Меню

Що потрібно враховувати при грудному вигодовуванні?

Грудне вигодовування – це найбільш натуральне харчування для Вашої дитини. Однак, як і правильному диханню під час пологів, правильному прикладанню малюка до грудей потрібно навчитися. Якщо Ви почуваєте себе невпевнено у питаннях грудного вигодовування, скористайтеся порадами фахівців.

Такі професіонали допоможуть Вам подолати проблеми, що виникли при годуванні грудьми. Контакти фахівців із грудного вигодовування Ви довідаєтеся від знайомих мам або Вашого лікаря.

Важливо:

  • У перші тижні життя прикладайте малюка до грудей щоразу, коли він зголоднів. Для Ваших молочних залоз це буде сигналом до вироблення молока. Таким чином, кількість Вашого молока відповідатиме потребам Вашої дитини.
  • Під час годування слід дочекатися, поки малюк повністю спорожнить одну з грудей, інакше він недоотримає висококалорійного, жирного заднього молока, що є особливо важливим для збільшення ваги. Потім, якщо треба,  прикладіть малюка і до іншої з грудей.
  • Стежте за тим, щоб малюк не просто смоктав – так можна легко травмувати сосок, а прикладайте дитину до грудей винятково для годування. Дитина має захоплювати ротиком сосок разом з ареолою.
  • Не відтягуйте дитину від грудей – буде боляче, насамперед, Вам. Дитину можна легко відняти від грудей, якщо ввести палець між ротом маляти та соском: це послабить тиск, який виникає в процесі смоктання.