Меню

10-й тиждень вагітності: Ваша дитина прекрасно розвивається

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 10-му тижні

На сьогоднішній день дитина у Вашому животі має довжину від 2,8 до 3,1 см, що робить її приблизно розміром з великий виноград. Вона важить лише від 4,5 до 5 грам, тому все ще легка, як пір’їнка.

Розвиток Вашої дитини

Ультразвукове сканування вже може виявити крихітну маленьку людину. Зображення покаже її голову, яка на цьому етапі все ще непропорційно велика по відношенню до решти тіла. На 10-му тижні Ваша дитина продовжуватиме піднімати голову, витягуватись і частіше рухатися, хоча її рухи все ще не матимуть координації.

В кінці рук у Вашої дитини зап'ястя вже сформувалося, і маленькі пальчики розвиваються разом із суглобами. Шкіра між пальцями рук і ніг повністю зникне до кінця цього тижня, а її великий та вказівний пальці тепер відокремлюються. Незабаром вона зможе ворушити пальцями, намагаючись сформувати кулачок - перший рух, що виявляє ознаки координації.

Формування пальців Вашої дитини є важливим розвитком у підготовці до життя поза утробою матері, оскільки її природний (і життєво важливий) смоктальний рефлекс незабаром з’явиться, навчаючи її смоктати великий палець.

Її маленьке серце б’ється настільки сильно, що Ваш лікар зможе його виявити за допомогою скринінгу плоду - і якщо Ви очікуєте близнюків, він зможе почути два удари серця.

Ваша дитина вже не така вразлива до зовнішніх впливів, як це було колись, оскільки більшість вад розвитку розвиваються до 10-го тижня вагітності. Це також зменшує ризик викидня, хоча не виключає його повністю. Основним правилом є те, що критична фаза закінчується до кінця 12-го тижня, і з цього моменту ризик викидня зменшується.

До 10-го тижня всі життєво важливі внутрішні органи Вашої дитини вже присутні, її мозок продовжує неухильно розвиватися, а нервові шляхи формуються і ускладнюються, щоб  мозок міг підтримувати активність і отримувати подразники. Одним із важливих стимуляторів для Вашої дитини є слух, і цього тижня також відбувається розвиток зовнішньої структури вуха (так званої вушної раковини). Ця структура складається з хрящової тканини і діє як лійка для звукових хвиль, утворюючи різні звуки і надсилаючи їх у мозок.

Зараз усі життєво важливі органи Вашої дитини сформовані, і відтепер лікарі називатимуть її плодом, а не ембріоном.

Що відбувається у майбутньої мами на 10-му тижні

Наразі ситуація для Вас стане спокійною, і Ви будете раді дізнатися, що ризик викидня зменшується.

Напевно, Вас більше не буде нудити, а всі інші типові симптоми вагітності, такі як тягнучі болі в животі, поволі зникатимуть.

Ви будете поступово почуватись набагато краще, і радість з приводу Вашої вагітності буде зростати з кожним днем. Ваш порив та креативність збільшаться, і Ви незабаром почнете будувати конкретні плани та думати про те, як можна підготувати свій будинок до появи дитини.

Протягом наступних кількох тижнів Ваше тіло почне ставати все більш круглим, і Ви відчуєте нормальний набір ваги, який викликає вагітність. Здорова, збалансована дієта має вирішальне значення під час вагітності як для розвитку Вашої дитини, так і для Вашого власного здоров’я.

Пиття під час вагітності

Для вас, як для майбутньої мами, повинно бути очевидним, що Ви не повинні вживати алкоголь під час вагітності. Немає виправдання того, що Ви не знаєте, що навіть «лише невелика крапля» може завдати шкоди Вашій дитині. Також неправда, що напої з низьким вмістом алкоголю, такі як пиво та вино, є менш шкідливими, ніж міцні алкогольні напої.

Щосекунди, кожної хвилини, кожної години, кожного дня Ваша дитина росте із клітин, які постійно розмножуються - і алкоголь вбиває ці клітини. Дорослі мають повністю розвинені органи та мозок, що дає їм вищу толерантність до отрут, таких як алкоголь, але Ваша дитина беззахисна.

Ваша дитина надзвичайно швидко розвивається протягом перших кількох тижнів вагітності. У цей період починають формуватися перші органи, які їй знадобляться для виживання поза лоном. Її скелет, м’язи, мозок та системи органів повинні правильно розвиватися, щоб уникнути деформацій.

З цієї причини слід припинити вживання алкоголю, як тільки з’ясуєте, що Ви вагітні. Насправді, гарна ідея відмовитися взагалі від алкоголю, як тільки Ви почнете намагатися зачати дитину і думаєте, щоб запліднення було успішним.

Є також інші напої, яких слід уникати. Наприклад, газовані напої, оскільки вони можуть містити кофеїн та фосфорну кислоту, яка, як було доведено, розщеплює м'язові тканини. Більшість газованих напоїв також містять занадто багато цукру, зайвих калорій, що збільшує кількість набраної ваги.

Бари та ресторани пропонують широкий вибір напоїв на основі фруктових соків та газованої води, тому немає необхідності повністю скасовувати своє соціальне життя, щоб уникнути алкоголю. Спробуйте напої з імбиром, лимоном або мелісою, які корисні як для Вашого психологічного настрою, так і для Вашої дитини.

Якщо, як і більшість вагітних жінок, Ви страждаєте від проблем с травленням або печії, чай з фенхелю або кропу може допомогти.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Поради акушерки

  «Газовані напої насправді можуть допомогти, якщо Ви відчуваєте нудоту або маєте проблеми з кровообігом, але Ви не повинні їх пити просто для тамування спраги або як звичайну частину щоденного споживання рідини». Дороті Куц, акушерка

Найкращі поради

• Пошукайте у своєму гардеробі вільний, зручний одяг.

• Пам’ятайте, ніколи не рано починати думати про імена для своєї дитини.

• Зараз саме час почати робити масаж і наносити крем на живіт, стегна та низ живота, оскільки це області, які найбільше постраждають від збільшення розміру.

Запитання, які ви можете задати своєму лікарю

Захист шкіри

Якщо ви раніше страждали від сухості або чутливої шкіри, вагітність може погіршити її стан. Стан вагітності може також підвищити вразливість сполучної тканини. Для ефективного догляду за шкірою доступні різні засоби: наприклад, масло для тіла HiPP Mamasanft підтримує шкіру вологою та підвищує її еластичність.

Якщо Ви все ще стурбовані станом  своєї шкіри, Ви можете проконсультуватися зі своїм лікарем.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.