Меню

19-й тиждень вагітності: мозок Вашої дитини формується

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 19-му тижні

Ваша дитина зараз має зріст близько 20 см і важить приблизно 220-250 грамів. Тому її вага поки що не завдає Вам проблем.

На 19-му тижні вона все ще може вільно пересуватися і тренувати свої м’язи, хоча все це вже зміниться протягом наступних кількох тижнів, коли дитина збільшиться та набере вагу.

Розвиток Вашої дитини

Зараз органи чуття Вашої дитини розвинені настільки, що вона відчуває та проявляє реакцію, коли тихо і коли шумно. Це початок її адаптації до життя поза утробою і до Вашого особистого ритму.

Маленька людина всередині Вас уже потребує уваги: наприклад, вона реагує на тепло Ваших рук, коли Ви кладете їх на живіт – і це початкова та інтенсивна форма спілкування між Вами. Це не повинні бути тільки Ваші руки - її тато, брати або сестри також можуть «поговорити» з ними у такий спосіб.

На 19-му тижні Ваша дитина також може чітко чути голоси і розпізнавати їх. Голос і запах мами матимуть на них заспокійливий вплив після народження, даючи їм зрозуміти, що вони знаходяться в безпечному, люблячому середовищі.

Мозок Вашої дитини розвивається дуже швидко на 19-му тижні, особливо в областях, що відповідають за чуттєве сприйняття (смак, нюх, слух, зір і дотик).

Вона також продовжує часто смоктати великий палець, тренуючи смоктальний рефлекс. Ця здатність допоможе їй залишатися спокійною і розслабленою після того, як вона народиться, оскільки смоктальний рух одночасно дає їй необхідну їжу та зміцнює довіру.

Хапальний рефлекс малюка, який він практикує, рухаючи пальцями і формуючи кулак, також має величезне значення. Він може закрити ніс, дотягнутися до пуповини і потягнути її.

Шкіра Вашої дитини стає більш щільною, а значить, вона не настільки напівпрозора, як раніше.

Ви чекаєте на хлопчика? Хоча їх мошонка буде добре видна на 19-му тижні, їх яєчка залишаться в їх животі, перш ніж перейти в мошонку незадовго до народження. У хлопчиків починається вироблятися  тестостерон на 16 тижні – це гормон, який відіграє ключову роль у розвитку їх яєчок.

Ви чекаєте на дівчинку? До 19-го тижня в її яєчниках вже утворилося кілька мільйонів яйцеклітин, і вони продовжуватимуть дозрівати, коли вона перетвориться з дівчинки на жінку в період статевого дозрівання. Відтоді яйцеклітина щомісяця залишатиме яєчник, щоб запліднюватися. Це означає, що яйцеклітини, які можуть бути запліднені пізніше в житті, формуються задовго до того, як Ваша дівчинка навіть народиться.

Що відбувається у майбутньої мами на 19-му тижні вагітності

Ваш животик стає все більшим, а Ви стаєте ще важчими. Наразі, однак, збільшення ваги Вашої дитини - це лише мала частина. Ваша зростаюча матка, плацента, Ваші жирові запаси та навколоплідні води є основними причинами зайвої ваги.

Вам, напевно, цікаво, як Ви впораєтесь з вагою, яку будете набирати протягом наступних кількох місяців, поки не народите. Не хвилюйтесь: гормони вагітності роблять ваші суглоби м’якішими, а сухожилля - більш гнучкими, тому Ваше тіло зможе витримувати вагу, яку Ви набираєте.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Загальні ознаки та симптоми

Як і на кожному етапі вагітності, на 19-му тижні будуть ознаки або симптоми, яких Ви раніше не відчували. Звичайно, кожна жінка індивідуальна, тому не хвилюйтесь, якщо це не стосується Вас.

Сильний апетит

Ви можете раптом відчути сильний голод через гормони, що впливають на Ваше тіло, зокрема вночі. Це спосіб Вашого організму отримувати поживні речовини, які йому терміново необхідні для підтримки Вашої дитини під час її зростання.

Їжте, коли хочете, але пам’ятайте, що приймати їжу меншими порціями - краще, і намагайтеся уникати нездорової їжі.

Часте ходіння в туалет

Ви напевно помітили, що Вам потрібно частіше ходити в туалет. Завжди йдіть, коли Вам потрібно, оскільки це допомагає позбавити сечовий міхур від патогенів, які в іншому випадку можуть викликати проблеми.

Важкі, ниючі та набряклі ноги

Навіть якщо Ви не ходили далеко або довго не стояли, ноги можуть відчувати важкість і злегка боліти. Це пов’язано з відсутністю зворотного відтоку крові та лімфи. Через величезну роботу, яку серце і судини повинні виконувати під час вагітності, в деяких ситуаціях цього не вдається досягти. Особливо погано рефлюкс діє влітку - набряклі ноги в жарких температурах не рідкість.

Тому користуйтесь кожним моментом, щоб отримати можливість сісти або лягти з піднятими ногами. Це забезпечить достатню циркуляцію крові по венах, а лімфатична система працюватиме належним чином, що допоможе Вашим набряклим ногам швидше прийти в норму. Ще один хороший спосіб прискорити цей процес - масаж ніг (крім того, він допоможе знизити рівень стресу, і Ви будете краще спати). Холодна ванна для ніг теж буде корисною влітку.

Поради акушерки

"Увечері зробіть масаж ніг із заспокійливим кремом або гелем, а потім сядьте з піднятими ногами. Непогано носити компресійні колготки протягом дня, навіть якщо у Вас немає варикозного розширення вен. Ваш гінеколог може рекомендувати їх Вам. ”Дороті Куц, акушерка

Метаболізм

Під час вагітності Ваш метаболізм буде нормальним та стабільним, але Ваш баланс електролітів може бути легко порушений: утримання води в тканинах (результат роботи Ваших гормонів) і обмін навколоплідних вод вимагає багато від вашого тіла. Частина навколоплідних вод поглинається плодом, а кінцевий продукт метаболізму плода повертається у кров. Потім кров, що містить частини навколоплідних вод, очищається печінкою, і цикл обміну триває. Обсяг навколоплідних вод збільшується з ростом Вашої дитини протягом усієї вагітності.

Ви можете переконатися, що Ви отримуєте необхідну рідину та допомагаєте своїм органам виконувати свою роботу, регулярно вживаючи мінеральну воду або слабокислі соки.

Найкращі поради

  • Дайте ногам відпочити і якомога частіше тримайте їх у піднятому положенні.
  • Переконайтеся, що Ви отримуєте достатню кількість рідини для підтримки метаболізму.
  • Побалуйте себе масажем ніг, щоб розслабити їх.
  • Використовуйте бандаж для живота для зміцнення м’язів.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Тренування м’язів та сухожилля

Ремені/бандажі для живота можуть бути надзвичайно корисними, оскільки вони частково виготовлені з еластану і забезпечують хорошу підтримку Вашого живота та спини. Запитайте у своєї акушерки про те, які вправи є найефективнішими на 19-му тижні. Не забувайте також продовжувати тренувати м’язи тазового дна.

Як Ви можете допомогти своїм венам

Якщо у вас уже є варикозне розширення вен або у вас є генетична схильність до цього, або у Вашій родині є серцеві захворювання, запитайте свого лікаря, чи було б непогано носити компресійні колготки під час вагітності.

Ці колготки мають високу еластичність і допоможуть підтримувати кровоток, що робить їх ефективним засобом профілактики варикозного розширення вен. Ви повинні носити їх, якщо подорожуєте літаком!

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.