Меню

Коли моя дитина почне спати вночі без пробуджень?

Коли моя дитина почне спати вночі без пробуджень?
Інтерес до світу за межами дитячого ліжечка

Коли дитина почне спати вночі без пробуджень – це індивідуальне питання. Реагуючи на потреби дитини, батьки можуть посприяти розвитку здорового сну дитини.  

Починаючи приблизно з 6-ти місяців, деякі діти вже не потребують нічного годування. Короткі пробудження вночі – цілком нормальне явище. Як правило, малюки знову швидко і самостійно засинають. 

Пробудження можуть мати різні причини

Зауважте, нічні пробудження або плач можуть мати багато причин. Поряд із голодом, спрагою і повним підгузком бувають періоди прорізання зубів, стрибків росту, інфекцій або насичених подіями днів і т.ін., коли малюк змінює свої звички: прокидається, белькоче, знову хоче груди або пляшечку. Деякі діти плачуть, коли потребують уваги та турботи або їм потрібно зняти певну напругу. На жаль, ніхто не може гарантувати безперервного сну малюка вночі. Буває й так, що малюк, який вже добре спав і не прокидався вночі, раптом знову починає прокидатися. У більшості випадків це лише короткий період, який швидко пройде.

Незмінний розпорядок дня дуже важливий

Важливо дотримуватися постійного розпорядку дня з регулярними прийомами їжі, часом сну та іншими заняттями, наприклад прогулянками. Повторювані ритуали, такі як купання, годування, вечірня казка, колискова та спокійна обстановка, мають заспокійливу дію.

Потрібне терпіння

Не втрачайте терпіння, якщо Ваша дитина не відразу знайде свій ритм сну. Чудес не буває! Сном Вашої дитини Ви заправляти не зможете. Однак Ви можете допомогти Вашій дитині знайти чіткий ритм і виробити, таким чином, здоровий сон. Не впадайте у відчай, якщо інші діти нібито давно сплять, не прокидаючись вночі. Це поняття відносне, адже можна говорити про безперервний нічний сон тільки в тому випадку, якщо немовлята сплять з опівночі до 5-6 ранку. Батьки маленьких дітей, як правило, повинні налаштуватися на те, що в перші 3-4 роки життя малюка їх ночі будуть неспокійними.

Пошук продуктів прикорму