Меню

Збільшення ваги

Збільшення ваги під час вагітності — індивідуальний процес у кожної жінки

Багато жінок цікавляться, скільки додаткових кілограмів можна набрати, щоб бути ще «у нормі». Загальної думки щодо цього, на жаль, немає, тому що кожна вагітність проходить індивідуально.

Якщо жінка до вагітності була худою, то вона без побоювань може набрати трохи більше ваги. Якщо індекс маси тіла (ІМТ)* до вагітності був нижче 18,5, то за час вагітності рекомендується додати від 12,5 до 18 кг. Жінкам із нормальною вагою (ІМТ 18,5-24,9) рекомендується додати в середньому від 11,5 до 16 кг. Жінкам, у яких індекс маси тіла вже до вагітності становив 25,0-29,9, рекомендується стежити за тим, щоб збільшення ваги не було надмірним (приблизно від 7 до 11,5 кг). римерно от 7 до 11,5 кг).

Не перестарайтеся!

Ставши заручницею ваг, Ви не принесете собі абсолютно ніякої користі. Адже гінеколог перевіряє Вашу вагу під час кожного планового обстеження й визначає, чи знаходиться вона у межах рекомендованих норм. Як правило, потреба в калоріях зростає тільки з 4-го місяця вагітності приблизно на 250 ккал. Потреба у важливих вітамінах і мінеральних речовинах, однак, збільшується із самого початку вагітності. Тому стежте за збалансованістю Вашого харчування протягом усієї вагітності, а також у період грудного вигодовування. Докладніше про додаткову потребу в поживних речовинах під час вагітності

Багато жінок у перші три місяці вагітності страждають від нудоти й блювання, відтак збільшення ваги у них і без того незначне. Деякі жінки в цей період навіть втрачають вагу.

У другому й третьому триместрах щотижневе збільшення ваги (залежно від початкової ваги) коливається від 300 до 500 грамів. Незадовго до народження дитини потреба в енергії може знову знизитися, тому що жінка менше рухається. Але й тут діє правило: фактична потреба в енергії у кожної вагітної жінки індивідуальна.

Дієта під час вагітності – абсолютне табу!

Надмірна вага до вагітності не означає, що Вам треба схуднути, тому що це може негативно позначитися на забезпеченні дитини поживними речовинами.

* ІМТ = індекс маси тіла: співвідношення маси тіла й зросту.

Розрахунки: маса тіла (у кг) ділиться на зріст у квадраті (м²). Приклад: 60 кг: 1,60² = 23,4 кг/м². Показник ІМТ для жінок з нормальною вагою становить від 18,5 до 24,9 кг/м².