Меню

«Материнський вітамін» — фолієва кислота

Чому фолієва кислота така важлива?

Велика кількість фолієвої кислоти міститься в овочах

Абсолютно «материнським вітаміном» є фолієва кислота. Про це свідчить зростання потреби майбутніх матерів у фолієвій кислоті. Якщо потреба у фолієвій кислоті до вагітності становить 400 мкг, у вагітних жінок вона збільшується до 600 мкг. Це означає, що потреба в ній підвищується на 50 %!

У цілому з їжею в організм надходить недостатньо фолієвої кислоти. Фолієва кислота належить до вітамінів групи В. За своїми якостями вона універсальна: по-перше, вона допомагає при поділі клітин, а також грає важливу роль у процесі утворення нових клітин. Крім того, вона підтримує процес кровотворення й сприяє розвитку мозку.

Головні постачальники фолієвої кислоти

Багато фолієвої кислоти міститься в зеленому салаті,  овочах (наприклад у броколі), помідорах, картоплі, яйцях, м'ясі та цільнозернових продуктах. Але фолієва кислота дуже чутлива, вона майже повністю руйнується під впливом високих температур, світла й кисню і стає неефективною. Тому під час вагітності одержати достатню кількість фолієвої кислоти з їжею практично неможливо. Вагітна жінка повинна була б щодня з'їдати близько 20 кг броколі, щоб задовольнити потребу організму у фолієвій кислоті.

Тому на цьому відповідальному етапі життя харчові продукти, насичені фолієвою кислотою, мають велике значення для матері та дитини. До того ж організм витрачає фолієву кислоту дуже швидко, особливо в процесі багатоплідної вагітності або при повторних вагітностях із коротким інтервалом. До речі, вживати фолієву кислоту бажано не тільки під час вагітності. Запаси рекомендується поповнити ще до її початку! Жінкам, які хочуть мати дитину, важливо подбати про приймання фолієвої кислоти ще до початку вагітності. 

Ознаки дефіциту в організмі

Дефіцит фолієвої кислоти викликає втому та млявість. У критичних випадках нестача фолієвої кислоти може призвести до патології в розвитку дитини, так званого «розщеплення хребта», що виникає через порушення процесу закриття нервової трубки. Інші можливі наслідки: розщеплення губи й піднебіння. Тому фолієва кислота вкрай важлива, особливо під час ембріональної фази (тобто в перші три місяці вагітності).