Меню

Безпечне положення для сну Вашого малюка

Безпечне положення для сну Вашого малюка
Поради для поліпшення сну Вашого малюка

На першому році життя дитини в поодиноких випадках під час сну може наступити синдром раптової дитячої смерті. На щастя, існують можливості ефективної профілактики: правильна обстановка під час сну. Прості заходи профілактики допомагають скоротити до мінімуму ризик для Вашого малюка. Наступні рекомендації науково доведені та зарекомендували себе на практиці.

Положення на спині

Починаючи з першого дня життя, Ваш малюк повинен завжди – а значить і вдень – спати на спині. Цей найважливіший захід обережності скорочує ризик синдрому раптової дитячої смерті на 50%.

Побоювання, що малюк в положенні «на спині» може проковтнути їжу, яку він відригнув, або навіть захлинутися, на думку експертів, абсолютно необгрунтовані і часто є перешкодою для безпечного сну.

Якщо Ваш малюк не спить, то його можна покласти на живіт, щоб він вчився піднімати голівку. Пізніше, коли Ваш малюк навчиться власними силами повертатися для сну на живіт, Ви можете залишати його спати в цьому положенні. На цій стадії розвитку ризик синдрому раптової дитячої смерті настільки незначний, що положення під час сну вже не має великого значення.

Спальний мішок замість ковдри

Відповідний за розміром дитячий спальний мішок дитина не скине ніжками і не натягне на голову. Будь ласка, не кладіть в ліжечко малюка ковдри та подушки. Це важливо, тому що Ваш малюк може заритися головкою в подушку, а це дуже небезпечно.

Правильний розмір можна розрахувати дуже просто: зріст малюка плюс 10 см з усіх сторін. Горловина спального мішка не повинна бути більшою за голову дитини. Зараз у продажу вже є спальні мішки для новонароджених.

Захист від перегріву

Слідкуйте за тим, щоб температура повітря в спальні навіть у зимовий час не перевищувала 18°C. Ідеальна для сну температура повітря становить +16°C - +18°C. Ручки та ніжки Вашого малюка можуть бути прохолодними, але це не означає, що він мерзне. Для сну Вашому малюку достатньо підгузка, боді, піжами і спального мішка, а при високій кімнатній температурі повітря влітку і того менше. Якщо Ваш малюк пітніє в області потилиці, значить температура повітря в приміщенні дуже висока.

Будь ласка, не надягайте дитині для сну шапочку, адже через непокриту голову дитина може найкраще регулювати температуру тіла. Грілки можна використовувати тільки для попереднього нагрівання ліжечка. Під час сну потреби в них немає, крім того, вони являють собою небезпеку. Овечій шкурі або чому-небудь подібному теж не місце в дитячому ліжечку.

Тютюновий дим шкодить

Куріння поряд із малюком підвищує ризик розвитку захворювань та синдрому раптової дитячої смерті. Будь ласка, утримайтеся від куріння в житлових приміщеннях і не куріть у присутності малюка. 

Власне дитяче ліжечко в батьківській спальні

На першому році життя дитина повинна спати у Вашій спальні, але у власному ліжечку. 

Грудне годування – це здоров'я

По можливості годуйте Вашого малюка як мінімум протягом перших 4-6 місяців грудьми. Це зміцнює його організм та імунну систему.

Пошук продуктів прикорму