Меню

Поради для організації сну Вашого малюка

як покращити сон немовляти
Виспалися?

Спокійний сон на пізніх термінах вагітності – вже досить рідкісне явище, але в перший рік життя Вашого малюка Вас чекає по-справжньому важкий період. Це абсолютно нормально! У перші місяці новонародженим необхідне харчування вночі, тому вони і прокидаються.  

Однак Ви не повинні забувати і про свої потреби! Вам потрібні сили, щоб впоратися з напруженими буднями і вести з Вашим малюком активний і різноманітний спосіб життя.

Денна активність значить спокійна ніч

Вдень малюки вимагають розваг. Вони хочуть їсти, дивитися і хапати, слухати, гуляти і грати. Якщо у Вашого малюка немає бажання чимось займатися, він відвертається, позіхає і тре очі, дайте йому відпочити. Відпочинок – це не обов'язково сон, іноді це просто короткий період спокою – поніжитися і помріяти.

Багато малят, починаючи з 6-ти місяців, обходяться дворазовим денним сном приблизно по 90 хвилин, один раз – до обіду і другий раз –після обіду. Діти, старші 1 року, зазвичай сплять один раз на день, після обіду, близько 1 години.

Не перетворюйте ніч на день

Якщо Ваша дитина прокинулась вночі, поводьтесь дуже спокійно. Подбайте про те, щоб в кімнаті малюка було приглушене світло, і намагайтеся уникати гучних звуків. Не беріть його відразу на руки, а спробуйте заспокоїти тихим голосом або заспівайте неголосно його улюблену пісню.

Після 6-ти місяців деякі малюки обходяться без регулярного нічного годування. Якщо Ваша дитина, як і раніше, прокидається вночі, поспостерігайте, чи справді вона голодна, може вона просить груди (або пляшечку), щоб швидше заснути. Якщо вона дійсно голодна, перевірте, чи достатньо ситні вечірні порції для Вашого малюка. В іншому випадку Ви можете спробувати перенести вечірнє годування на пізніший час або зробити його ще ситнішим.

Розпорядок і ритуали

Щоб знайти відповідний ритм сну, спочатку слід виробити здоровий денний ритм. Сюди відноситься також певний порядок прийому їжі, що відповідає віку дитини. Уже в перші місяці Ви можете встановити регулярний час для вечірнього годування. Так Ви допоможете Вашому малюку виробити денний і нічний ритм.

Вечірні ритуали допоможуть Вашій дитині підготуватися до нічного сну. Встановлений час і щодня повторювана вечірня програма – найкраща допомога для швидкого засинання. Активні та галасливі заняття з  малюком краще перенести на ранній післяобідній час. Вечір можна розпочати з перегляду книжок з малюнками, пальчикових ігор або затишних посиденьок на дивані. Потім вирушайте з малюком у ванну кімнату чистити зубки, а потім – в ліжечко. Проведіть кілька хвилин біля ліжечка Вашого малюка, заспівайте йому пісеньку або розкажіть казку і не забудьте його поцілувати, побажавши спокійної ночі.

У Вашої дитини має бути постійне місце для сну. Педіатри рекомендують із самого народження окреме ліжечко для дитини, що стоїть поруч з батьківським ліжком. Якщо Ваша дитина прокинеться вночі, вона побачить звичне оточення і зможе заснути без допомоги батьків.

Пошук продуктів прикорму