Меню

Як привчати дитину до продуктів підгодовування?

Початок підгодовування з ложечки

Залежно від індивідуального розвитку Вашої дитини, одного молочного харчування після    6-ти місяців вже не достатньо. Вчені-нутриціологи рекомендують в цьому віці розширювати раціон харчування і вводити в нього продукти прикорму: зокрема, овочеві та м'ясні страви, каші. Іноді такі страви необхідні дитині в більш ранньому віці, але в будь-якому випадку не раніше 4-х місяців. 

Перший тиждень підгодовування

Сніданок Грудне молоко або молочні суміші HiPP (1, HA 1) *
Перша половина дня Грудне молоко або молочні суміші HiPP (1, HA 1) *
Обід Овочеве пюре HiPP (наприклад, «Перший дитячий гарбуз»), потім грудне молоко/молочна суміш.
Або: безмолочна каша HiPP (наприклад, «Гречана»), потім грудне молоко/молочна суміш
Після обіду Грудне молоко або молочна суміш HiPP (серії 1, HA 1) *
Вечеря Грудне молоко або молочна суміш HiPP (1, HA 1) *
Проміжний прийом їжі Залежно від потреби: дитячі чаї HiPP

* Важлива інформація: грудне вигодовування – найкращий вибір для Вашої дитини. Проконсультуйтеся зі своїм педіатром, якщо Ви хочете перейти на молочні суміші.

Початок підгодовування:

 • В обід, перед молочним годуванням, починайте з 1-2 ложечок овочевого пюре HiPP - наприклад, «Перший дитячий гарбуз».
 • Після овочів продовжуйте годування малюка звичним для нього грудним молоком або молочною сумішшю HiPP, поки він не насититься.
 • Кожен день збільшуйте кількість овочевого пюре на одну-дві ложечки.
 • Якщо Ваш малюк не одразу вподобає овочі, наберіться терпіння. Просто повторюйте спроби протягом декількох днів.
 • Для годування використовуйте плоску пластмасову ложечку із закругленими краями.

Після 5-7 днів підгодовування:

 • Тепер в раціон харчування можна поступово вводити інший вид овочів – наприклад, «Першу дитячу білу моркву».

Продовжуємо вводити підгодовування

 • Пізніше, коли Ваш малюк звикне до двох видів овочів, можна додавати до них м'ясо, вводячи «М’ясне пюре з індички», а потім – пюре «Гарбуз та картопля з індичкою».
 • М'ясні страви - важливі постачальники заліза до організму дитини.
 • З часом, після 8 місяців можна повністю замінити одне годування грудним молоком або сумішшю на м'ясо-овочеве пюре. Баночки 190 г буде цілком достатньо, аби не догодовувати дитину. Трохи фруктового пюре НіРР завершить повноцінний обід. Вітамін С у фруктах сприяє засвоєнню заліза.
 • Після введення 2-3-х видів овочів на інше годування можна поступово вводити каші спочатку безмолочні (наприклад, безмолочну органічну кашу «Гречану» НіРР), а потім і молочні. В перший тиждень введення кашу дають в першій половині дня, а пізніше Ви можете давати її у будь-який час, у т. ч. ввечері.
 • Коли після 8 місяців порція каші буде складати приблизно 200 мл на годування, можна відмовитися від грудного молока або молочної суміші HiPP для догодовування.
 • Якщо Ви даєте малюку молочну суміш, то після 6-ти місяців життя передбачено перехід з молочної суміші HiPP 1 на наступну, ще ситнішу, молочну суміш HiPP 2. Однак можна не поспішати переводити малюка такого віку на HiPP 2, якщо він насичується HiPP 1 і добре набирає вагу. Можна зробити це пізніше, а поки вводити прикорм разом із звичною сумішшю. Малюки, які знаходяться на грудному вигодовуванні, продовжують харчуватися грудним молоком.

Порада: чим більше густої їжі з'являється в раціоні Вашої дитини, тим важливішою для нього стає рідина. Завжди пропонуйте Вашій дитині  рідину у достатній кількості, але ніколи не змушуйте його пити. Для втамування спраги прекрасно підходять чаї HiPP або розбавлені соки. Рекомендуємо розбавити органічні соки HiPP дитячою водою (1/3 соку і 2/3 води).

 Важливо: не залишайте Вашому малюку пляшечку з напоєм замість соски. Якщо Ваш малюк спочатку мало п'є, не варто турбуватися. До тих пір, поки випорожнення малюка м'які, а підгузок добре намокає і важчає, Ваша дитина отримує достатню кількість рідини.

Пошук продуктів прикорму