Меню

18-й тиждень вагітності: перший стрибок росту дитини

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 18-му тижні

Ваша дитина має приблизно розмір 18 см і важить близько 200 грамів, і зараз її розвиток дійсно прискорюється, оскільки їй потрібно значно збільшитися і набрати вагу до пологів.

І плацента, і пуповина адаптувалися так, щоб задовольнити  дитину у підвищеній потребі в поживних речовинах під час фази швидкого росту (на 18-му тижні). Цікаво спостерігати, як Ваша дитина грає з нею і використовує її для тренування - сприймайте це як першу і улюблену іграшку, яку подарували їй ще до народження.

Розвиток Вашої дитини

На 18-му тижні тіло Вашої дитини стає все ближче і ближче до тих розмірів, яку вона матиме при народженні. Її кінцівки (ручки і ніжки) зараз ростуть надзвичайно швидко, а на голові утворюються перші волоски.

Кров Вашої дитини надходить через пуповину до плаценти, де вона збагачується киснем і поживними речовинами, необхідними їй, перш ніж повернутися до свого тіла назад через пуповину. Хоча кровообіг у Вас і Вашої дитини тісно взаємопов'язаний, вони насправді не змішуються. Це відбувається тому, що плацента діє як бар’єр або фільтр, захищаючи Вашу дитину від впливу шкідливих речовин.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Починаючи з 18-го тижня, Ви зможете побачити серцебиття Вашої дитини за допомогою ультразвукового сканування, і Ваш лікар може перевірити наявність дефектів. Якщо у Вас або члена Вашої сім’ї є проблеми з серцем, і у Вас є сумніви, поговоріть про це зі своїм лікарем або акушеркою.

Що відбувається у майбутньої мами на 18-му тижні вагітності

На 18-му тижні Ви наповнені силою та енергією. Ви забажаєте створити безпечний і затишний будинок для своєї майбутньої родини, і Ваші творчі думки будуть реалізовуватися.

Незважаючи на те, що Ви будуєте всі ці плани і реалізовуєте їх, однак не перестарайтеся - до народження дитини ще багато часу.

Тепер вам слід уникати підняття важких предметів (наприклад, дитячі меблі) і Ви не повинні бути на ногах занадто довго. Одне, що Ви можете зробити, щоб уникнути варикозного розширення вен і допомогти ногам - робити достатньо перерв і сидіти або лягати, піднімаючи ноги.

Є ще дещо інше, що Ви могли помітити -  це те, що Ваш центр ваги змістився, коли Ваш животик почав рости. Тому тренуйтесь утримувати рівновагу, поперемінно накладаючи вагу на одну ногу, а потім на іншу, коли Ви встаєте.

Якщо це Ваша друга дитина, вам пощастить відчути, як вона вже рухається, і протягом наступних кількох тижнів Ви можете відчувати рухи дитини ще сильніше. Якщо це Ваша перша дитина, Вам, ймовірно, доведеться почекати трохи довше.

Загальні ознаки та симптоми

Непостійний артеріальний тиск

Час від часу Ви можете відчувати запаморочення. Це пояснюється тим, що Ваше тіло має працювати дуже наполегливо і транспортує більше крові по всьому тілу по судинах. Ваш артеріальний тиск зараз трохи нижче нормального і може швидко знизитися на кілька хвилин, якщо Ви робите щось напружене, що може викликати відчуття непритомності. Якщо це сталося, сядьте або ляжте з піднятими ногами. Відновлення та налагодження ритму Вашого організму не займе багато часу, і незабаром Вам стане краще.

Ваш лікар або акушерка можуть регулярно перевіряти, чи артеріальний тиск занадто низький. Майже у всіх випадках зниження артеріального тиску можна усунути за допомогою консервативної терапії, яка відповідає ритму повсякденного життя під час вагітності. Тренування вен, яке передбачає напруження та розслаблення м’язів ніг, також може допомогти при зниженому артеріальному тиску та варикозному розширенні вен.

Поради акушерки

"Невелика кількість кофеїну або теїну може бути корисною для Вас. Ви можете випивати дві чашки кави або чорний/зелений чай на день, не відчуваючи провини.” Дороті Куц, акушерка

Коли живіт бунтує

Ваш шлунок виробляє і виділяє більшу кількість шлункової кислоти під час вагітності, що часто може викликати печію. Якщо це трапляється з Вами, постарайтеся сидіти прямо і трохи повільніше їсти, і по можливості уникайте кислої їжі. Два способи полегшити печію - жувати хліб або мигдаль та збільшувати кількість споживання картопляних продуктів та вівса (овес найкраще споживати у вареному вигляді, наприклад, у вигляді каші).

Ви часто відчуваєте втому

Цілком нормально частіше відчувати втому (все-таки всередині Вас багато чого відбувається), оскільки під час вагітності Вам потрібна велика кількість мікроелементів, які Ви не завжди отримуєте. Тому ми рекомендуємо збільшити споживання заліза, оскільки залізо зв’язує кисень у крові та допомагає Вам і Вашій дитині отримати необхідний рівень кисню. Зосередьтеся на вживанні страв та питті соків, що містять велику кількість заліза.

Ваше тіло відчуває себе інакше

Коли Ви із задоволенням  спостерігаєте за зростанням Вашої дитини, Ви помітите, що Ваше тіло починає відчувати себе інакше. Ходіння стане більшим зусиллям, ноги стануть важчими, і Вам знадобиться більше перерв, ніж раніше - це абсолютно нормально.

Вам ймовірно також важче буде заснути, якщо Ви зазвичай спите на спині, тому що Ваш живіт буде тиснути на Ваші органи та кровоносні судини. Подушка для грудного вигодовування (якщо у вас вже є) може допомогти Вам зручно спати на боці, якщо покласти її між ніг.

Найкращі поради

  • Подушка для годування грудьми може допомогти Вам краще спати.
  • Рекомендуються продукти, багаті залізом.
  • Добре час від часу піднімати ноги і робити перерви під час ходьби.
  • Допоможуть щоденні тренувальні вправи для вен.
  • Носіння плоского взуття полегшить ходьбу.
  • Ви можете почати купувати перші речі, які знадобляться Вашій дитині. Перегляньте наші поради щодо встановлення пеленального столика для дитини.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Вправи для зміцнення вен

Акушерка або гінеколог можуть показати Вам вправи, спеціально розроблені для зміцнення вен, тренування кровообігу та запобігання варикозу. Це особливо важливо, якщо члени Вашої родини страждають на варикозне розширення вен. Існують спеціальні креми, які можна втирати в шкіру, щоб допомогти, які Ви можете знайти  в аптеці.

Підготовка до пологів

Запитайте свого лікаря про заняття або школу для вагітних.

Ви повинні зареєструватися і до 20 тижня вагітності, і зазвичай Ви можете розпочати їх, коли починається третій триместр вагітності (приблизно 28-й тиждень). Окрім того, що Ви дізнаєтесь, що відбувається під час пологів, Ви також отримаєте кілька корисних порад, які допоможуть вам підготуватися до цього. Ваш партнер або близький друг може прийти на певні заняття, щоб знати, як можна підтримати під час пологів.

Стабілізація артеріального тиску

Ваш лікар може порекомендувати способи підтримки стабільного артеріального тиску.

Одна з вправ, яку ви можете зробити - це робити велосипедні рухи ногами в ліжку перед ранковим вставанням, що посилить кровообіг.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.