

На 5-му тижні вагітності все ще неможливо побачити дитину, яка росте у Вас в животі за допомогою зовнішнього ультразвукового сканування. Однак вагінальне УЗД зможе виявити амніотичну порожнину, яка зараз містить Вашу дитину, і буде її домом в найближчі місяці. Якби Ви могли це побачити, Ви могли б сказати, що це схоже на крихітне кунжутне насіння.

Розвиток Вашої дитини

На 5-му тижні яйцеклітина (яка ділилася багато разів) утворює подовжене «пасмо». Воно все ще нічим не схоже на людину, хоча всі елементи, що роблять його людиною, вже на місці. Цього тижня починається перший і найважливіший розвиток подій: формування мозку Вашої дитини.

Це також період, коли починають розвиватися нерви, які одного разу контролюватимуть усі процеси в організмі. Це означає, що ці процеси неймовірно важливі – насправді, життя без них було б неможливим.

З 22-го дня (6-го тижня) після запліднення ультразвукове сканування зможе виявити діяльність серця Вашої дитини. На цьому етапі можна сказати, що воно складається лише з серця, оскільки цей орган, найважливіший з усіх, і спочатку він непропорційно великий. Воно буде битися в 2 рази швидше за Ваше серце.

Чи знали Ви, що на жодному етапі вагітності Ваша дитина не отримує кисень через легені? Насправді єдиний спосіб, через який вона отримує необхідний їй кисень - це через плаценту. Лише коли дитина зробить перший подих після народження, вона самостійно почне забезпечувати себе киснем.

Що відбувається у майбутньої мами на 5-му тижні

Пропустивши менструацію або отримавши позитивний результат тесту на вагітність, Вам слід звернутися до свого гінеколога. Він проведе ще один тест, щоб переконатись, що яйцеклітина імплантувалася у Вашу матку, а не в маткову трубу. Ваш гінеколог перегляне Ваш анамнез, щоб переконатися, що він знає все, що йому потрібно знати.

Після цієї першої зустрічі Ваша вагітність буде зареєстрована. Ваш гінеколог або акушерка завжди будуть зазначати Ваш прогрес і тиждень Вашої вагітності. У Вас будуть записані всі аналізи та результати аналізів крові, а також Ваш артеріальний тиск і збільшення ваги. Ви можете використовувати свої значення ваги для відстеження Вашого особистого набору ваги.
Дізнайтеся більше про те, як лікарі та акушерки використовують тести та дані для відстеження Вашої вагітності.

Загальні ознаки та симптоми

Сильна нудота

Такі симптоми, як нудота, можуть посилюватися у жінок приблизно тоді, коли вони дізнаються, що вони вагітні. Частково це пов’язано з тим, що їх організм вивільняє ХГЧ, а частіше через емоційні «гірки», які вагітність викликає приблизно в цей час. Докладніше про те, що Ви можете робити, якщо Ви відчуваєте сильну нудоту.
 

Поради акушерки

«Ваша нудота зменшиться, якщо будете регулярно вживати невелику кількість їжі, наприклад, солоні хлібні палички, звичайні сухарі або каші. Коли Ваш шлунок має чим зайнятися, нудота повинна полегшитися». Дороті Куц, акушерка

Коливання гормонів
Ви будете звертати особливу увагу на те, що говорить Вам Ваше тіло.
Жінки, які намагалися завагітніти та завагітніли, як і планувалося, настільки ж здивовані цим дивом природи, як і жінки, вагітність яких не планувалася. Незважаючи на всю тривогу та страхи, які можуть спричинити подібні новини, гормони вагітності виробляють відчуття непереборної радості: майбутня мама повинна бути в належному психічному стані, щоб впоратись із усіма її змінами.

Збільшення ваги

Якщо Ви станете на ваги, то помітите, що трохи набрали вагу. Зараз Ваше тіло накопичує запаси, які йому вкрай потрібні для вагітності, для пологів та енергозберігаючого часу після пологів. Жирові відкладення та вага навколоплідних вод, плаценти та грудей (плюс звичайно Ваша дитина!) сприяють збільшенню ваги. Ваше тіло також може затримувати більше води, ніж зазвичай, що також змусить вас збільшити вагу.

Скористайтеся нашим калькулятором ваги вагітності, щоб дізнатись, чи збільшується вага у рекомендованому діапазоні.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Найкращі поради

  • Обов’язково продовжуйте планувати зустрічі зі своїм лікарем. 
  • Знайдіть час, щоб розслабитися, адже протягом наступних місяців вам знадобиться багато сил.
  • Відкрито поговоріть зі своїми близькими про свої гарні новини, оскільки вони можуть дати пораду та розслабитися, якщо Ви хвилюєтесь чи переживаєте.
  • Переконайтеся, що Ви отримуєте достатньо фолієвої кислоти, і в ідеалі приймайте добавки, що містять її.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Ліки та харчові добавки

Повідомте свого лікаря про всі ліки та добавки, які ви зараз приймаєте, оскільки їх потрібно ретельно перевірити та оцінити. Певні типи вітамінів також можуть бути шкідливими на цьому етапі, якщо Ви приймаєте занадто багато з них. Існують спеціальні добавки, розроблені для того, щоб давати жінкам поживні речовини та вітаміни, необхідні їм під час вагітності, тому зверніться за порадою, що найкраще буде для Вас.

Додаткові призначення у разі більш виражених симптомів

Спитайте свого лікаря, якщо вважаєте, що Вам потрібні додаткові зустрічі. Важливо знати, які симптоми вагітності є нормальними, а які ні: наприклад, надмірна блювота може спричинити електролітний дисбаланс, що, в свою чергу, може призвести до того, що у Вашому організмі буде бракувати життєве важливих речовин.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.