Меню

Чому немовля може відмовитись від молочної суміші?

За умов неможливості грудного вигодовування суміші стають рятівною соломинкою для малюка і його батьків. Якщо дитині необхідне штучне вигодовування, важливим є визначення оптимального складу суміші. Але що робити, коли ви разом з педіатром визначили найбільш відповідну потребам малюка суміш, а він відмовляється її їсти?
 

Чому дитина відмовляється їсти суміш?

Кожна дитина має свої смакові вподобання, навіть у перші місяці життя. Іноді буває, що на штучному вигодовуванні дитина відмовляється від суміші. Попри те, що формули максимально адаптують під склад грудного молока, вони все ще мають різні смаки та запахи. Навіть якщо дорослому ця різниця непомітна, малюк може її відчути та не сприйняти зміну.

Саме незвичність суміші під час переходу на неї може бути основною причиною, чому немовля погано їсть суміш. Серед інших причин:

  • малюку може не подобатися смак або запах суміші;
  • незручна пляшечка або соска;
  • малюку не подобається консистенція суміші;
  • дитина просто звикла до грудей і не хоче смоктати соску.

У малюків дуже добре розвинутий нюх, тож якщо дитина здорова, а суміш подібрана відповідно до віку, за відмовою від їжі може стояти саме відраза до запаху. 

Іноді малюки, що погано перенесли суміш в перший раз, відмовляються від неї у подальшому. Якщо після першої спроби вони відчували біль у животику або інші неприємні відчуття, є вірогідність, що суміш наступного разу асоціюватиметься саме з цим неприємним досвідом.

Як вводити молочну суміш

Починайте вводити молочну суміш з невеликої кількості — 1–2 чайних ложок. Поступово збільшуйте кількість, якщо дитина її добре переносить. Вводьте молочну суміш в один і той же час дня, наприклад, після годування грудьми або адаптованою сумішшю. Це допоможе дитині звикнути до нового продукту. Спочатку давайте дитині молочну суміш замість одного годування грудьми або адаптованою сумішшю. Поступово збільшуйте кількість молочної суміші, поки вона не замінить повністю грудне молоко або адаптовану суміш. Всі суміші НіРР можна поєднувати між собою в одній пляшечці — це полегшить перехід на нову суміш, якщо є така потреба.

Краще за все вперше знайомити малюка з молочною сумішшю у першій половині дня — таким чином ви зможете краще відстежити реакцію дитини. Також найпершу порцію суміші рекомендується давати на початку годування. Якщо ви продовжуєте вигодовувати груддю, краще за все буде дати суміш після прикладання до грудей.

Дуже важливо не намагатися різко перевести малюка з грудного вигодовування на штучне. Різка зміна харчування погано відіб’ється на здоров’ї дитини. Перехід має бути поступовим, а введення суміші має розпочинатися у звичній для малюка позі та обстановці.

Якщо ви спостерігаєте небажані реакції після введення суміші — зригування, втрату ваги, коліки, закреп або діарею — обов’язково якнайшвидше зверніться до педіатра, адже у такому випадку необхідно коригувати режим харчування або навіть змінювати суміш.

Що робити, якщо дитина відмовляється їсти суміш?

Якщо дитина категорично відмовляється від суміші, перше, що не потрібно робити — це змушувати дитину насильно їсти. Проведіть власне розслідування, що стало причиною відмови від їжі (загальне самопочуття, зміна смакових уподобань, незручна соска, не подобається посуд чи консистенція) або ж введена суміш викликає здуття та біль у животику. 

Якщо ви помітили у дитини висипання на шкірі, діарею або закреп, запах ацетону з рота, відрижку, метеоризм — варто проконсультуватись з педіатром для заміни суміші. Найважливішим у харчуванні малюка є правильний підбір суміші. Серед різноманіття штучного харчування варто вибрати найбільш оптимальну суміш, бо від харчування малечі залежить її розвиток. 

HiPP пропонує серію молочних сумішей для здорового розвитку малюка. Суміш містить найкращі інгредієнти. Комбінація пробіотиків і пребіотиків підтримує здорову мікрофлору кишківника, що сприяє зміцненню імунної системи немовляти, вітаміни, мінерали, незамінні амінокислоти Омега-3 та Омега-6, необхідні для нормального фізичного та нервово-психічного розвитку.
 

Поширені питання

Чому моє немовля може виявляти відмову від молочної суміші?
Немовлята можуть відмовлятися від молочної суміші з різних причин. Перш за все — через стан здоров’я самого малюка, або малюку просто не подобається смак або текстура конкретної молочної суміші. Деякі діти можуть виявляти вибагливість до консистенції, тому важливо знайти суміш, яка задовольнить їхні вподобання.

Які можливі причини відмови дитини від певного типу молочної суміші?
У дітей раннього віку може спостерігатися лактазна недостатність чи непереносимість білків коров'ячого молока. Наявність даних інгредієнтів у суміші може спровокувати порушення загального стану малюка і, як наслідок, відмову від їжі. Слід звернутися до педіатра, щоб підібрати іншу суміш. З іншого боку, гіпоалергенні суміші і суміші типу “Комфорт” містять гідролізований білок, який надає суміші характерного присмаку — і це теж може бути причиною відмови малюка в перші дні вживання таких сумішей.

Як можна визначити, чи потрібно змінити молочну суміш для немовляти, яке відмовляється їсти?
Якщо немовля відмовляється від їжі, важливо враховувати його загальний стан і визначити можливі причини відмови. Зміна молочної суміші може бути розглянута, якщо всі інші причини відмови виключені, і якщо педіатр рекомендує такий крок.

Як впливають індивідуальні особливості немовляти на відмову від молочної суміші?
У кожного малюка своя сприйнятливість, чутливість і толерантність до їжі. Деякі діти можуть потребувати специфічних складових або формул, щоб задовольнити їхні харчові потреби. Наприклад, для малюків, що мають індивідуальну непереносимість білку коров’ячого молока, можлива заміна на суміш на основі козиного молока.