Меню

Різні види грудного вигодовування

Чи впізнаєте Ви свою дитину в одному з типів поведінки на грудному вигодовуванні, описаних тут?

Дуже Голодна Гусениця

Перш ніж Ви це усвідомлюєте, сосок зникає в голодному ротику і його з ентузіазмом смокчуть. Немовлята, які відповідають цьому типу, знають, чого вони хочуть – вони енергійно прикладаються до соска, жадібно ковтають і відпускають груди тільки після того, як відчують ситість. Їх легко годувати грудьми в будь-який час і в будь-якому місці, і вони гарантовано отримують достатньо молока завдяки своєму великому апетиту. Якщо Ваша дитина – одна з них, без зволікання прикладіть її до грудей, як тільки помітите перші ознаки голоду. Чим голодніша дитина, тим інтенсивніше вона присмоктується, збільшуючи ризик виникнення болю, якщо Ваш сосок знаходиться в неправильному положенні по відношенню до ясен малюка.

Черв'ячок

Як тільки вони бачать груди, ці маленькі черв'ячки починають хвилюватися, розмахують руками і ногами і старанно смокчуть, повертаючись вправо і вліво. Хто знає, може, молоко смачніше з одного боку, ніж з іншого? Цей малюк втілює радість грудного вигодовування!

Однак стежте за тим, щоб збудження Вашої дитини не ускладнювало їй життя. Намагайтеся годувати малюка відразу після того, як він прокинеться, тому що це трохи послабить його ентузіазм. У стані збудження ці діти мають тенденцію ковтати багато повітря під час пиття, тому переконайтеся, що Ви правильно тримаєте дитину після годування, щоб запобігти болю в животі.

Гурман

Делікатес, такий як грудне молоко, не можна просто з'їсти в поспіху – їм потрібно насолоджуватись і цінувати без поспіху. Це - девіз для гурманів, які часто вимагають вдвічі більше часу, ніж інші діти. Немовлята-гурмани п'ють повільно, спокійно і не поспішають – вони стежать за тим, щоб отримувати все необхідне з грудей. Не намагайтеся поквапити свого гурмана! Вашій дитині потрібен час, щоб пограти з соском, відчути смак перших крапель, перш ніж правильно прикластися до грудей, демонструючи свою подяку в супроводі гучних звуків смоктання. Майте на увазі, що діти-гурмани легко відволікаються. Місце, наповнене цікавими людьми, не підходить для годування грудьми гурмана – досить одного зацікавленого погляду, щоб відірвати їх від їжі. При грудному вигодовуванні свого гурмана в людному місці спробуйте прикрити його голову мусліновою тканиною. Ідеальним сценарієм для маленьких гурманів є довге і спокійне годування грудьми наодинці з мамою, в тиші власного будинку.

Мрійник

Грудне вигодовування викликає у дитини бажання заснути, а мрійників – особливо. Вони люблять трохи смоктати, трохи відпочивати, смоктати трохи більше, відпочивати трохи більше ... і часто вимагають досить багато часу, поки не наситяться! Мрійники дійсно розслаблюються під час годування. Їм не потрібен інший ритуал перед сном, крім як просто заснути на грудях. Їм також легко повертатися до сну після нічного годування. Будьте терплячі і намагайтеся не переривати годування Вашої дитини. Просто тому, що їй подобається відпочивати час від часу, не означає, що їй набридло. Намагайтеся годувати малюка у вертикальному положенні - це утруднить його засипання. Коли Ваша дитина закінчить годування з  однієї груді  -  запропонуйте їй іншу. Спробуйте злегка лоскотати дитину на задній частині шиї або на ногах, це дозволить малюку не спати під час годування і гарантує, що у нього буде достатньо молока у шлунку, коли він нарешті закінчить їсти.

Нерішучий

Ці діти часто неохоче прикладаються до грудей протягом перших кількох днів і навряд можуть бути стурбовані тим, щоб правильно захопити сосок. Яке би не було смачне молоко - це важка робота, і ці діти легко відкладають її! Це турбує багатьох молодих мам, але насправді повільнішим діткам просто потрібно трохи більше часу, і їх не слід квапити з годуванням. Як тільки вони «відкриють» для себе груди, вони будуть їсти, як і інші діти. Все, що їм потрібно - це трохи більше підтримки, щоб з'ясувати, що краще працює для них.

Ви знайшли поведінку Вашої дитини в будь-якої з описаних моделей грудного вигодовування? Або, може, Ваша дитина поєднує в собі кілька моделей поведінки, описаних тут?

Це абсолютно нормально, адже Ваша дитина – унікальна, самобутня особистість. Коли справа доходить до грудного вигодовування, немає «правильного» і «неправильного». Все, що працює для Вас і Вашої дитини - це те, що потрібно! Пам'ятайте, що найважливіше в грудному вигодовуванні – це те, що Ви і Ваша дитина відчуваєте себе розслабленими і щасливими під час годування.

Наступні поради можуть допомогти вам:

  • Доторкніться, почекайте, притисніть до себе.
  • При грудному годуванні тримайте свого малюка близько до себе і стежте за тим, щоб він правильно захопив сосок.
  • Завжди міняйте сторону під час грудного вигодовування, але тільки після того, як дитина відпустить сосок, принаймні, після 15-20 хвилин смоктання і ковтання.
  • Ознайомтеся з різними положеннями годування грудьми і трохи потренуйтеся з дитиною. Давайте дитині тільки груди і уникайте пустушок, накладок на соски і підгодовування. Це допоможе уникати всього, що відволікає від грудного вигодовування.
  • Після годування регулярно залишайте груди на якийсь час на повітрі.