Меню

Як привчати дитину до продуктів підгодовування?

як правильно догодовувати дитину сумішшю
Початок підгодовування з ложечки

Залежно від індивідуального розвитку Вашої дитини, одного молочного харчування після    6-ти місяців вже не достатньо. Вчені-нутриціологи рекомендують в цьому віці розширювати раціон харчування і вводити в нього продукти прикорму: зокрема, овочеві та м'ясні страви, каші. Іноді такі страви необхідні дитині в більш ранньому віці, але в будь-якому випадку не раніше 4-х місяців. 

Перший тиждень підгодовування

Сніданок Грудне молоко або молочна суміш*
Перша половина дня Грудне молоко або молочна суміш*
Обід Овочеве пюре HiPP (наприклад, «Перший дитячий гарбуз»), потім грудне молоко/молочна суміш*
Або: безмолочна каша HiPP (наприклад, «Гречана»), потім грудне молоко/молочна суміш*
Після обіду Грудне молоко або молочна суміш*
Вечеря Грудне молоко або молочна суміш*

* Важлива інформація: грудне вигодовування – найкращий вибір для Вашої дитини. Проконсультуйтеся зі своїм педіатром, якщо Ви хочете перейти на молочні суміші.

Початок підгодовування:

 • В обід, перед молочним годуванням, починайте з 1-2 ложечок овочевого пюре HiPP - наприклад, «Перший дитячий гарбуз».
 • Після овочів продовжуйте годування малюка звичним для нього грудним молоком або молочною сумішшю HiPP, поки він не насититься.
 • Кожен день збільшуйте кількість овочевого пюре на одну-дві ложечки.
 • Якщо Ваш малюк не одразу вподобає овочі, наберіться терпіння. Просто повторюйте спроби протягом декількох днів.
 • Для годування використовуйте плоску пластмасову ложечку із закругленими краями.
 • Всі продукти, які ви ввели в раціон малюка – залишайте в ньому, додаючи нові.

Після 5-7 днів підгодовування:

•    Далі в раціон поступово додайте до «Першого дитячого гарбуза» НіРР інший вид овочевого пюре – наприклад, «Кабачок з картоплею» НіРР, а ще через кілька днів – «Броколі» НіРР. 

Продовжуємо вводити підгодовування

М'ясні страви - важливі постачальники заліза до організму дитини.

 • Після введення 2-3-х видів овочів на інше годування поступово вводьте каші - спочатку безмолочні (наприклад, безмолочну органічну кашу «Гречану», потім органічну кашу «Кукурудзяну»), а згодом і молочні. 
 • В перший тиждень введення кашу дають в першій половині дня, а пізніше ви можете давати її у будь-який час, у т.ч. ввечері.
 • Після 8-ми місяців можна повністю замінити одне годування на м'ясо-овочеве пюре. Баночки 190 г буде цілком достатньо, аби не догодовувати дитину сумішшю. Трохи фруктового пюре НіРР завершить повноцінний обід. 
 • Коли після 8-9-ти місяців порція каші буде складати приблизно 200 мл на годування - в це годування також можна відмовитися від молочної суміші для догодовування. 
 • Якщо ви даєте малюку молочну суміш - після 6-ти місяців життя передбачено перехід з молочної суміші HiPP 1 на наступну, більш ситнішу, суміш HiPP 2. Однак можна не поспішати переводити малюка такого віку на HiPP 2, якщо він насичується HiPP 1 і добре набирає вагу. Можна зробити це пізніше, а поки вводити основні прикорми на фоні звичної суміші. 
 • Діти, які знаходяться на грудному вигодовуванні, продовжують отримувати грудне молоко за потребою.

 

Порада: чим більше густої їжі з'являється в раціоні Вашої дитини, тим важливішою для нього стає рідина. Завжди пропонуйте Вашій дитині  рідину у достатній кількості, але ніколи не змушуйте його пити.

Важливо: не залишайте Вашому малюку пляшечку з напоєм замість соски. Якщо Ваш малюк спочатку мало п'є, не варто турбуватися. До тих пір, поки випорожнення малюка м'які, а підгузок добре намокає і важчає, Ваша дитина отримує достатню кількість рідини.

Пошук продуктів прикорму