Пошук продуктів прикормуРизик алергії


Розширений пошук продуктів

Як привчати дитину до продуктів підгодовування?

Початок підгодовування з ложечки

Залежно від індивідуального розвитку Вашої дитини, одного молочного харчування після 6-ти місяців вже недостатньо. Вчені-нутриціологи в цьому віці рекомендують розширювати раціон харчування і вводити в нього продукти прикорму: зокрема, овочеві та м'ясні страви. Іноді такі страви необхідні дитині раніше, але в будь-якому випадку не раніше 4-х місяців. М'ясо не тільки багате на білки, але і є кращим постачальником натурального заліза.

Перший тиждень підгодовування

Сніданок Грудне молоко або молочні суміші HiPP (1, HA 1) *
Перша половина дня Грудне молоко або молочні суміші HiPP (1, HA 1) *
Обід Овочеве пюре HiPP (наприклад, «Перший дитячий гарбуз»), потім грудне молоко/молочна суміш.
Або: безмолочна каша HiPP (наприклад, «Гречана»), потім грудне молоко/молочна суміш
Після обіду Грудне молоко або молочна суміш HiPP (серії 1, HA 1) *
Вечеря Грудне молоко або молочна суміш HiPP (1, HA 1) *
Проміжний прийом їжі Залежно від потреби: дитячі чаї HiPP

* Важлива інформація: грудне вигодовування – найкращий вибір для Вашої дитини. Проконсультуйтеся зі своїм педіатром, якщо Ви хочете перейти на початкові молочні суміші.

Початок підгодовування:

 • В обід, перед молочним годуванням, почати з 1-2 ложечок овочевого пюре HiPP: наприклад, «Перший дитячий гарбуз».
 • Після овочів продовжити годування малюка звичним для нього грудним молоком або молочною сумішшю HiPP, поки він не насититься.
 • Кожен день збільшуйте кількість ложечок на одну-дві.
 • Якщо Ваш малюк не одразу полюбить овочі, наберіться терпіння. Просто повторюйте спроби протягом декількох днів.
 • Використовуйте плоску пластмасову ложечку із закругленими краями.

Після 5-7 днів підгодовування:

 • Тепер в раціон харчування, на додаток до попереднього, можна вводити інший вид овочів – наприклад, «Гарбуз з картоплею».

Продовжуємо вводити підгодовування

 • Пізніше, коли Ваш малюк звикне до овочів, можна додавати до них м'ясо, вводячи пюре «Індичка в гарбузовому пюре» або «Кролик в картопляному пюре».
 • М'ясні страви важливі постачальники заліза до організму дитини.
 • Як тільки Ваша дитина почне з'їдати цілу баночку м'ясо-овочевого пюре (190 г), можна відмовитися від грудного молока або молочної суміші HiPP для догодовування.
 • Трохи фруктового пюре НіРР завершить повноцінний обід. Вітамін С у фруктах сприяє засвоєнню заліза.
 • Наступним кроком може стати заміна ще одного годування грудним молоком або молочною сумішшю на кашу HiPP – безмолочну, а потім і молочну. Спочатку каша вводиться в першій половині дня, а пізніше – Ви можете давати її ввечері, використовуючи каші HiPP з серії «На добраніч».
 • Якщо Ви даєте малюку молочну суміш, то після 6-ти місяців життя передбачено перехід з молочної суміші HiPP 1 на подальшу, ще ситнішу, молочну суміш HiPP 2. Однак можна не поспішати переводити малюка такого віку на HiPP 2, якщо він добре насичується HiPP 1 і добре набирає вагу. Можна зробити це пізніше, а поки вводити прикорм разом із звичною сумішшю. Малюки, які знаходяться на грудному вигодовуванні, продовжують харчуватися грудним молоком.

Порада: чим більше густої їжі з'являється в раціоні Вашої дитини, тим важливішою для нього стає рідина. Пропонуйте Вашій дитині завжди достатню кількість рідини, але ніколи не змушуйте його пити. Для вгамування спраги прекрасно підходять чаї HiPP або розбавлені соки. Рекомендуємо розбавити органічні соки HiPP дитячою водою (1/3 соку і 2/3 води).

Важливо: не залишайте Вашому малюку пляшечку з напоєм замість соски. Якщо Ваш малюк спочатку мало п'є, не варто турбуватися. До тих пір, поки випорожнення малюка м'які, а підгузок добре намокає і важчає, Ваша дитина отримує достатню кількість рідини.