Меню

Плач дитини

Що робити, якщо дитина плаче?

чому дитина плаче, коли їсть суміш
Плач і близькість батьків

Перша реакція, коли Ваш малюк плаче,  – взяти його на руки або присісти біля ліжечка, щоб заспокоїти. Ви інстинктивно все робите правильно! Плач  –  це сигнал Вашої дитини про те, що вона відчуває дискомфорт. Коли Ваш малюк плаче, йому потрібна впевненість у тому, що Ви поруч і він не один. 

Як найкраще допомогти дитині, яка плаче?

  • Якщо дитина голодна, то навіть на руках вона заспокоюється ненадовго. Якщо з часу останнього годування пройшло вже більше як 2 години, прикладіть дитину до грудей або погодуйте її з пляшечки. Якщо ж лише годину тому малюк отримав повноцінну порцію, то його плач навряд чи пояснюється голодом. Спробуйте підняти дитину і дати їй ще раз відригнути, почекавши з годуванням. Якщо проміжки між годуваннями занадто короткі, шлунок малюка ще не звільнився після попереднього годування – він буде, можливо, ще сильніше плакати!
  • Причиною плачу дитини може бути також метеоризм. Гази утворюються, наприклад, якщо в шлунку дитини накопичується повітря, і дитина після останнього годування недостатньо відригнула. Тому для профілактики потримайте ще Вашого малюка вертикально, щоб він зміг ще раз відригнути.
  • Іноді допомагає легке заколисування малюка або ніжний масаж животика легкими рухами по колу за годинниковою стрілкою. Це розжене бульбашки повітря в кишківнику, від яких малюк самостійно звільнитися не може.

Порада: якщо Ви годуєте Вашу дитину початковою молочною сумішшю, спробуйте для приготування молочної суміші не збовтувати вміст пляшечки, а розмішати суміш виделкою і вилити її в пляшку. Так Ви зможете запобігти потраплянню зайвого повітря в харчування. У важких випадках, можливо, допоможе масаж животика, а також чай з фенхелем.

  • Перевірте, чи не мокрий у дитини підгузок, або чи подразнена шкіра на сідничках.
  • Можливо, Ваш малюк плаче, тому що йому холодно.
  • Малюки ще дуже чутливі до холоду. Щоб нагріти ліжечко перед сном, можна використовувати спеціальну дитячу грілку в махровому чохлі. Обов'язково стежте за тим, щоб гаряча вода не витікала, а грілка не була дуже гарячою! Коли Ви кладете малюка в ліжечко, не забудьте прибрати грілку з ліжечка.
  • Малюки плачуть і тоді, коли їм жарко. У Вашого малюка спітніла потилиця: перевірте, чи не одягнений він занадто тепло. Для малюків оптимальним є одяг з натуральних волокон, які забезпечують хороший теплообмін. У такому одязі малюкові не дуже жарко, але й не холодно. Вовняні кофтинки та шапочки потрібні тільки для прогулянок, і тільки в прохолодну та вітряну погоду.

Порада: заспівайте Вашому малюку колискову або розкажіть йому що-небудь. Малюка часто заспокоює просто звук Вашого голосу або відчуття, що Ви поруч.

Пошук продуктів прикорму