Меню

Мікропластик: маленькі часточки, але великий вплив

Термін «мікропластик» все частіше і частіше звучить в обговореннях тем захисту навколишнього середовища. Але, що ж таке мікропластик? Ми дамо відповідь на це питання:

Що таке мікропластик?

Продукція HiPP Babysanft, як і HiPP Mamasanft, яка призначена для догляду за шкірою ніколи не містила і ніколи не буде містити будь-який мікропластик. Термін «мікропластик» стосується нерозчинних твердих часточок, розмір яких менший, ніж 5 міліметрів.

Бувають первинні і вторинні види мікропластику:

  • Деякі виробники спеціально використовують первинний мікропластик у складі косметичної продукції, зазичай в якості абразивним компонентом у зубних пастах, засобах для відлущення (скрабах) або гелях для душу.
  •  Вторинний мікропластик утворюються внаслідок руйнування більших шматків пластику. Одним з прикладів є пластикові пакети, які перетворюються на мікрочастки пластику, забруднюючи моря та океани.

Отже, ознака «первинності» і «вторинності» стосується походження мікрочасток пластику.

Забруднення навколишнього середовища твердими мікрочастками пластику

Що таке рідкі полімери?

Рідкі полімери – це синтетично створені пластики. На відміну від мікрочасток пластику такі полімери – це не тверді частки у складі косметичної продукції, а рідкі компоненти продукції. Рідкі полімери широко використовуються у косметичній продукції (але не компанією HiPP) для різних цілей, таких, як, наприклад:

  • підвищення в’язкості для забезпечення желеподібної консистенції шампуню; 
  • утворення плівки на шкірі для відчуття м’якості і гладкості.

Яка різниця між мікропластиком і рідкими полімерами?

На жаль, у відкритих обговореннях терміни «мікропластик» і «рідкі полімери» часто використовуються, як синоніми.

Однак, мікропластик – це завжди тверді частки різних форм, наприклад, мікрогранули або тонкі волокна (розміром менше 5 мм).

З іншого боку, у косметичній продукції ніколи не буває рідких полімерів у твердій формі,  вони завжди  у формі розчину або емульсії.

Як мікропластик і рідкі полімери потрапляють у навколишнє середовище?

Як і тверді мікрочастки пластику, рідкі полімери все частіше стають темою для відкритих обговорень, оскільки вони важко піддаються біологічному розпаду або не піддаються біологічному розпаду взагалі.

Більшість мікрочасток пластику і рідких полімерів, що містяться у засобах для миття тіла або у шампунях, після змивання потрапляють разом зі стічними водами у водоочисні споруди, де вони накопичуються в осаді стічних вод. У Німеччині такий осад, в основному, спалюють; але й також частково використовують як добриво на полях.

Такі мікрочастки пластику або рідкі полімери, що використовуються у кремах і лосьйонах, також можуть потрапляти у навколишнє середовище після їх застосування для очищення шкіри або після прання одягу.

Яка ситуація з рідкими полімерами у компанії HiPP?

Захист здоров’я і навколишнього середовища – це наш основний пріоритет. Нам невідомо про наявність інформації, яка б свідчила про проблеми для навколишнього середовища, пов’язані з розчиненими або емульсованими полімерами. Однак, оскільки вони не піддаються біологічному розпаду, ми віддаємо перевагу тому, щоб припинити їх використання у майбутньому (як застережна міра).

Новинка:

Продукція, позначена таким знаком, не містить будь-який мікропластик, ні у твердій, ні в рідкій формі!

Це також може вас зацікавити: