Меню

Доктор Ганс Мюллер: основоположник органічного землеробства

Д-р Ганс Мюллер  народився у 1891 році в кантоні Берн, де зростав в оточенні шести братів і сестер на селянському дворі в долині Еммі. До початку 30-х років Мюллер працює вчителем. Нестаток селянських родин і пов’язані з ним соціальні проблеми знайомі йому не за чутками, що змушує його звернутися до політики.

За роки політичної кар’єри, 19 років з яких він був членом Національної ради, д-р Ганс Мюллер приходить до висновку, що основні питання селянства неможливо вирішити на політичному рівні, і селяни повинні допомагати собі самостійно.

Основну увагу він приділяє, насамперед, малим фермерським господарствам і забезпеченню їхньої життєздатності. Один зі  способів селянської самодопомоги д-р Ганс Мюллер бачить у відмові від традиційних форм господарювання, зниженні витрат і виробництві високоякісних харчових продуктів.

Разом зі своєю дружиною, д-ром Марією Мюллер, і лікарем, бактеріологом і ґрунтознавцем д-ром Гансом Рушем він розробляє метод органічного землеробства.

Д-р Ганс Мюллер бере на себе завдання –  застосувати на практиці в селянських господарствах перевірені його дружиною наукові нововведення і знайдені Рушем у ході бактеріологічних досліджень рішення.

Їхні новаторські методи стали новим імпульсом для сільського господарства не тільки у Швейцарії. Подібно до біологічно-динамічного господарювання, метод якого також був розроблений у Швейцарії Рудольфом Штайнером, метод органічного господарювання поширився і в інших країнах.