Меню

24-й тиждень вагітності: Ваша дитина зараз має такий зріст, як і Ваше передпліччя

24 тиждень вагітності

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

Розмір Вашої дитини на 24-му тижні

До 24-го тижня Ваша дитина вже має зріст 30-31 см. Вона важить приблизно від 600 до 700 грамів, майже наблизилась до кілограма.

Незважаючи на це, у Вашої дитини ще є достатньо місця для рухів. Ви зможете відчувати ці рухи і вдень, і вночі по всьому животу.

Вся ця активність відіграє ключову роль у розвитку малюка,  допомагаючи йому вивчати типові рухи людини та розвивати м’язи. Він також буде набирати все більше і більше жирової тканини, щоб мати необхідну вагу при народження.

Деякі жінки можуть відмітити удари ніжками дитини по нирках, сечовому міхурі та животі. Це все є явною ознакою того, що дитина зростає.

Розвиток дитини на 24-му тижні

Вашій дитині дуже комфортно всередині Вашого живота. До 24-го тижня її сенсори вже «готові прийняти», і вона буде все більше реагувати на звуки, які чує в утробі матері. Насправді, зараз є певні звуки, якими вона захоплюється і на них реагує особливо сильно: Ваш голос, наприклад, є ключовим стимулом і буде її орієнтиром у перші роки життя. Кілька років тому вчені виявили, що перші крики новонароджених дуже схожі на голос їхньої мами, що дає зрозуміти, наскільки інтенсивним є почуття контакту між дитиною та першою людиною, з якою вона познайомилась.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Це частина того, як малюки формують зв'язок зі своєю матір'ю, людиною, яка дасть їм необхідну їжу і ласку з першого дня поза утробою.

Однак не тільки їх слух розвивається: їх відчуття смаку, яке вже може розрізняти кислі, гіркі та солоні речовини в навколоплідних водах, тепер може також ідентифікувати солодкі речовини. Це початок прихильності до солодкої їжі, яка буде дуже помітною в перші роки малюка. Це означає, що ми всі народжені з вродженою перевагою солодкої їжі, що було перевагою ще з доісторичних часів - солодкий означає неотруйний і високо енергетичний, а отже, важливий для виживання людини. Крім того, перша їжа Вашої дитини, грудне молоко, також має солодкий смак. Новонароджені потребують цукор в молоці (лактозу) для регулювання температури тіла за допомогою інсуліну, що виробляється їх підшлунковою залозою.

Що відбувається у майбутньої мами на 24-му тижні вагітності

Ви зможете відчути, що дитина швидко росте. Вона буде потребувати Вашої уваги у зростаючому животі, тому знайдіть час, щоб побалувати себе та насолодитися цими почуттями. Також непогано залучити свого партнера, коли Ви готуєтеся до поповнення сім’ї, і є багато способів насолодитися цим особливим часом разом.

Загальні ознаки та симптоми

На цьому етапі вагітності симптоми, які Ви можете відчути (тимчасові і впливають на травний тракт), є результатом зростання утроби.

Нудота і печія

Найбільш поширеними симптомами на 24-му тижні є печія та нудота. Ймовірно, Вас буде нудити, якщо Ви їсте занадто багато важкої їжі одночасно, оскільки Ваш шлунок тепер менший і не зможе перетравлювати таку кількість їжі. Тож непогано відрегулювати своє харчування так, щоб Ви їли менше м’яса та більше овочів.

Ви можете запобігти печії (спричиненій кислотним рефлюксом від шлунку до горла), сидячи прямо під час їжі та випиваючи склянку води після їжі, щоб зменшити кислотність шлунку.

Поради акушерки

«Морквяний сік може полегшити симптоми» - Дороті Куц, акушерка

Головні поради

• Коли Вам хочеться їсти м’ясо, спробуйте натомість з’їсти рибу. Риба легше засвоюється і містить важливі омега -3 жирні кислоти, які важливі для розвитку мозку дитини.

• Носіть зручне взуття, яке можна легко надіти та зняти - нахилятися поступово буде все важче.

• Залучіть свого партнера, наприклад попросивши його зробити Вам масаж і нанести крем на шкіру живота.

• Почніть думати про те, щоб прикрасити та обставити кімнату дитини - спочатку Вам не знадобиться багато, ймовірно, лише ліжечко, яке потрібно поставити поряд з ліжком, і стіл чи поверхню для зміни пелюшок.

• Подбайте, щоб у Вас завжди був напій, який вам подобається, коли Ви на вулиці.

Питання, які Ви можете поставити своєму лікарю

Допоможіть з дефекацією

Якщо Ви страждаєте від закрепу, а звичайні засоби (такі як вживання великої кількості рідини та фізичні вправи) не дають результату, попросіть у лікаря пораду допомогти Вашій травній системі. Під час вагітності надзвичайно важливо отримати надійну, експертну пораду щодо відповідних методів або продуктів, а також тих, яких слід уникати.

Підготовка до народження за допомогою традиційної китайської медицини

Є багато фахівців, які мають досвід комплексного лікування вагітних жінок та жінок, які нещодавно народили дитину за допомогою акупунктури. Акупунктура отримала свою назву від латинських слів «acus», що означає голка, і «pungere», що означає колоти.

Через наше тіло проходять канали, відомі як меридіани, кожен з яких має точки розташування. Це точки акупунктури, і їх можна стимулювати, вставляючи тонкі голки для акупунктури на різну глибину в різних точках. Метою акупунктури є відновлення енергетичного потоку організму з метою полегшення симптомів або надання профілактичного або зміцнюючого ефекту.

Інформація про автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.