Меню

27-й тиждень вагітності: у Вашої дитини продовжує формуватися відчуття смаку

Ваші переваги в HiPP-клубі

Як член Ви будете регулярно отримувати оновлення про вагітність електронною поштою!

  • Найкращий спосіб підготуватися до пологів
  • Важливі контрольні списки
  • Для вас також є пакети продуктів, подарунки та багато іншого!

Реєструйтеся безкоштовно

На 27-му тижні Ви наближаєтесь до кінця другого триместру.

Розмір тіла Вашої дитини на 27-му тижні

Середній розмір становить 36 см, маса тіла становить близько 940 г, майже кілограм. Протягом наступних кількох тижнів маса тіла збільшиться втричі, та й зріст істотно збільшиться, і дитина досягне розмірів, з якими вже можна народитись та вижити поза утробою.

Розвиток дитини

На 27-му тижні дитина вже може набагато більше, ніж розрізняти світло та темряву перед очима, вона вже вміє відкривати та закривати очі повіками і буде до народження постійно грати в цю гру – відкривати та закривати очі.

На язику дитини формуються перші смакові сосочки, і це означає, що вона ще краще  відчуває смак амніотичної рідини, яку споживає. Смаки, які відчує дитина, залежатимуть від того, що Ви їсте, адже деякі смаки їжі переходять і до амніотичної рідини, надаючи їй виразного присмаку.

Розвиток зору та відчуття смаку тісно пов’язане із розвитком головного мозку. Його поверхня раніше була гладкою, а з 27-го тижня починають формуватися перші борозні, що і забезпечує процес мислення та сенсорні відчуття.

Пропорції тіла дитини також починають наближатись до тих, з якими вона народиться. Наприклад, голова тепер росте повільніше, а решта тіла починає її «наздоганяти». Оскільки підшкірний жир у дитини ще відсутній, шкіра на тілі ще виглядає дуже зморщеною. Втім це зміниться із появою жирових клітин, і майже усі ці зморшки зникнуть до часу народження. Протягом наступних кількох тижнів, відтепер і до народження, відбудеться величезний ривок росту, в чому Ви переконаєтесь під час наступного візиту до лікаря.

У дитини тепер починає налаштовуватись ритм сну та неспання, хоча, на жаль, він не завжди збігається з Вашим ритмом сну та неспання, часто дитина залишається активною та рухається, коли Вам хочеться спокійно полежати чи спати. Причина цього проста – Ваше тіло готується до народження дитини. Гормони, необхідні для пологів, є активними (хоча, поки що, слабкі) саме в час вашого відпочинку, і дитина реагує на їхній вплив. Це утримує її від сну та стимулює фізичну активність, що так саме важливо для пологів, як і праця, яку виконуватиме Ваш організм.

На цей час легені дитини розвинуті вже достатньо, щоб її шанси вижити у разі передчасного народження були дуже високими. Якщо дитина народиться на 27-му тижні, хоча механічна вентиляція легенів і буде потрібна, істотний ризик інших загроз для життя вже відсутній.

Як це відчувається, бути майбутньою мамою на 27-му тижні вагітності

Живіт росте, і Ви добре почуваєтесь, хоча дитина тримає Вас у постійній напрузі, оскільки період активності та рухомості починається точнісінько в той час, коли Ви бажаєте відпочити чи поспати. Також дитині все важче і важче знаходити достатньо місця в утробі для фіззарядки, і Ви це відчуєте по штурханню у стінку живота. Такі штурхани можуть бути болісними, і, звісно, Ви відчуватимете їх сильніше, якщо очікуєте двійню.

Круглі зв’язки, що підтримують матку, зазнають істотного тиску під час її збільшення у розмірах та рухах дитини. Тягнучий біль у животі та нижній частині спини є найчастішими симптомами, які ви відчуватимете через це на 27-му тижні. Ви більше не відчуватимете нудоту, оскільки організм вже призвичаївся до гормонів та інших змін, викликаних вагітністю.

Часті ознаки та симптоми

Зростання апетиту

Ви відчуєте, що збільшився апетит і часто хочеться їсти, оскільки Вашому організмові та дитині потрібні додаткові калорії та поживні речовини. Коли Ви робите покупки, намагайтесь купувати здорові продукти, з низьким вмістом цукру, котрі не містять «пустих» калорій, такі, як фрукти, горіхи, йогурти та смузі. Важливо слідкувати за масою тіла, втім, інколи, трохи поласувати тим, чого Ви прагнете, можна.

HiPP BabyClub

HiPP BabyClub

У Вас є можливість отримати безліч корисної інформації, купони на знижку, подарунки та багато чого іншого!

Зареєструйтесь зараз безкоштовно

Ви помічаєте хибні перейми

На жаль, сон та інші періоди відпочинку і надалі порушуються. Ваш організм готується до пологів, і ви відчуватимете хибні перейми (м’язи матки скорочуються на півхвилини – хвилину) час від часу, особливо, коли Ви намагаєтесь відпочити. Фактично, це – непогане тренування, оскільки, коли дитина народиться, ваш сон регулярно порушуватиметься дитиною, котра вимагатиме їжі чи уваги. Такі хибні перейми не спричинятимуть вам болю, на відміну від справжніх переймів під час пологів з розкриттям шийки матки. Жінки, які вже народжували раніше, відчувають ці хибні перейми слабкіше за жінок, що народжують вперше.

Головні поради

  • Якщо Ви цього ще не зробили, почніть обмірковувати, де ви хотіли б народжувати.
  • Якщо Вам хочеться їсти, намагайтесь їсти щось здорове, наприклад, фрукти та овочі, якомога частіше.
  • Щоб задовольнити добову потребу у вітаміні С, Ви можете з’їсти:

            1 чашку полуниці,

            1 ківі

            1 чашку приготованої на пару броколі чи ½ червоного перця

  • Існує проста вправа, яку можна виконувати, щоб швидко поповнити запаси енергії: необхідно комфортно сісти, потерти долоні одна об одну, закрити ними очі та казати собі «Я відчуваю себе освіженою та розслабленою». Це буде корисним і для Вас, і для дитини.

Питання, які Ви, можливо, захочете поставити своєму лікареві

Вибір місця, де Ви хочете народити дитину

Починаючи з 27-го тижня, Ви починаєте розмірковувати, де хочете народити дитину. Це можуть бути акушерські відділення та пологові центри у вашій місцевості. Інша можливість – домовитись з доулою, яка перебуватиме з Вами в клініці від моменту початку пологів. Такий варіант заспокоїть думки, оскільки вона опікуватиметься Вами тижнями перед пологами, і Ви точно знатиме, що Вам потрібно і чого Ви хочете, отже, з вами буде хтось, кого Ви знаєте, кому довіряєте, і з ким Вам буде комфортно перебувати під час пологів. Запитайте свого лікаря, чи є клініки, акушерські відділення чи пологові центри, які Ви розглядали, прийнятними для вас.

Інформація щодо автора:

Джуліана Джекі-Герлітц є ліцензованою медсестрою. Понад десять років вона працює у сфері консультування з питань материнства та грудного вигодовування. В даний час вона працює як медичний автор та психологічний консультант. Джуліана Джекі-Герлітц одружена вже 22 роки, є матір’ю вісьмох дітей, живе з родиною у місті Галле.