Меню

12-й тиждень вагітності: пора поділитися новиною

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 12-му тижні

На сьогодні Ваша дитина має розмір більше 5 см, тобто приблизно як дуже велике яйце, і важить близько 16 грам. Однак розміри можуть бути різними, оскільки кожна дитина розвивається у своєму власному темпі. Ваша дитина буде постійно рухатися у Вашій утробі, а це означає, що важко повністю точно виміряти її розмір. Ще однією причиною того, чому діти на цьому етапі будуть не однакового розміру, є генетична інформація від їх батька та матері. Ці відмінності у розмірах та вазі стануть ще більш вираженими протягом другого триместру, який розпочнеться через два тижні.

Розвиток Вашої дитини

На 12-му тижні вагітності, як і на наступному, Ваша дитина вже швидко росте. Тим часом важливі внутрішні органи взяли на себе свою першу функцію. Шлунок здатний поглинати рідину. В результаті Ваша дитина поступово почне ковтати невелику кількість навколоплідних вод. Завдяки цьому вона тренує своє дихання і пізніший прийом їжі, а також ковтання. На цьому етапі розвитку малюк в основному випльовує навколоплідні води. Новонароджені, які поспіхом п'ють з материнських грудей, часто захлинаються. Тому після пологів особливо знадобиться така  практика.

Ваша дитина буде дуже активною на 12-му тижні, використовуючи простір для занять всілякою гімнастикою.

Вона може реагувати вперше на подразники, оскільки її провідна система -  нервова система та мозок - на даний час досить розвинені. Наприклад, якщо вона відчуває щось перед своїм маленьким ротиком, і воно його торкається, смоктальний рефлекс починає спрацьовувати. Цей рефлекс має вирішальне значення після народження, оскільки смоктання - це єдиний спосіб отримати їжу протягом перших кількох місяців перебування назовні матки.

Більш досвідчені можуть помітити легкі рухи повік Вашої дитини на ультразвуковому скануванні, але повністю закрити очі - це інше, і  потрібно буде потренуватися (пізніше це також розвинеться як рефлекс). Якщо натиснути на живіт мами ззовні, дитина раптово відхилиться від черевної стінки. Це ще один рефлекс, хоча він зміниться протягом наступних кількох тижнів. Малюки почнуть реагувати на зовнішні ознаки та прояв уваги, натомість повертаючись до місця контакту.

Визначити стать дитини все ще неможливо, тож доведеться почекати ще трохи – 16-й тиждень - це самий ранній період , коли лікар може визначити, це дівчинка чи хлопчик. На даний момент, однак, точно зрозуміло, чи чекаєте Ви близнюків, чи ні.

Що відбувається у майбутньої мами на 12-му тижні вагітності

Ви з радістю чекатимете перші ознаки руху Вашої дитини. На жаль, Вам доведеться почекати ще трохи, хоча шанси помітити рухи Вашої дитини зростають із її ростом.

Загальні ознаки та симптоми

Округлість Вашого живота починає з’являтися

Тепер Ви почнете помічати вагу, яку Ви набрали за рахунок збільшення запасів жиру у Вашому організмі. Інші люди можуть помітити округлість Вашого живота в найближчі кілька тижнів, і якщо це Ваша друга або третя вагітність, це буде видно ще швидше. Якщо Ви скажете своїй родині та друзям, що ви вагітні, вони будуть помічати Ваш животик щоразу, коли Ви зустрічатиметесь з ними.

Оскільки Ви зараз набираєте вагу зі швидкістю від 250 до 300 грамів на тиждень, питання одягу, а особливо пошуку зручних речей для носіння, стане дедалі актуальнішим. Калькулятор ваги HiPP під час вагітності дозволяє ретельно стежити за вагою.

Ви контролюєте та є відповідальною за те, скільки ваги Ви насправді набираєте. Харчуватися здоровою їжею - ключова частина цього процесу: не їжте за двох, обов’язково дотримуйтесь здорового, збалансованого харчування та пам’ятайте, що потрібно достатньо займатися спортом.

Дефіцит поживних речовин

Багато вагітних іноді відчувають втому - це нормальна частина вагітності. Однак якщо Ви відчуваєте втому набагато частіше, і якщо рівень заліза низький, то це ознака того, що Ви не отримуєте достатньої кількості заліза у своєму раціоні. Це часто буває, якщо Ви вегетаріанка або дотримуєтесь веганства.

Взагалі, немає нічого поганого у вегетаріанській дієті під час вагітності. Однак якщо Ви не їсте м’яса чи риби, Вам доведеться більше подумати над тим, як Ви можете отримати залізо та білок, які Вам потрібні з інших продуктів. Вегетаріанська дієта, що включає молоко та інші молочні продукти, абсолютно підходить, але вагітним вегетаріанкам слід вибирати їжу особливо ретельно, щоб не страждати від дефіциту поживних речовин.

Для вегетаріанок може бути справжньою проблемою отримати достатню кількість заліза під час вагітності, оскільки Вашому організму легше переробляти залізо в м’ясі (відоме як гемове залізо), ніж залізо у таких рослинах, як горох, шпинат, темні фрукти та продукти з цільного борошна. Але організм може засвоїти лише невеликі його кількості. Вітамін С може допомогти збільшити споживання заліза, і в свою чергу допоможе забезпечити дитину більшою кількістю заліза.

Наприклад, слід їсти більше їжі, що містить залізо, у поєднанні з фруктами з високим вмістом вітаміну С.

Для жінок, які є веганками, і тому не їдять м'ясо, рибу, молочні продукти та яйця, отримати достатню кількість поживних речовин під час вагітності набагато складніше. Якщо Ви раніше були на веганській дієті, Вам слід проконсультуватись із досвідченим дієтологом, який може порекомендувати добавки або комплекс вітамінів, які допоможуть Вам отримати необхідні мікроелементи, щоб уникнути недоліків при вагітності.

 

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Ми рекомендуємо як веганкам, так і вегетаріанкам регулярно ходити до свого лікаря для дослідження крові.

Найкращі поради

• Якщо Ви вегетаріанка або веганка, придбайте відповідну кулінарну книгу для вагітних та зверніться за консультацією до фахівця.

• Обов’язково продовжуйте відвідувати свого лікаря

• Запитайте своїх друзів та родичів, чи є одяг для вагітних, який Ви можете використовувати.

Запитання, які Ви можете задати своєму лікарю

Важливі аналізи крові

Якщо Ви часто відчуваєте втому або іноді дуже сильну втому, Вам слід звернутися до лікаря для перевірки рівню заліза за допомогою аналізу крові. Він скаже Вам, чи є у Вас дефіцит поживних речовин, наприклад, низький рівень заліза. Також  він може порекомендувати конкретну їжу або добавки, щоб підвищити рівень до норми.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.