Меню

3-й тиждень вагітності: починається нове життя

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є знижки, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Визначення тижня вагітності у Вас починається з першого дня останньої менструації. Незважаючи на те, що Ви не були вагітною протягом перших 14 днів, ці дні рахуються, оскільки Ваша яйцеклітина була запліднена в цьому циклі. Овуляція відбулася з 14 по 17 день Вашого циклу, а це означає, що дивовижна подорож Вашої дитини починається на 3-му тижні Вашої вагітності.

Розмір Вашої дитини на 3-му тижні

Якщо Ваша яйцеклітина запліднена, навколо неї утвориться міцна оболонка, яка не дасть іншим сперматозоїдам проникнути в яйцеклітину.
Яйцеклітина, яка зараз містить генетичну інформацію від Вас і від батька, починає ділитися протягом наступних кількох днів. Через два дні після того, як сперма поєдналася з яйцеклітиною, вона складається з чотирьох клітин. Через добу вона складається з 12-16 клітин. Вона тепер виглядає як шовковиця, і насправді лікарі називають яйце на цій стадії морулою (від латинського morus = шовковиця). Запліднене яйце все ще має розмір менше міліметра, і його неможливо побачити неозброєним оком. Навіть звичайне УЗД не може його виявити, а це означає, що Ви не можете точно сказати, що вагітність почалася.
Через п’ять днів після запліднення яйцеклітина досягає Вашої матки. На цьому етапі вона все ще неймовірно мала і, здавалося б, незначна, але тим не менше вона уже містить усе необхідне для розвитку.

Розвиток Вашої дитини

Якщо сперма успішно поєднується з яйцеклітиною, починається вагітність і запліднена яйцеклітина починає рухатися до матки. Яйцеклітина починає ділитися через 24 години після запліднення, і відтепер вона ділиться кожні 12-15 годин. Це ранній етап , коли ключові елементи та компоненти людського тіла починають формуватися.

Через п’ять днів після зустрічі сперми та яйцеклітини вона доходить до матки.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Матка забезпечує найкраще середовище для росту і розвитку Вашої дитини. Внутрішня оболонка  виросла до товщини від 7 до 8 мм, що ідеально підходить для імплантації та постачання заплідненої яйцеклітини усім необхідним.
Через сім днів після того, як яйцеклітина була запліднена і почала ділитися, це чудове скупчення клітин вбудовується в оболонку матки. Оболонка, яка утворилася навколо яйцеклітини, допомагає цьому процесу, і ця оболонка тепер розпадається і утворює гормон прогестерон. Це збільшує товщину слизової оболонки матки, що допомагає утримувати яйцеклітину надійно на місці.
Після імплантації Ви точно завагітніли. Зараз починається неймовірний час росту та розвитку.

Що відбувається у майбутньої мами на 3-му тижні

На цьому етапі Ви ще не знаєте радісної новини, хоча, можливо, зможете її відчути - інтуіція Вас як жінки, можливо, вже говорить Вам, що Ви вагітні. Ультразвукове зображення не дозволить виявити Вашу дитину, тест на вагітність може виявитись негативним, і Ви не відчуєте жодних фізичних симптомів. Однак Ви цілком можете почуватися надзвичайно щасливою та жити повноцінним життям. Ці позитивні емоції викликані гормоном прогестероном, який зараз присутній у Вашій матці.

Потенційні ознаки та симптоми

Деякі жінки помічають невеликі плями або виділення крові. Це називається імплантаційною кровотечею, і це хороший знак, оскільки в результаті імплантації виникають невеликі ранки на слизовій оболонці матки.
Ви можете відчути легкий біль, наче щось тягне у животі, це пов’язано з імплантацією. На 3 тижні у деяких жінок також почнуть злегка боліти груди. Ці симптоми не є унікальними для імплантації і можуть бути неправильно прочитані як симптоми овуляції, а не ознака того, що вагітність починається.

Як Ви можете допомогти своєму організму на початку вагітності

Збалансоване харчування має вирішальне значення для того, щоб яйцеклітина росла як слід. Переконайтеся, що Ви отримуєте багато вітамінів - і пам’ятайте, що деякі вітаміни є жиророзчинними, а це означає, що жири необхідні для їх засвоєння та переробки в організмі.
Ми не просто отримуємо жири з м’яса - сир, молоко, масло та інші молочні продукти містять жири, як і олії. Жири також не обов’язково повинні надходити від тварин. Рослинні жирні кислоти ненасичені, що робить їх більш засвоюваними для нашого метаболізму (крім того, існує безліч способів використовувати їх під час приготування їжі!).
Їжте свіжу їжу якомога більше і насолоджуйтесь усім, що пропонує природа. Намагайтеся уникати обробленої їжі і зробіть сирі фрукти та овочі частиною Вашого раціону, оскільки це хороші джерела вітамінів, які допоможуть Вашому організму впоратися з вагітністю. Фрукти та овочі також містять велику кількість клітковини, яка буде ставати важливою по мірі прогресування вагітності. 

Поради акушерки

«На ранніх термінах вагітності багато жінок хочуть їсти велику, ситну їжу. Не хвилюйтеся, ваш маленький «горішок» виживе. Ця стадія пройде, і тоді ви зможете знову їсти здорову їжу». Дороті Куц, акушерка

Особливо рекомендується їжа, що містить велику кількість заліза та фолієвої кислоти (вітамін, який відіграє важливу роль у кровотворенні та зростанні клітин). Вагітним жінкам потрібно багато фолієвої кислоти, оскільки це також допомагає уникнути порушень розвитку у майбутньої дитини.
Однак фолієва кислота надзвичайно чутлива, тому отримати її достатньо у своєму раціоні під час вагітності практично неможливо. Як результат, ми рекомендуємо починати приймати спеціальні дієтичні добавки (зазвичай у поєднанні з йодом) з того моменту, коли Ви вирішите, що хочете зачати дитину. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем або акушеркою про вітаміни , які Вам підходять!
Залізо транспортує важливий кисень для нашої крові. Оскільки вагітні жінки годують як себе, так і свою майбутню дитину, вони потребують великої кількості заліза і регулярно здають кров, щоб виміряти рівень заліза.

Чого точно слід уникати

Якщо Ви вагітні, є певні речі, яких слід уникати, оскільки це погіршить здоровий розвиток Вашої дитини та Ваше особисте самопочуття.

алкоголь:
Алкоголь послаблює Ваш організм, особливо якщо ви споживаєте його регулярно. Також було доказано, що це перешкоджає здоровому розвитку дитини. Кожна порція алкоголю потрапляє до Вашої дитини.

Нікотин:
Нікотин збільшує пульс і створює організму стрес. Це може швидко призвести до залежності, яка не сумісна зі здоровою вагітністю. Він потрапляє в кров, тому потрапляє в слизову оболонку матки (яка утримує багатий запас крові і, отже, може містити всі види токсинів). Нікотин може призвести до недостатнього внутрішньоутробного кровотоку, що погіршить розвиток Вашої дитини.

Стрес:
Якщо Ви точно знаєте, що вагітна, слід якомога більше уникати стресів. Навіть робота в денні та нічні зміни може незначним чином порушити природний ритм Вашого організму, що може мати шкідливий вплив на розвиток Вашої дитини. 

Поради акушерки

«Деякі жінки з самого початку не знають, що вони вагітні, і можуть вживати алкоголь або палити. Не відчувайте провини з цього приводу. Принцип «все або нічого» все ще діє: або вагітність триватиме, або, на жаль, не буде. Однак це може бути пов'язано з іншими причинами. Як тільки ви дізнаєтесь, що Ви вагітні, Вам слід, звичайно, кинути палити і уникати алкоголю». 'Дороті Куц, акушерка

Найкращі поради

• Зберігайте спокій, якщо думаєте, що завагітнили.

• Купіть надійний тест на вагітність.

• Запишіться на прийом до свого гінеколога.

• Поговоріть з людиною, якій Ви довіряєте, про те, як Ви почуваєтесь.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Споживання достатньої кількості вітамінів і мінералів

Особливо на початку вагітності існує ризик розвитку у Вашої дитини дефіцитів. Одним з прикладів є дефекти нервової трубки, які спричинені тим, що майбутня мати не отримує достатньої кількості фолієвої кислоти - речовини, яка має вирішальне значення для утворення клітин. З цієї причини добавки, що містять фолієву кислоту, рекомендуються приймати, якщо Ви бажаєте народити дитину або вагітні. На початку вагітності Вам буде потрібно 400 мікрограмів на день, що значно перевищує 300 мікрограмів, необхідних жінці, яка не вагітна. З 12 тижня ваші добові потреби у фолієвій кислоті збільшаться до 800 мікрограмів.

Багато добавок, що містять фолієву кислоту, також містять йод. Якщо у вас захворювання щитовидної залози або гормональний дисбаланс щитовидної залози, йод не рекомендується приймати, а слід приймати добавку, яка не містить йоду.

Краще проконсультуватися з лікарем щодо індивідуальних особливостей.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.