Меню

7-й тиждень вагітності: відтепер Ви можете ходити на огляд кожні чотири тижні

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 7-му тижні Вашій дитині вже виповнилося 5 тижнів, і Ви перейшли до середини другого місяця або першого триместра вагітності.

Розмір Вашої дитини на 7-му тижні

Ваша дитина має розмір близько 5 міліметрів і виглядає як маленька зелена горошина. Ваша дитина міцно закріплена у матці і їй комфортно в плодовому міхурі. На 7-му тижні вона все ще дуже мала в порівнянні з простором всередини матки.

Розвиток Вашої дитини

Ваша дитина буде багато рухатися, хоча її рухи будуть більше схожими на судоми без будь-якої координації. Однак ця координація вдосконалиться протягом наступних кількох тижнів.

Її серце б'ється швидко і сильно -  близько 150 ударів за хвилину, що вимагає значних зусиль, щоб вона могла впоратися з усіма процесами, що відбуваються в її організмі.

Якщо Ви очікуєте на близнюків, Ви зможете побачити, як сильно окремо б’ються  два серця, хоча лікар ще не зможе їх розрізнити, оскільки одне з крихітних тіл буде ховатися за іншим.

Руки та ноги Вашої дитини починають повільно формуватися, і цю стадію часто називають стадією «холодець». УЗД покаже невеликі опуклості на руках, які в подальшому стануть її пальцями.

Хвіст Вашої дитини також все ще буде видно, хоча він зникне протягом наступних кількох тижнів, як тільки ноги та хребет будуть повністю сформовані.

Тим часом обличчя дитини починає формуватися на голові дитини. Її очі схожі на чорні крапки, і Ви можете побачити отвір для рота та двох ніздрів. Останні зараз є невеликими борознами, які утворюватимуть отвори в міру того, як в подальшому ніс буде розвиватися. 

Плацента також продовжує розвиватися, щоб не відставати від зростаючих потреб Вашої дитини та доставляти їй достатню кількість кисню та поживних речовин з Вашого організму. 

Що відбувається у майбутньої мами на 7-му тижні

Більшість вагітних жінок відчувають гормональні зміни у своєму тілі протягом першого триместру. Залежно від тяжкості симптомів, Ви можете багато чого зробити для полегшення свого самопочуття на 7-му тижні.

Якщо симптоми виснажують Вас, Вам треба трохи почекати  до третього місяця. Саме з 3-го місяця вагітні жінки зазвичай почуваються набагато краще та стають оптимістичнішими.

Загальні ознаки та симптоми

Біль в  молочних залозах
Ваші груди починають збільшуватися, і це означає, що вони будуть трохи боліти. Це може турбувати Вас ввечері та вночі, оскільки часто важко знайти положення, де можна зручно прилягти - іноді навіть від ваги Вашої ковдри їм буде боляче. Обійми часто також можуть завдавати біль.

Чутливість до запахів
Чи знали Ви, що чутливість до запахів та нудота до деяких продуктів є природним способом захисту майбутньої мами та її дитини? Щоб уникнути небезпеку для себе та Вашої дитини, Ваше тіло використовує рефлекс «повної відрази», щоб запобігти вживанню речовин, які Вам непотрібно вживати.

Вагінальні виділення
Ви також можете відчувати посилення вагінальних виділень. Якщо кровотечі немає або якщо вона мінімальна, то це є нормальним. Якщо є кровотеча і Ви відчуваєте сильні болі в животі, це може бути ознакою викидня.

Підготовка до грудного вигодовування
Ви вже почали набирати вагу і  Ваше тіло накопичує свій запас жирових клітин - воно готується до пологів і процесу після пологів. Вам також знадобиться достатньо запасів жиру, щоб годувати дитину грудьми. Період грудного вигодовування - це коли матері починають втрачати вагу, яку набрали за останні кілька місяців, а це означає, що це важливий час як для Вашої дитини, так і для Вашого здоров’я. Грудне вигодовування також зменшує ризик серцевих захворювань, діабету 2-го типу та різних видів раку, включаючи рак матки.

Дізнайтеся більше про те, як змінюватиметься Ваша вага протягом вагітності, за допомогою калькулятора ваги вагітності HiPP.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Найкращі поради

  • Якщо в Вас є сумніви до чогось, залишайтесь спокійними та прислухайтеся до свого тіла. Довіряйте сигналам, які воно вам подає, і тому, що Вам говорять Ваші інстинкти.
  • Їжте багато своїх улюблених свіжих фруктів та овочів - особливо рекомендуються смузі (спробуйте смузі HiPP, коли на прогулянці або потребуєте перекусу!).
  • Намагайтеся якомога більше носити бавовняну білизну, оскільки це дозволяє вашій шкірі дихати і зовсім не буде вас стискати.
  • Використовуйте лише теплу воду для гігієни та уникайте мила (краще використовувати спеціальний лосьйон, який захищає та формує здорову вагінальну флору).

Запитання, які Ви можете задати своєму лікарю або акушерці

Захист від патогенних мікроорганізмів та хімічних речовин у басейнах

Під час вагітності Ваше вагінальне середовище є більш чутливим, ніж зазвичай, і особливо потрібно дбати про рівень рН, щоб забезпечити делікатний захист. Ваша піхва також особливо сприйнятлива до патогенів та грибкових інфекцій.

Такі агресивні речовини, як хлор, що використовується в басейнах, можуть пошкодити цей баланс. Якщо Вам вже важко плавати (наприклад, якщо ви помітили зміни в піхвовій оболонці), тоді ефективний захист ще більш важливіший для Вашої вагітності. Як розповідають багато жінок, тампон не забезпечує надійного захисту від хімічних речовин та патогенних мікроорганізмів у воді, оскільки він дає патогенам легкий шлях до піхви. Хлор також всмоктується разом з водою в тампон, а це означає, що він також може потрапити у піхву і вплинути на її слизову оболонку.

Від плавання, однак, не треба відмовлятися, оскільки існують спеціальні тампони, які захищають піхвову оболонку від патогенів та хлору. Ваша лікар може надати вам більше інформації щодо цього.

Безпечні  засоби на основі гомеопатії

Існують природні та безпечні  методи лікування неприємних симптомів, які відчувають вагітні жінки. Однією з них є гомеопатія, лікувальний метод, заснований на принципі «подібне лікує подібне», яке майже не має побічних ефектів і особливо ефективно під час вагітності. Поговоріть з фахівцем, який має досвід роботи з природною медициною, щоб з’ясувати, які засоби можна застосовувати при таких симптомах.
 

Інформація щодо автора:
Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.