Меню

Скільки годин сну необхідно моїй дитині?

Скільки годин сну необхідно моїй дитині?
Розрізняти день та ніч Ваш малюк навчиться тільки з часом ...

У кожної дитини свій індивідуальний ритм сну і харчування, а також індивідуальна потреба в них. Якраз у новонароджених в перші тижні життя ще не з’явилося  вміння розрізняти день і ніч. Можливості вплинути на цей ритм вкрай обмежені.

Батьки можуть підтримати дитину в її розвитку, однак свій біоритм дитина визначає сама. У деяких новонароджених яскраво виражена внутрішня тяга до систематичності. Такі діти починають рано спати, не прокидаючись вночі. Інші ж малюки протягом перших місяців заявляють про свої потреби в їжі й у сні в абсолютно різні години дня і ночі. Вони потребують підтримки батьків, щоб виробити систематичність або сумісні з усією родиною біоритми.

Важливо дотримуватися постійного, спокійного розпорядку дня з регулярними прийомами їжі, відходами до сну та іншими заняттями, наприклад, прогулянками або ритуалами.  Постійно повторюваний розпорядок дня, що включає купання, годування, вечірню казку або колискову, діє заспокійливо. Будь ласка, не забувайте поповнювати і свої резерви енергії: слідкуйте за Вашим харчуванням, пийте достатню кількість рідини і влаштовуйте собі перепочинок впродовж дня.

Вік Така кількість сну необхідна Вашій дитині на добу (= 24 години)
Новонароджений 16-20 годин
3 тижні 16 - 18 годин
6 тижнів 15 – 16 годин
4 місяці 9-12 годин вночі плюс 2 рази денний сон (по 2-3 години)
6 місяців близько 11 годин вночі плюс 2 рази денний сон (по 1-1,5 години)

У перші тижні життя

скільки має спати новонароджена дитина

У перші тижні Вам здається, що Ваш малюк майже цілий день спить – насправді новонароджені сплять близько 18 годин на добу, найчастіше, по 4 години. Сон переривається фазами неспання, під час яких малюка годують, сповивають і грають з ним.

Перші 4-6 місяців життя

Перші 4-6 місяців малюк життя вчиться  розрізняти день і ніч. З цим умінням діти не народжуються.  Їх внутрішні годинники налаштовуються вже після народження, орієнтуючись на розпорядок дня сім'ї. Згодом часті короткочасні фази сну заміняться на триваліший сон. Одночасно і фази неспання  поступово триватимуть довше. 

З 6-ти до 12-ти місяців

норми сну немовлят

З 6-ти до 12-ти місяців більшість дітей спить вночі близько 11 годин і 2 рази вдень по 1-1,5 години. Триваліший денний сон не рекомендується, оскільки це може призвести до порушення нічного сну малюка.

Деякі батьки неохоче будять свого малюка, вважаючи, що організму дитини потрібен сон. Однак для того щоб здоровий біоритм не був порушений, малюків, які занадто довго сплять вдень, варто потихеньку будити. Нехай краще Ваш малюк після цього трохи повередує, ніж буде спати і потім вимагати уваги вночі. Використовуйте денні фази неспання Вашого малюка для інтенсивних занять з ним. Найтриваліша фаза неспання – 4-5 годин – має бути перед нічним сном. Це допоможе Вашому малюку легко заснути ввечері та міцно спати вночі. 

На другому році життя

таблиця сну і бадьорості немовлят

На другому році життя дітям необхідно близько 13 годин сну на добу. Якщо 11 годин з них припадають на ніч, то залишається час і для денного відпочинку. Деякі діти вже у віці 10 місяців сплять тільки один раз в день, інші – не поспішають із цим нововведенням до 1,5 років. 

На третьому році життя

Чим старша дитина, тим менше сну їй потрібно. На третьому році життя діти сплять близько 12 годин. Багато хто взагалі відмовляється від денного сну, деякі зберігають цю звичку до дитячого садка.

Дані для окремих вікових груп

Наведені дані для окремих вікових груп – це середні показники, у той час як індивідуальна потреба в кількості годин сну варіюється.

Відхилення в межах 1-2 годин не привід для тривоги. А деякі діти прекрасно обходяться навіть ще меншою кількістю сну.

Пошук продуктів прикорму