Зразкове меню дитини 7 місяців
Нагадаємо, що основою раціону малюка у цьому віці залишається грудне молоко. До нього поступово додаються прості продукти в адаптованій формі: каші, овочеві та фруктові пюре, м’ясо та яйця.
Яєчний жовток
Яєчний жовток є багатим на склад продуктом, він містить велику кількість необхідних малюку омега-кислот, мінералів та вітамінів. Але мова йде тут включно про жовток — білок або ціле куряче яйце у будь-якому вигляді давати в 7 місяців ще зарано.
Познайомте малюка з жовтком, запропонувавши всього декілька грамів з ложечки. Якщо організм дитини сприйме цей продукт нормально, згодом ви зможете додавати його до каш або пюре, щоб збільшити їхню поживність.
Раціон дитини в 7 місяців: безпечний перехід до твердої їжі
У віці 7 місяців переважна більшість продуктів для малюка все ще подається у рідкій консистенції: грудне молоко, рідкі каші, рідкі пюре. Але саме цей період є чудовим часом для того, щоб поступово привчати дитину до більш густої і навіть твердої їжі.
Почніть з введення в раціон більш густих каш та пюре — згодом ви зможете додавати до них дрібні шматочки продуктів. Деякі малюки у віці 7 місяців вже мають перші зубки, проте цього все одно недостатньо для того, щоб повноцінно пережовувати тверду їжу. Саме тому під “твердими” шматочками ми маємо на увазі ретельно перетерті фрукти, овочі та м’ясо. Цільовий критерій такої обробки — можливість малюка легко ковтати таку їжу.
У віці 7 місяців діти вже опановують навичку хапання їжі рукою, тому можна запропонувати малюку спеціальне дитяче печиво чи інші м'які снеки. Головне — пересвідчитися, що дитина їсть повільно, сидячи, і під вашим наглядом.
Якщо у малюка алергія на коров’яче молоко: зразок меню дитини 7 місяців
Не всі малюки добре переносять казеїн — білок, що міститься у коров’ячому молоці. Меню для таких діточок у 7 місяців може виглядати наступним чином:
- Перше годування має бути рано вранці, відразу після пробудження. Малюку варто запропонувати груди або спеціальну суміш для дітей, що мають алергію на білок коров’ячого молока. Дитина має спожити приблизно 200 мл їжі під час цього годування.
- Друге годування може бути через 3-4 години. Для цього годування чудово підійде будь-яка безмолочна каша та органічне фруктове пюре. Сумарний об’єм цього та всіх наступних годувань теж має складати приблизно 200 мл.
- На обід малюку можна запропонувати овочеве та м’ясне пюре. Обов’язково перевірте, щоб це були продукти, з якими дитина вже знайома.
- Останні прийоми їжі за добу потребують лише грудного молока або спеціальної гіпоалергенної суміші з гідролізованим білком.
Обов’язково спостерігайте за реакцією дитини на кожний продукт, а за наявності будь-яких занепокоєнь з цього приводу зверніться за консультацією до свого педіатра.
Скільки води має пити дитина в 7 місяців?
Дітям, які вже почали прикорм, рекомендується пропонувати воду в невеликих кількостях між годуваннями. Орієнтовно 100–150 мл води на день є оптимальною кількістю для дитини цього віку, однак обсяг може варіюватися залежно від потреб дитини та умов навколо: спека, активність малюка та інші фактори можуть збільшувати потребу дитини в рідині.
Поширені запитання
Як правильно скласти меню для дитини в 7 місяців?
Меню для дитини в 7 місяців має включати різноманітні продукти: овочеві пюре, однокомпонентні каші, фрукти, м'ясо, а також жовток. Всі продукти мають бути добре подрібнені. Дотримуйтеся поступовості у введенні нових продуктів і враховуйте індивідуальні потреби дитини. Не забувайте, що грудне молоко все ще є основним продуктом для дитини.
Які продукти входять до таблиці прикорму для дитини 7 місяців?
Таблиця прикорму в 7 місяців включає овочеві пюре, однокомпонентні безглютенові каші, фрукти, пюре з м'яса, яєчний жовток, а також певні кисломолочні продукти.
Як часто потрібно годувати дитину в 7 місяців?
Годування дитини в 7 місяців відбувається 5 разів на день включно з грудним вигодовуванням вранці та на ніч. Прикорм можна давати 2–3 рази на день, поступово збільшуючи кількість і різноманітність продуктів. Годувати дитину слід кожні 3-4 години.