Меню

Питання, які найчастіше виникають до спеціалістів в клініці дерматології

Відповідає доктор медичних наук Крістіна Шнопп

Відділення дерматології та алергології, Мюнхенський технічний  університет

Коли необхідно використовувати крем для дитячої шкіри? Як вибрати крем і в яких випадках застосовувати? (при заміні підгузників, під час прогулянки, після купання)?

Важко давати загальні рекомендації щодо застосування зволожуючого крему або молочка для догляду за шкірою малюків. Однак у дітей, котрі мають суху шкіру, регулярне застосування зволожуючого засобу сприяє поліпшенню бар'єрної функції шкіри.

Наприклад, американське пілотне дослідження показує, що тим самим можна знизити ризик виникнення нейродерміту у дітей з генетичною схильністю 9.

Крім того, застосування зволожуючого засобу по догляду за шкірою може бути корисним при дуже сухому повітрі (в опалювальний період), при частому купанні або на ділянках шкіри, схильних постійних навантажень (навколо рота через пустунець, руки, ...).

При низьких температурах обличчя малюка, незалежно від типу шкіри, необхідно захистити від холоду кремом з високим вмістом жирового компонента.

Застосування сонцезахисного крему доцільно, якщо інші захисні заходи (уникнення відкритого сонця, захист шкіри одягом) неможливі або недостатні.

Дитячий крем для догляду шкірою під підгузником у багатьох випадках допомагає запобігти можливим подразненням і почервонінням. Деякі батьки переконані, що регулярне застосування крему для догляду за подразненою шкірою допомагає повністю уникнути почервонінь в області підгузника.

7) Сімпсон Е. Л., Беррі TM, Браун П. А. і співавт. Попереднє дослідження пом'якшувальної терапії для первинної профілактики атопічного дерматиту. J Am Acad Dermatol 2010; 63: 587-93.

Це також може вас зацікавити: